Νίκη στη δεύτερη παράταση για τον Ποσειδώνα Μηχανιώνας

Συγκλονιστικό ήταν το παιχνίδι στη Μηχανιώνα με τον Ποσειδώνα να επικρατεί μετά από 50 λεπτά αγώνα του Απόλλωνα Καλαμαριάς με 97-95. Οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ σε όλο τον αγώνα και καμία δεν ξέφυγε πάνω από έξι πόντους.

Ο Απόλλων στον κανονικό αγώνα και στην πρώτη παράταση ήταν αυτός που ισοφάρισε το παιχνίδι, ενώ στη δεύτερη το 97-94 έγινε με δύο βολές του Θόδωρου Αγλαμίση. Στη συνέχεια οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν φάουλ, ευστόχησαν στην πρώτη βολή αλλά δεν κατάφεραν να πάρουν το επιθετικό ριμπάουντ.
Δεκάλεπτα: 23-27, 40-38, 52-54, 73-73 (κ.α.), 83-83 (α΄ παρ.), 97-95
Διαιτητές: Λόρτος-Γραικός-Πράττος
ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΜΗΧΑΝΙΩΝΑΣ (Χατζόπουλος): Μυτιληναίος 17(5), Μαρωνίδης, Μπάφας 7, Καρούλης 7, Αγλαμίσης Τ. 11(1), Περδίκας 26(4), Ασμάνης, Χατζόπουλος, Δεμίρογλου, Παστουρματζής 2, Χαριζάνης 14(1), Αγλαμίσης Θ. 13(1).
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Γεωργιάδης-Γιαννικόπουλος): Χατζημιχαηλίδης 16(2), Αποστόλου 7(1), Κουπαράνης 36(2), Κουκουλίδης 11(1), Αναστασίου 14, Μωϋσίδης 7, Βασιλείου, Συμεωνίδης 2, Καρούζος 2.