«Διπλό» στην Σταυρούπολη για το Μέγα Αλέξανδρο Ηλιούπολης

Νικηφόρα συνέχισε τις υποχρεώσεις της η ομάδα του Μεγάλου Αλέξανδρου Ηλιούπολης στο πρωτάθλημα, επικρατώντας εκτός έδρας του ΠΟΞ στη Σταυρούπολη με 42-61

Ο γηπεδούχος ΠΟΞ παρότι αγωνίστηκε με πολλές ελλείψεις, ξεκίνησε πολύ καλά τον αγώνα έχοντας συγκέντρωση και δύναμη στις επιλογές του σε άμυνα και επίθεση. Η ομάδα του Μεγάλου Αλεξάνδρου στο πρώτο ημίχρονο ήταν πολύ νευρική και παγιδευμένη στο ρυθμό των αντιπάλων. Στην επανάληψη, όμως, πίεσε τον αντίπαλο έπαιξε πολύ καλή άμυνα και επέβαλε την ανωτερότητά  της, με αποτέλεσμα να έρθει μια άνετη και δίκαια νίκη.

Δεκάλεπτα: 16-15, 28-31, 33-48, 42-61
Διαιτητές: Καρκαλέτσης-Καμηλάρης
ΠΟ ΞΗΡΟΞΗΝΗΣ (Κανιός): Κωνσταντινίδης 12(2), Γιώγιος 11, Διαμαντόπουλος 9, Κανιός 6, Καζάκης 4.
ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ (Σταυρόπουλος): Σάντης 15(1), Αηδονίδης 10, Πανταχός 9, Κολογοσίδης 7(1), Κυριαζίδης 7(1), Τράκας 4, Ορφανίδης 3(1),  Μοσκόφογλου 3(1), Καρατζίβας 3.