Πήρε το ντέρμπι ο ΕΟ Σταυρούπολης

Συγκλονιστικό ήταν το παιχνίδι στην Ηλιούπολη με τον ΕΟ Σταυρούπολης να είναι καλύτερος στην αρχή και στο τέλος και να παίρνει τη νίκη από τη ΜΕΝΤ με 68-61.

Οι νικήτριες που αγωνιζόταν χωρίς την Κεσόγλου πήραν προβάδισμα στο πρώτο ημίχρονο, όμως η Ενωση χωρίς Ριτζαλέου, Δημητρακοπούλου και με την Καμπίτση να αγωνίζεται λίγο λόγω τραυματισμού πέρασαν μπροστά στην τρίτη περίοδο και ο αγώνας πήγαινε πόντο πόντο μέχρι το 38ο λεπτό. Εκεί οι γηπεδούχοι πιο ψύχραιμοι και εύστοχοι στις βολές πήραν τη νίκη.
Δεκάλεπτα: 19-12, 34-28, 44-46, 68-61
Διαιτητές: Παπαδόπουλος Χ.-Στρατόγλου
ΕΟ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ (Μπαξεβάνος): Δημητριάδου 11(2), Τσάνταλη, Πεχλιβανίδου, Πετρίδου 12, Σαμαρά 7, Καννέλογλου 11, Αντωνιάδου 7, Σταυρίδου, Μαγδαλιανίδου 4, Πλατσά 4, Μυγδαλιά 12.
ΜΕΝΤ(Διαβολεμένου): Καμπίτση 6(2), Πεταχτή 3, Κανσίζογλου 9(1), Σωτηριάδου 8(1), Σίμου 8, Μαργαρίτη 8, Πασιούδη 6, Καβακίδου 10, Μελίνη 3.