Πήρε το «θρίλερ» μετά από παράταση η ΑΕΕ Τούμπας

Απίστευτο παιχνίδι στη ΜΕΝΤ με την ΑΕΕ Τούμπας να επικρατεί μετά από 45 λεπτά με 87-86 του Απόλλωνα Καλαμαριάς. Στο πρώτο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι και είχαν το προβάδισμα στο σκορ.

Η ομάδα της Τούμπας ισορρόπησε στην επανάληψη και κατάφερε να προηγηθεί στο τέλος της κανονικής περιόδου. Με μία βολή του Μωϋσίδη έγινε το 75-75, ενώ στη συνέχεια οι γηπεδούχοι αστόχησαν σε σουτ και φόλοου. Δύο βολές του  Ταρπάγκου έγραψαν το τελικό σκορ ενώ οι φιλοξενούμενοι έκαναν λάθος πάσα στην συνέχεια.
Δεκάλεπτα: 13-18, 33-37, 57-56, 75-75 (κ.α.), 87-86
Διαιτητές: Γκούμας-Φούτζηλας-Λαϊδης
ΑΕΕ ΤΟΥΜΠΑΣ (Γεωργάκας-Βουλκίδης): Ταρπάγκος 30(1), Πεγιάς 5(1), Πλατής, Αθανασιάδης, Τύρκος, Λεμονίδης 7(1), Μούμογλου 20(2), Πιλάτος, Χατζηπαραδείσης 13, Πισσανίδης 5, Γουβιάς 7, Τούπος.
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Γεωργιάδης-Γιαννικόπουλος): Χατζημιχαηλίδης, Αποστόλου 28(3), Κουπαράνης 15(2), Κουκουλίδης 3(1), Αναστασίου 9(1), Μωϋσίδης 6, Συμεωνίδης 6, Καρούζος 19(1), Γκόρο.