«Εκανε το μπαμ» το ΠΚ Νεάπολης

Συγκλονιστικό ήταν το παιχνίδι στη Νεάπολη με το ΠΚ να παίρνει τεράστια νίκη από τον Παναθλητικό Πειραματικό με 79-76. Το σκορ ήταν 19-42 στο 13ο λεπτό, και έγινε με σερί 25-0 των γηπεδούχων 44-42 στο 23ο λεπτό και λίγο αργότερα. 48-44.

Οι φιλοξενούμενοι ξαναπέρασαν με 71-72 στο 36ο . Ο Τσιόγκας με καλάθι και βολές έκανε το 75-72 και στη συνέχεια οι γηπεδούχοι ήταν πιο εύστοχοι στη «ρουλέτα των βολών» και πήραν τη μεγάλη νίκη.
Δεκάλεπτα: 8-24, 37-42, 60-60, 79-76
Διαιτητές: Γεωργιάδης-Εμμανουήλ-Τζιοπάνος Γ.
ΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ (Τασόπουλος-Μπούμπας): Θεολόγου 10(2), Χριστοδούλου 2, Σουλτάνης, Χατζηνικολάου 13(3), Κοσμίδης 14(2), Τσαβλίδης 13(3), Μπακαβός 4, Παντούλας, Δημητρόπουλος 2, Τσιόγκας 21.
ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ  (Τσεσμετζής-Κουλακιώτης): Βογιατζής Λ. 18(6), Φωτιάδης, Τσεσμετζής 3, Πράντζος 16(2), Κεχαγιάς, Βογιατζής Δ. 8, Καλούτσικος 6, Κοϊμτζόγλου 12, Γιώρτσιος 5(1), Μπάκος 4, Κασούρας 4.