Νίκη με… έξτρα χρόνο για τη Δόξα Ασσήρου

Παράταση χρειάστηκε η Δόξα Ασσήρου για να κάμψει την αντίσταση της Τερψιθέας Ευαγγελίστριας επικρατώντας με 66-64.

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν δυνατά τον αγώνα και ξέφυγαν στο δεκάλεπτο με οκτώ πόντους. Η συνέχεια δεν ήταν ανάλογη καθώς στο ημίχρονο βρέθηκε πίσω. Οι φιλοξενούμενοι ήταν ιδιαίτερα εύστοχοι στα τρίποντα και σε συνδυασμό με την καλή τους άμυνα έβαλαν δύσκολα στους νικητές καθώς ήταν συνεχώς μπροστά στο σκορ.

Το παιχνίδι ήταν για γερά νεύρα καθώς στην τελευταία επίθεση ο Μουτσιαρας με τρίποντο το έστειλε στην παράταση. Οι γηπεδούχοι φάνηκαν πιο ψύχραιμοι και επικράτησαν τελικά με 66-64. Η νίκη είναι αφιερωμένη στον πρόεδρο ο οποίος είχε την ονομαστική του εορτή.

Δεκάλεπτα: 22-14,30-34,42-43,60-60(κ.α.), 66-64
Διαιτητές: Θρασυβουλίδης-Λόλι
ΔΟΞΑ ΑΣΣΗΡΟΥ (Καϊκλής):Τυμης 16(1), Ζουναροπουλος Α., Μυροβαλης 9(1), Κώστας, Ιωσηφιδης 5(1), Τσιριοπουλος, Κατσαβελης 2, Μουτσιαρας 23(3), Ζουναροπουλος Μ., Κανδης, Γουνιωτης 11(1), Μιχαλοπουλος.
ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΕΥΑΓΓΕΛΙΣΤΡΙΑ (Δημόπουλος): Βασιλείου 7, Χατζηχρηστου 11, Καρταλης 13(3), Τσεκλιδης, Κανιώρας 1, Μαυρουδής 2, Δεληγιάννης 12, Βαρυτιμιδης 16, Εσερογλου 2.