«Παρθενική» νίκη για τις γυναίκες του ΠΚ Νεάπολης- Αφιερώνουν στον προπονητή τους την επιτυχία οι παίκτριες

Υστερα από συναρπαστικό παιχνίδι το ΠΚ Νεάπολης επικράτησε με 38-36 του Αριστοτέλη Σταυρού πετυχαίνοντας την πρώτη του νίκη στην Α΄ ΕΚΑΣΘ γυναικών.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν το προβάδισμα σε όλο το πρώτο ημίχρονο όμως στην τελευταία περίοδο, οι γηπεδούχοι πήραν διαφορά 6-8 πόντων και στο τέλος ο Αριστοτέλης απλά μείωσε στο καλάθι.
Δεκάλεπτα: 3-8, 14-19, 24-23, 38-36
Διαιτητές: Κούσης-Λαμπρέλλης
ΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ (Παγκούτσος): Καλαμάρα 2, Σοφιανού 3, Φυλαχτού, Μίχου 4, Μήτα 14(2), Τσιόλα, Διαμαντοπούλου, Τιτοπούλου, Οντουτόλα, Λαγού 9, Κίστη 2, Ιακωβίδου 4.
ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΣΤΑΥΡΟΥ (Κουτσιανούδης): Μπλεμπιτζόγλου, Πλουμούδη, Χατζηγιάννη, Κωνσταντινάκη, Σινάπη 5, Πασαλή 9, Χορούδα 8, Ιωάννου, Μυλωνά 4, Λιτσάκη, Γκολιδάκη, Ντούλια 10.

Αφιερώνουν στον προπονητή τους την επιτυχία οι παίκτριες

Την πρώτη τους νίκη αφιέρωσαν οι γυναίκες του ΠΚ Νεάπολης στον προπονητή τους Σπύρο Παγκούτσο που όπως αναφέρουν, «με τόση θέληση και όρεξη για δουλειά κατάφερε να δημιουργήσει το τμήμα  αυτό μετά από πολλά χρόνια. Τον ευχαριστούμε για την υπομονή, επιμονή και αντοχή που μας δείχνει».