Νίκη με ανατροπή στην επανάληψη για τον Πρωτέα Ελευθερίου Κορδελιού

Ανατρέποντας διαφορά 11 πόντων στο δεύτερο ημίχρονο ο Πρωτέας επικράτησε στο Κορδελιό με 70-57 του ΠΟΚ Κυμίνων Νέων Μαλγάρων.

Το παιχνίδι ήταν νευρικό στο πρώτο ημίχρονο από την πλευρά του Πρωτέα και με την ομάδα του ΠΑΟΚ να είναι καλύτερη, το σκορ έκλεισε  στο 29-40. Ενα δυνατό τρίτο δεκάλεπτο από τους γηπεδούχους καθόρισε τη ροή του αγώνα. Ο ΠΑΟΚ ισοφάρισε σε 47-47 στην αρχή του τέταρτου δεκαλέπτου, αλλά μετά ο Πρωτέας ήταν καλύτερος και επικράτησε με 70-57.
Δεκάλεπτα: 14-21, 29-40, 47-42, 70-57
Διαιτητές: Καρκαλέτσης-Κρκόμπαμπιτς
ΠΡΩΤΕΑΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ ΚΟΡΔΕΛΙΟΥ (Αποστόλου): Λαζαριδης 8, Καραφυλλιδης, Ρατοπουλος 12, Γκουμας 2, Λυπηριδης 2, Βουζινας 6(2), Ιατριδης 11, Σακελλιων 7, Κορνηλακης 4, Κιουρσιδης 18(1).
ΠΑΟΚ ΚΥΜΙΝΩΝ ΜΑΛΓΑΡΩΝ (Κουτρούσιος): Ποπτσης, Αραμπατζης 8, Κυανιδης 6, Προκοπιδης 12, Χουριδης 17(1), Φικατας 5(1), Μικρας 9, Πλατσης.