Μεγάλη επιτυχία επί του Παναθηναϊκού για τον ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ

Ανώτερος σε όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης ο ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ κατάφερε να… ρίξει στο καναβάτσο τον Παναθηναϊκό επικρατώντας με 57-49.

Οι παίκτριες των γηπεδούχων είχαν προβάδισμα σε όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης. Πήγαν με μία αρκετά καλή διαφορά στο ημίχρονο (33-25), με τις φιλοξενούμενες να προσπαθούν να αντιδράσουν στο τρίτο δεκάλεπτο. Ωστόσο, ο ΠΑΟΚ άντεξε στην πίεση, διατήρησε το προβάδισμά του και πανηγύρισε μία σπουδαία νίκη απέναντι στον Παναθηναϊκό. Τέσσερις παίκτριες του ΠΑΟΚ είχαν διψήφιο αριθμό πόντων (Σταυρίδου Ρέντμον Τελίδου και Κλέμονς).

Δεκάλεπτα: 18-16, 33-25, 48-43, 57-49
Διαιτητές: Ταρενίδης Κ-Ελευθεριάδης
ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ (Μασλαρινός): Κυρατζή, Τελίδου 11 (3), Ρέντμον 12, Σπανίδου 4, Τζουγκράκη, Σταυρίδου 13 (1), Κατωπόδη 2, Ταρπάγκου 2, Κλέμονς 13 (13ρ)
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Παπαδόπουλος): Καλέντζου 6 (1), Αυτζή 2, Αλμπανεζ 10 (2), Παντέλη 2, Σλούκα 5 (1), Δίελα, Πατεράκη, Λύμουρα 6 (2τρ, 5ασ), Ντέλβα 14, Κυριακοπούλου 4.