Πέρασε στην παράταση από το Κορδελιό το παιδικό της GBA-Αστέρας Ιπποδρομίου

Υστερα από συγκλονιστικό παιχνίδι το παιδικό της GBA-Αστέρας Ιπποδρομίου επικράτησε μετά από παράταση με 66-72 στο Ελευθέριο Κορδελιό του Ολυμπου.

Ο Όλυμπος ξεκίνησε δυνατά κι ήταν μπροστά στο πρώτο δεκάλεπτο. Μετά τα ηνία του αγώνα πηρέ η GBA (που είχε σημαντικές απουσίες) έχοντας διαφορές 6-8 πόντους. Στο τελευταίο δεκάλεπτο όμως, οι αθλητές του Όλυμπου με υπερπροσπάθεια στην άμυνα, συνεχείς αιφνιδιασμούς και τρίποντα πήραν κεφάλι στο σκορ τρία λεπτά πριν τη λήξη (62-60). Στα τελευταία 40 δευτερόλεπτα μάλιστα κι ενώ το σκορ ήταν 64-64,ο Όλυμπος είχε δύο επιθέσεις να πάρει τη νικη, αλλα ήταν άστοχες. Έτσι το ματς οδηγήθηκε στην παράταση, όπου ο Όλυμπος δεν είχε αλλά αποθέματα (σωματικά-ψυχικά) και η GBA πήρε μια δίκαιη