Δια χειρός Παυριανίδου νίικησε τον ΕΟΣ ο Ναύαρχος Βότσης

Υστερα από συναρπαστικό σε εξέλιξη παιχνίδι ο Ναύαρχος Βότσης κέρδισε τον ΕΟ Σταυρούπολης στη Μίκρα με 51-49.

Οι φιλοξενούμενοι πήραν διαφορά εννέα πόντων στο 15ο λεπτό, όμως οι παίκτριες του Αλέξανδρου Μαυρίδη, ανέκαμψαν και ήταν μπροστά με 2-3 πόντους στο μεγαλύτερο διάστημα της επανάληψης. Το σκορ ήταν 49-49 όταν απέμειναν σχεδόν 24 δεύτερα για την επίθεση των γηπεδούχων. Η Παυριανίδου μετά από πάσα της Τυφλού, 5.3 πριν το τέλος διαμόρφωσε το τελικό σκορ, ενώ στη συνέχεια η Σαμαρά αστόχησε σε τρίποντο που θα έδινε τη νίκη στους φιλοξενούμενους.
Δεκάλεπτα: 13-17, 23-24, 33-36, 51-49
Διαιτητές: Πράττος-Σελεβός
Ν. ΒΟΤΣΗΣ (Μαυρίδης): Γεωργιάδου 15(3), Παπαδοπούλου 6(1), Δημητριάδου, Νασουφίδου, Τυφλού 9(1), Παυριανίδου 5, Καρπόνη, Μαυροπούλου 1, Χατζημήτρου, Πολυχρονιάδου, Κουβελιώτη 4, Τερζοπούλου 9.
ΕΟ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ (Μπαξεβάνος): Δημητριάδου 8(2), Αντωνιάδου 2, Τσάνταλη, Πετρίδου 8, Πεχλιβανίδου, Σαμαρά 7, Καννέλογλου 9(1), Σταυρίδου, Μαγδαλιανίδου 3, Πλάτσα 6, Μυγδαλιά 6.