Παρέμειναν αήττητες οι νεάνιδες του Αρη με «διπλό» στο «Ιβανώφειο»

Καλύτερες στα τελευταία κρίσιμα λεπτά οι νεάνιδες του Αρη επικράτησαν με 52-60 του Ηρακλή στο «Ιβανώφειο» και διατήρησαν το αήττητο στο πρωτάθλημα. Οι «κίτρινες» είχαν προβάδισμα σε όλο το πρώτο ημίχρονο.

Στην τρίτη περίοδο ο Ηρακλής κατάφερε να ισοφαρίσει και στις αρχές της τέταρτης πέρασε μπροστά με τρεις πόντους. Αμεση ήταν η απάντηση των φιλοξενουμένων που ξαναπήραν το προβάδισμα και το διατήρησαν μέχρι το τέλος του αγώνα με πολύ καλή απόδοση.
Δεκάλεπτα: 6-11, 19-24, 38-38, 52-60
Διαιτητές: Λουλουδιάδης-Πράττος
ΗΡΑΚΛΗΣ (Καφαντάρη): Αναγνωστοπούλου 4, Λαγκαδιώτου 8(1), Σάγμαλη, Βελούδη, Πολυμένη 7, Ξανθινίδου 2, Κατσαμούρη 2, Πάππα, Τσολάκοβιτς 8, Γεροστεργίου 16, Στεφανίδου 5(1), Δαιμονάκου.
ΑΡΗΣ (Ατακτίδης-Μαρβάκης): Σικαλίδου, Τσινέκε Ε. 16, Θώμογλου, Ιγγλέζου 10(2), Βαντσιούρη, Κατσαμούρη 10, Τσινέκε Κ. 19, Παπαρδέλα, Τζιότζιου 3(1), Μπουντούκα 2, Γιαννουσίου.