Στην «τετράδα» από σήμερα οι έφηβοι του ΠΑΟΚ-Επικράτησαν με 42-70 του Αχιλλέα στην Τριανδρία

Εντυπωσιακή εμφάνιση για τους εφήβους του ΠΑΟΚ και νίκη επί του Αχιλλέα στην Τριανδρία με 43-70. Ο «Δικέφαλος» εξασφάλισε από τον πρώτο αγώνα την πρόκριση στην τελική τετράδα του πρωταθλήματος.

Το παιχνίδι κρίθηκε ουσιαστικά στο δεύτερο δεκάλεπτο καθώς τότε οι  νικητές ανέβασαν κατακόρυφα την απόδοσή τους με επιμέρους σκορ 12-21. Στο δεύτερο ημίχρονο δεν άλλαξε κάτι και η διαφορά μεγάλωσε μέχρι το τελικό αποτέλεσμα.

Δεκάλεπτα: 10-16, 22-37, 31-55, 43-70
Διαιτητές: Δαμίγος-Λουλουδιάδης
ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΤΡΙΑΝΔΡΙΑΣ(Χατζόπουλος): Γκούμας 3, Μάρκου 7, Πετρίδης, Μπουράκης 7(1), Μουχτάρης- Ξυλογιάννης, Σαμαράς 2, Τσέτης, Τσολάκης, Εύζωνας 13(1), Κούρκουλας, Γεωργάκης, Ταουσάνης 12.
ΠΑΟΚ (Μελετιάδης): Νικολαϊδης 4, Γιανναράς16(2), Πλακογιαννάκης 2, Λαζαρίδης 11, Βλαγκόγιας 1, Καραγιώργος, Νικητιανός, Σπουργίτης, Καμπουρίδης 10, Κωνσταντινίδης 7, Ζαμπάκης 12, Βαγιάτης 7(1).