Πήρε το τοπικό ντέρμπι ο Παναθλητικός Πειραματικό-Στιγμιότυπα από τη νίκη επί της Αναγέννησης Νέου Ρυσίου

Αν και δυσκολεύτηκε στο δεύτερο δεκάλεπτο και γενικά χωρίς να δείξει την καλύτερή του εικόνα ο Παναθλητικός Πειραματικό κατάφερε και ξεπέρασε το εμπόδιο της Αναγέννησης Νέου Ρυσίου επικρατώντας με 55-38.

Το επιμέρους 4-17 του δεύτερου δεκαλέπτου ήταν το χειρότερο για τους γηπεδούχους, που έδωσαν την ευκαιρία στην ομάδα του Νέου Ρυσίου να σκέφτεται τη νίκη. Παρ' όλα αυτά ο Παναθλητικός επανήλθε και με 18-0 στην τρίτη περίοδο, ξέφυγε με 15 πόντους και πήρε τελικά τη νίκη. Για άλλη μια φορά οι γηπεδούχοι ήταν άστοχοι από την περιφέρεια αλλά και πολύ καλοί στην άμυνα.

Δεκάλεπτα: 19-9, 23-26, 41-26, 55-38.
Διαιτητές: Βασιλόπουλος-Μακρής
ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ (Συρόπουλος): Κωτούλα 21(3), Σταμούλη, Αναστασιάδου 6, Τσακίρη, Καλομιτσίνη 3(1), Τσαμπούρη 10(2), Κωστανάκη 2, Μπαμπικέρ 4, Γιαννούδη 3, Κοματσιούλη, Κουλουμπή 6, Ζιώγα.
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Ν. ΡΥΣΙΟΥ (Μύρβαλη): Μαραγκού 4, Πετρίδου 8(2), Μούρτου 6, Βασλαματζή 3, Ταυροπούλου, Τζίκου 9 , Καζαντζή 2, Κουλαρτσά 2, Αθανασιάδου 4.