«Διπλό» στον Εύοσμο για τον ΔΑΣΩ

Πιο εύκολα από ότι δείχνει το τελικό 52-60 επικράτησε στον Εύοσμο της ΔΕΚΑ ο ΔΑΣΩ.

Οι νικητές παρά το γεγονός ότι και ο Ζηκούλης προστέθηκε στους τραυματίες Σιδηρόπουλο και Μπάγκι, είχαν συνεχώς το προβάδισμα και μετά το δεύτερο δεκάλεπτο με διαφορά μεγαλύτερη των δέκα πόντων. Ένα νεκρό τετράλεπτο (33ο-37ο λεπτό) έδωσε την ευκαιρία σους γηπεδούχους να μειώσουν το σκορ.
Δεκάλεπτα: 9-13, 17-28, 30-45, 52-60
Διαιτητές: Φούτζηλας-Μπίκης-Βασιλόπουλος Δ.
ΔΕΚΑ (Γεροφώτης-Μαγκώτσιος): Πλιόσκας 10, Αμανατίδης 2, Μαύρος 8, Βάσκος 12(2), Πουρνάρας 6, Κρίτσικας, Κεραμίδης 7(1), Τσιροπούλης 3(1), Χατζηβρέττας 4.
ΔΑΣΩ (Καραγιαννίδης-Μπουγιουκλή): Παπανικολάου 7(1), Χατζηκωνσταντίνου 14, Μπακιρτζίδης 3, Παπαευαγγέλου 8, Ταρνανίδης 4, Ελευθεριάδης, Καραγιαννίδης 24(1), Τσομπανάκης, Καργόπουλος, Κωστόπουλος.