Επεισοδιακό ματς και μεγάλη νίκη της ΔΕΚΑ στη Μηχανιώνα

Υστερα από επεισοδιακό παιχνίδι η ΔΕΚΑ έκανε το μεγάλο «μπαμ» της αγωνιστικής καθώς επικράτησε με 58-72 του Ποσειδώνα Μηχανιώνας.

Οι παίκτες της ομάδας του Ευόσμου με εξαιρετική εμφάνιση στην τελευταία περίοδο και επιμέρους σκορ 6-25, επωφελήθηκαν από τον εκνευρισμό των γηπεδούχων (διαμαρτύρονταν στους διαιτητές που διέκοψαν τον αγώνα για δέκα λεπτά μετά από ύβρεις κάποιων φιλάθλων) και την αποβολή με πέντε φάουλ των αδελφών Αγλαμίση.
Δεκάλεπτα: 19-16, 38-27, 52-47, 58-72
Διαιτητές: Θεοδώρου-Κουτσουμάρης-Τζιοβανάκης
ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΜΗΧΑΝΙΩΝΑΣ (Χατζόπουλος): Μυτιληναίος 9(2), Μαρωνίδης 4, Μπάφας 2, Καρούλης 2, Αγλαμίσης Τ. 3, Περδίκας 15(2), Ασμάνης, Δεμίρογλου, Παστουρματζής, Χαριζάνης 12(1), Αγλαμίσης Θ. 11(2).
ΔΕΚΑ (Γεροφώτης-Μαγκώτσιος): Πλιόσκας 2, Κρίτσικας, Δημητριάδης 9(1), Κεραμίδης 13(1), Μαύρος 16, Βάσκος 22(2), Πουρνάρας 10, Δέτσικας, Τσιροπούλης, Ζαχαριάς, Καλονικίδης.