Νίκη στον πόντο και στην παράταση για τον Απόλλωνα Καλαμαριάς

Υστερα από συγκλονιστικό σε εξέλιξη παιχνίδι ο Απόλλων Καλαμαριάς επικράτησε μετά από πεντάλεπτο έξτρα χρόνο του Μαντουλίδη με 71-72. Καμία από τις δύο ομάδες δεν ξεπέρασε τους τέσσερις πόντους διαφοράς υπέρ της στα 45 λεπτά του αγώνα.

Το τελικό σκορ διαμόρφωσε με τρίποντο ο Χατζημιχαηλίδης, 24 δεύτερα πριν το τέλος της παράτασης, ενώ δύο δευτερόλεπτα πριν το φινάλε ο Μπίλλιος αστόχησε σε τρίποντο που θα έδινε τη νίκη στους γηπεδούχους.
Δεκάλεπτα: 15-18, 38-35, 52-53, 62-62(κ.α.), 71-72
Διαιτητές: Πανταζής-Μαραθιώτης-Παπαδοπούλου Χ.
ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ (Νικολαϊδης-Καραμανώλης): Λεμονάκης 4, Φόρογλου, Παυλογιάννης 7, Μπίλλιος 6(2), Παπαδόπουλος 4, Βαϊντερλής 3, Γκαβέζος, Ρεφατλλάρι 3(1), Καλαμπόκης 2, Τσιακίρης 13(1), Χρηστίδης 28, Γαϊτανίδης 1.
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Γεωργιάδης-Γιαννικόπουλος): Χατζημιχαηλίδης 18(3), Αποστόλου 15(1), Κουπαράνης 4, Κουκουλίδης 4, Αναστασίου 16, Μωϋσίδης 2, Βασιλείου, Ματάκος, Αναστασιάδης, Συμεωνίδης, Καρούζος 13.