«Σίφουνας» στο Ωραιόκαστρο ο Ποσειδώνας Μηχανιώνας

Εντυπωσιακός ο Ποσειδώνας Μηχανιώνας επικράτησε στο Ωραιόκαστρο του ΔΑΣΩ με 81-94. Οι φιλοξενούμενοι πήραν προβάδισμα 20 πόντων (36-56) στο 19ο λεπτό, ωστόσο οι παίκτες του Ρούλη Καραγιαννίδη κατάφεραν μέσα σε δέκα λεπτά να μειώσουν σε 66-68.

Εκεί οι γηπεδούχοι διαμαρτύρονται για σειρά λανθασμένων και καθοριστικών σφυριγμάτων που είχαν ως αποτέλεσμα να δεχθεί δεύτερη τεχνική ποινή ο πάγκος και να αποβληθεί ο προπονητής του ΔΑΣΩ. Στην τελευταία περίοδο η διαφορά ξαναπήγε στους 8-10 πόντους υπέρ των «ψαράδων» μέχρι το τέλος του αγώνα. Ο ΔΑΣΩ έχει πολλά παράπονα από τη διαιτησία και ιδιαίτερα από τον Κεσαπίδη και την Τζίμα που όπως υποστηρίζουν δεν προστάτευσε το παιχνίδι από τα σφυρίγματα των δύο συναδέλφων της.
Δεκάλεπτα: 22-33, 38-56, 66-72, 81-94
Διαιτητές: Τζίμα-Μπίκης-Κασαπίδης
ΔΑΣΩ (Καραγιαννίδης-Μπουγιουκλή): Μπάγκι 8, Παπανικολάου 8(2), Ζηκούλης 13(3), Χατζηκωνσταντίνου 8, Σιδηρόπουλος 15, Μπακιρτζίδης, Παπαευαγγέλου 23(3), Ταρνανίδης 4, Κωστόπουλος, Κουκουσεράκης, Καραγιαννίδης 2, Τσομπανάκης.
ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΜΗΧΑΝΙΩΝΑΣ (Χατζόπουλος): Μαρωνίδης, Καρούλης 6, Αγλαμίσης Τ. 21(4), Περδίκας 36(1), Μουρίκης 18(3), Χαριζάνης 11(1), Αγλαμίσης Θ. 2.