«Φόρτσαρε» στο τέλος το κολέγιο Dei

Νίκη επί του Βόσπορου για το κολέγιο Dei με 69-61. Ο αγώνας ήταν ντέρμπι καθ' όλη τη διάρκεια του αγώνα. Στην πρώτη περίοδο η ομάδα του Βόσπορου προηγήθηκε μέχρι και με επτά πόντους ωστόσο οι παίκτες του Κολεγίου έκλεισαν τη διαφορά στο ημίχρονο.

Όμως, λίγο πριν το ημίχρονο σημειώθηκε ένα δυσάρεστο περιστατικό καθώς ο Μανώλης Νίχλος τραυματίστηκε στο δεξί του μάτι και διακομίστηκε στο νοσοκομείο. Στο δεύτερο ημίχρονο οι παίκτες του Κολεγίου πήραν προβάδισμα στο σκορ με μικρή διαφορά και τη διατήρησαν ως το τέλος του αγώνα. Η ομάδα και η διοίκηση του Κολεγίου εύχονται περαστικά και γρήγορη επιστροφή στα γήπεδα για τον Μανώλη Νίχλο.

Δεκάλεπτα: 13-20, 33-36, 53- 49, 69-61
Διαιτητές: Διβόλη Ε.-Κιλιπίρης
ΑΟ ΚΟΛΕΓΙΟ DEI (Τζιβάνης): Τραχανέλης 6(2), Παπαδόπουλος Γ. 1, Παπαδόπουλος Ν. 12(1), Μαργώνης, Σαρόγλου 10, Σκαμιώτης, Κυπριανίδης, 7, Παπαδήμος, Γκόρτσος 6, Ιακωβίδης, Ερμείδης 27.
ΒΟΣΠΟΡΟΣ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Πολίτης): Κωνσταντινίδης 7, Οικονόμου 12(3), Πίγκας 2, Κουσίδης, Τσίκουρας 5(1) Νίχλος 16(1), Καραγκιόζης, Παπαδάμου 11, Βασιλειάδης 6, Φωτιάδης, Νανάκας, Νεοκοσμίδης 2.