«Εσπασε» το αήττητο της Δόξας Ασσήρου ο Εθνικός Αστέρας Σοχού

Την πρώτη ήττα γνώρισε η Δόξα Ασσηρου εκτός έδρας από την ομάδα του Εθνικού Αστέρα Σοχου στην δεύτερη παράταση με 80-76.

Οι φιλοξενούμενοι αγωνίστηκαν με επτά σημαντικές  απουσίες καθώς επίσης και χωρίς τον προπονητή τους που αγωνίζεται στον Ερμή Λαγκαδά). Το παιχνίδι ήταν συγκλονιστικό.  Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με δέκα πόντους στο ημίχρονο όμως στην επανάληψη η Δόξα με πολύ δυνατή άμυνα κατάφερε να ισορροπήσει και το παιχνίδι κρίθηκε στις λεπτομέρειες.  Η διοίκηση της Δόξας θα στείλει έγγραφο στην ΕΚΑΣΘ να μην ξανασφυριξουν σε αγώνα της ομάδας οι δύο διαιτητές από τους οποίους έχει πολλά παράπονα.
Δεκάλεπτα: 12-17, 35-25, 43-46, 58-58(κ.α.), 70-70, 80-76
Διαιτητές: Κασόλης-Ψωμιάδης
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΣΟΧΟΥ (Καμαρουδης): Σαπουνας, Νόικος 18(3), Βασιλειάδης 14(2), Μισχοπουλος, Παλεντζας 27(3), Φωτίου 8, Νουλης 13.
ΔΟΞΑ ΑΣΣΗΡΟΥ (Καμπαρμακης): Τυμης 22(4), Ζουναροπουλος Α., Ιωσηφιδης 16(1), Τσιριοπουλος, Κατσαβελης 15, Ζουναροπουλος Μ. 4, Μπασιας 3(1), Γουνιωτης 16(3).