Δύσκολη επικράτηση για τις Ελπίδες Ηλιούπολης

Το ροζ φύλλο πήραν οι Ελπίδες Ηλιούπολης στον εντός έδρας αγώνα με τους Μύθους Χαλάστρας κερδίζοντας τους με 70-62.

Το ματς ήταν ντέρμπι με τις δυο ομάδες να συμβαδίζουν στο σκορ μέχρι και το τέλος της τρίτης περιόδου (51-47). Στην τελευταία περίοδο οι Ελπίδες έδειξαν χαρακτήρα, κράτησαν σε όλη την διάρκεια του δεκαλέπτου ένα προβάδισμα μεταξύ 6 και 9 πόντων, φτάνοντας έτσι στην τέταρτη νίκη τους στο πρωτάθλημα με το τελικό 70-62.
Δεκάλεπτα: 19-21, 34-33, 51-47, 70-62
Διαιτητές: Καρκαλέτσης-Λουλουδιάδης
ΕΛΠΙΔΕΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ (Μουρατίδης): Κατσουπάκης 5, Αλβανός, Μπαρτζώκας Κ. 9, Κασούμης 9(2), Μπαρτζώκας Α. 19(1), Κεχαγιάς 4, Δόκος 2, Καλαϊτζόγλου, Καραγεωργίου 22.
ΜΥΘΟΙ ΧΑΛΑΣΤΡΑΣ (Σαριτσιώτης): Λεπτοκαρίδης 16, Λεγάκης 6(1), Μπουλιόπουλος, Χασιώτης 9, Φαλέγκας 3, Μπαλάνος 5(1), Σαριτσιώτης 13(2), Κανακάς, Καβακλιώτης, Γλάβας 10.