Κάλυψαν και τη διαφορά οι νέοι της Νέας Ραιδεστού

Ύστερα από ένα παιχνίδι που είχε από την αρχή το προβάδισμα η Νέα Ραιδεστός επιβλήθηκε με 76-59 της Αρετσους, στο ντέρμπι της… προσφυγιάς για το πρωτάθλημα νέων.

Η Νέα Ραιδεστός είχε ένα μικρό προβάδισμα και έκλεισε με 27-18 το πρώτο δεκάλεπτο. Στο δεύτερο δεκάλεπτο έλεγχε το παιχνίδι και παρότι στο 16' χρεώθηκε με τέταρτο φάουλ ο Λαγός δεν πτοήθηκε και έκλεισε το ημίχρονο με 46-32.

Στο τρίτο δεκάλεπτο η Αρέτσου αντέδρασε μείωσε σε 52-43 στο 28' όμως με ένα μικρό ξέσπασμα η Νέα Ραιδεστός έκλεισε με 60-45 το 30ο λεπτό. Στο τέταρτο δεκάλεπτο δεν αντέδρασε η Αρέτσου όπως έπρεπε επιθετικά καθώς έβγαλε καλές άμυνες και το 76-59 ήρθε φυσιολογικά. Στα αξιοσημείωτα η επανεμφάνιση του Ραμφοπουλου (δύο πόντοι) και το ότι οι πέντε σκόρερ της Αρετσους είχαν διψήφιο αριθμό πόντων.

Δεκάλεπτα: 27-18, 46-32, 60-45, 76-59
Διαιτητές: Καρκαλέτσης-Δουβής
ΚΑΣ ΝΕΑΣ ΡΑΙΔΕΣΤΟΥ (Ρώσσιος): Ραμφοπουλος 2, Καλογιαννιδης 6(1), Λαζαριδης 13, Ζαγοριτης 20(2), Κουτζιαμπασης 7(1), Λαγος 17(3), Θανος 6, Τσολακης 5.
ΑΡΕΤΣΟΥ (Πετροπουλος): Οικονομου 10, Αποστολου 10, Παντελιδης 11(1), Καραδημας 13(1), Φωτογλου 15(1), Σταυρακης, Μπεγιαζης.