Πήραν το «ροζ φύλλο» αλλά όχι και τη διαφορά οι νέοι του Ναύαρχου Βότση

Νίκη για την ομάδα νέων του Ναύαρχου Βότση χθες με 78-77 στην παράταση επί της ΜΕΝΤ. Σε ένα φοβερό παιχνίδι η νικήτρια μπήκε δυνατά στο ματς και πήρε νωρίς διαφορά μέχρι και 12 πόντους.

Η ΜΕΝΤ ξύπνησε, ανέβασε απόδοση και ήταν αυτή που έφτασε στο +12 και κρατούσε το προβάδισμα μέχρι το τέλος. Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να πάνε το ματς στην παράταση με τρίποντο στα 5'', έχοντας την ευκαιρία να το πάρουν το ματς τότε αλλά ήθελαν την διαφορά. Ντέρμπι και στην παράταση με τους γηπεδούχους να βάζουν τρίποντο πάλι με την λήξη και να παίρνουν την νίκη αλλά όχι την διαφορά.

Κανονικός αγώνας: 71-71
Διαιτητές: Σελεβός-Τσαλκιτζής Αθ.
Ν.  ΒΟΤΣΗΣ (Μανωλόπουλος-Τσιμπραηλίδης): Κονιώρης 22(4), Καλλινικίδης, Τσιάρας 2, Μηντζαρίδης 10, Κασαπλέρης 22(4), Έξαρχος 2, Τσουλφίδης 3(1), Πολύζος 3(1), Σαμαράς 7(1), Κωνσταντινίδης 7.
ΜΕΝΤ (Νομικός): Αμπατζάς 3, Χαβαλές, Στεφανίδης 24(1), Παπαδόπουλος 13(1), Μπουραζάνης 8, Καραγκιαβουρίδης 4, Σταμουλής 11(1), Μπάζιος, Κατικίδης 4, Τζιούφας 8.