«Διπλό» στα Λαγυνά για τους Γαλάζιους

Πέρασαν και από τα Λαγυνά οι Γαλάζιοι που έφτασαν ένα βήμα πιο κοντά στην πρώτη θέση του δεύτερου ομίλου της Γ1 ΕΚΑΣΘ ανδρών, κερδίζοντας την τοπική ομάδα με 49-60.

Οι Γαλάζιοι για μια ακόμη φορά είχαν σαν όπλο τους την πολύ δυνατή άμυνα χτίσανε σταδιακά μια διαφορά κυρίως στο δεύτερο ημίχρονο. Απέναντι στην κλειστή ζώνη που έπαιξαν επί 40 λεπτά οι γηπεδούχοι είχαν για δεύτερο συνεχόμενο ματς σε εκπληκτική βραδιά τον Νταβίδι που σκόραρε επτά τρίποντα.

Δεκάλεπτα: 13-12, 27-28, 38-42, 49-60
Διαιτητές: Καρκαλέτσης -Τσαλκιτζής Αρ.
ΑΣΚ ΛΑΓΥΝΩΝ (Βάσκος-Γουλτίδης): Πασχαλίδης 4, Πασχαλίδης 2, Γουλτίδης 12(2), Φωτιάδης 9(2), Χατζηαναγνώστου 3(1), Στράντζαλης 4, Αλβανίδης 7(2), Αμπατζής 2, Αγατσιώτης 6
ΓΑΛΑΖΙΟΙ(Παπαδούλης -Βαρδαξής): Γογγάκης 6, Οικονόμου 3, Νταβίδι 21(7), Κυριακού, Αντώνης 11(2), Καμπούρης 4, Στεργιούλης, Παπλωματάς 8, Παπαιωάννου 4, Μεντελίδης 3.