«Διπλό» γοήτρου στον Μαντουλίδη για την Επανομή

Υστερα από πολύ όμορφο παιχνίδι ο Αριστοτέλης Επανομής επικράτησε με 73-78 στον Μαντουλίδη. Οι γηπεδούχοι που ξεκίνησαν περίφημα και προηγήθηκαν με 52-42 στο πρώτο ημίχρονο κατέρρευσαν στην τρίτη περίοδο και οι παίκτες της Επανομής πήραν προβάδισμα στο σκορ.

Η καλή εμφάνιση των φιλοξενουμένων συνεχίστηκε και στο τέταρτο δεκάλεπτο με αποτέλεσμα να έχουν μέχρι το τέλος το προβάδισμα στο σκορ.
Δεκάλεπτα: 23-22, 52-42, 59-61, 73-78
Διαιτητές: Τζιοπάνος Ν.-Μαραθιώτης-Καρμπά
ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ (Νικολαϊδης-Καραμανώλης): Λεμονάκης 14(3), Παυλογιάννης 3, Τσιριλάκης, Γεωργίου 6, Μπίλλιος, Παπαδόπουλος 6(1), Βαϊντερλής 4, Ρεφατλλάρι 22(5), Τσιακίρης 6, Χρηστίδης 10, Γαϊτανίδης 2.
ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΕΠΑΝΩΜΗΣ (Γιοβάννης-Τουβεντζίδης): Γιαννάκης 22(2), Φλετούρης 3, Τουβεντζίδης 18, Νικητιανός 9, Σουλάκης 18(4), Βογιατζής 2, Σαράφης, Καβαρδίνας 6.