«Δάμασε» τον… Αδάμαστο ο Αετός Φιλύρου

Στις λεπτομέρειες κρίθηκε ο χθεσινός αγώνας στο γήπεδο του Ασβεστοχωρίου καθώς ο Αετός Φιλύρου επικράτησε ύστερα από παράταση με 57-53 του Αδάμαστου.

Σε όλη την διάρκεια του αγώνα οι δυο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ με πολύ δυνατές άμυνες. Με τρίποντο στα τελευταία δευτερόλεπτα ο Αετός πήγε το ματς στην παράταση και εκεί παίζοντας πολύ καλή άμυνα (δέχτηκε μόλις τέσσερις πόντους), διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Δεκάλεπτα: 10-14, 25-21, 37-36, 49-49(κ.α.), 57-53
Διαιτητές: Μαλτέσιος-Καπνοπούλου
ΑΕΤΟΣ ΦΙΛΥΡΟΥ(Αντεδάκης): Μαυροπουλος 11, Περρωστης 3, Ποπα, Κουλουσιος 3, Νικηφορακης, Τεζαψιδης,  Σταματακης, Σταυρακιδης 10, Ξυγγης 2, Συμεωνιδης, Χριστοφοριδης 10, Τσωγας 18.
ΑΔΑΜΑΣΤΟΣ ΠΑΝΟΡΑΜΑΤΟΣ(Βρογκιστινός): Τσιτσικωστας, Καρακωνσταντινιδης 8, Μπαλοδημος 24, Θεος, Βαλαβανιδης 1, Κυριμης 11, Βουτσας, Μαυριδης 9, Σουλακης, Μπατας, Ζηκουλης, Παρλιαρης.