Πήρε ένα ακόμη ντέρμπι ο Πύργος Χαλάστρας

Υστερα από συναρπαστικό σε εξέλιξη παιχνίδι ο Πύργος επικράτησε στη Χαλάστρα με 60-55 του Ναύαρχου Βοτση.

Οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ με τους φιλοξενούμενους να προηγούνται με 50-51 στο 35ο λεπτό. Η Καμανά έκανε το 58-55,λίγο πριν το τέλος ενώ με μία βολή της Καμανά και της Κοκκίνου διαμορφώθηκε το τελικό σκορ.
Ο Ναύαρχος Βότσης που δεν είχε την Γεωργιάδου, έχει παράπονα από τη διαιτησία. «Στο τέταρτο δεκάλεπτο, όταν ζεστάθηκε η κερκίδα,  οι διαιτητές “κατάπιαν” την σφυρίχτρα και οι επιθέσεις των γηπεδούχων κρατούσαν τουλάχιστον 30 δευτερόλεπτα» δήλωσε ο έφορος των φιλοξενούμενων Ζαχαρίας Κώστας.
Δεκάλεπτα: 16-12, 30-28, 45-42, 60-55
Διαιτητές: Αγραφιώτης Γρ.-Τεμέλκου
ΠΥΡΓΟΣ ΧΑΛΑΣΤΡΑΣ(Αναγνωστίδης): Καμανά 14(1), Δεληολάνη, Μπατσιόλα 3, Πολύχρου Μ.Ε. 19(5), Μπάρμπα, Πολύχρου Κ., Παυλίδου 7, Πολύχρου Μ.Σ. 4, Σαρηγιαννίδου 6, Κοκκίνου 7.
Ν. ΒΟΤΣΗΣ (Μαυρίδης): Παπαδοπούλου 9(2), Νασουφίδου 3, Τυφλού 29(3), Παυριανίδου 3, Πολυχρονιάδου, Κουβελιώτη 4, Τερζοπούλου 4, Καρπόνη 2, Μαυροπούλου 1.