24 Δεκ 2015

Ο Αετός Φιλύρου στο Ελληνικό Παιδικό Χωριό-Φωτορεπορτάζ

Οι ηθικές αξίες του που διέπουν τον αθλητισμό και οι οποίες διδάσκονται καθημερινά στην Ακαδημία Φιλύρου Αετός BC, εφαρμόζονται μέσω της βιωματικής μάθησης στα παιδιά, εμπλέκοντας τα ενεργά σε πράξεις αγάπης και αλληλεγγύης.

Φιλικά με ΠΑΟΚ και GBA για παμπαίδες και μίνι του Παναθηναϊκού

Στη Θεσσαλονίκη θα ταξιδέψει το προπαιδικό (2002) και το μίνι αγοριών (2003) του Παναθηναϊκού το διήμερο 2-3 Ιανουαρίου καθώς θα δώσει φιλικούς αγώνες με την GBA και τον ΠΑΟΚ.

Ξεπέρασε τους 1000 πόντους στην Α΄ ΕΚΑΣΘ γυναικών η Πεταχτή-Πάνω από 200 τρίποντα πέτυχε η Γεωργιάδου

Η Κατερίνα Πεταχτή της ΜΕΝΤ με τους δύο πόντους που πέτυχε χθες στο παιχνίδι εναντίον της GBA-Αστέρα Ιπποδρομίου ξεπέρασε τους 1000 καθώς έφτασε τους 1001 πόντους από τότε που καθιερώθηκε το τρίποντο στα 6.75 μέτρα.

Εκτός έδρας νίκη στον… πόντο για τους νέους του Κεραυνού Ωραιοκάστρου

Υστερα από απίστευτο σε εξέλιξη παιχνίδι οι νέοι του Κεραυνού Ωραιοκάστρου επικράτησαν στην Ευκαρπία του Μακεδονικού με 58-59.

Δείτε τα καλύτερα στιγμιότυπα από τον αγώνα κυπέλλου ΕΚΑΣΘ ανδρών Μέγας Αλέξανδρος Καλοχωρίου-Θρίαμβος Ταγαράδων

Ευχές από το προπονητικό τιμ και τις παίκτριες του γυναικείου τμήματος του Ηρακλή

Οι προπονητές και οι αθλήτριες των γυναικών του Ηρακλή εύχονται σε όλο τον κόσμο χρόνια πολλά. Αναλυτικά:

Συνεχίζουν αήττητοι οι παίδες του Αετού Κιλκίς

Για την όγδοη αγωνιστική του παιδικού πρωταθλήματος ο Αετός Κιλκίς επικράτησε με 67-41 στην Έδεσσα του Πανεδεσσαϊκού. Έτσι η ομάδα του Κυριάκου Μπαχταλιά διατήρησε το αήττητο πετυχαίνοντας την όγδοη νίκη σε ισάριθμα παιχνίδια στον τρίτο όμιλο της ΕΚΑΣΚΕΜ.

Το Ελληνικό Γυναικείο Μπάσκετ εύχεται μέσω του sportshero.gr-Δείτε το βίντεο

Πρώτο Αnatolia Xmas Basketball Camp από 28-30 Δεκεμβρίου

Ένα Χριστουγεννιάτικο τριήμερο γεμάτο μπάσκετ στις εγκαταστάσεις του Κολεγίου Ανατόλια. Το πρώτο Αnatolia Xmas Basketball Camp απευθύνεται σε παιδιά από 6 έως 16 ετών που αγαπούν το άθλημα.

Οι τηλεοπτικές μεταδόσεις της Α2 Ανδρών για το επόμενο δίμηνο

Το πρωτάθλημα της Α2 Ανδρών θα συνεχιστεί μετά την πρώτη εβδομάδα του 2016 και μαζί θα συνεχιστούν και οι τηλεοπτικές μεταδόσεις από την ΕΡΤ. Οι αγώνες που θα μεταδοθούν ζωντανά τους δύο πρώτους μήνες του νέου έτους είναι:

Οι προκηρύξεις των τουρνουά μίνι και παμπαίδων-παγκορασίδων της ΕΚΑΣΘ

Από την Επιτροπή Πρωταθλημάτων της ΕΚΑΣΘ γνωστοποιείται ότι αναρτήθηκαν στη σελίδα της Ένωσης (www.ekasth.gr/ ΠΡΟΚΗΡΥΞΕΙΣ) οι προκηρύξεις για τα τουρνουά μίνι αγοριών- κοριτσιών και παμπαίδων-παγκορασίδων.

Ανετη επικράτηση των παίδων του ΠΑΟΚ

Καλύτεροι σε όλο το παιχνίδι οι παίδες του ΠΑΟΚ επιβλήθηκαν με 75-34 της μικτής ΕΚΑΣΘ.

Φωτορεπορτάζ από την Family Day της Αναγέννησης Νέου Ρυσίου

Πήρε το ντέρμπι του Ευόσμου ο Εθνικός

Καλύτερος στην επανάληψη ο Εθνικός επικράτησε στο ντέρμπι του Ευόσμου με 38-52 των Μαύρων Προβάτων.

Φωτορεπορτάζ και στιγμιότυπα από τον αγώνα ΓΣ Μενεμένης-Πύργος Χαλάστρας για την Α΄ ΕΚΑΣΘ γυναικών

Τρομερή εμφάνιση στην επανάληψη για τους νέους της Αρετσούς

Με απίστευτη άμυνα και επίθεση στο δεύτερο ημίχρονο οι νέοι της Αρετσούς επικράτησαν άνετα της ΜΕΝΤ με 72-46.

Απίστευτη ανατροπή για τους εφήβους των Μαχητών Δόξας Πεύκων

Με ανατροπή και νίκη έκλεισε τις αγωνιστικές τους υποχρεώσεις το εφηβικό των Μαχητών Δόξας Πεύκων που επικράτησε με 51-52 στο ντέρμπι με την ομάδα του Μακεδονικού.

Στους «16» του κυπέλλου ΕΚΑΣΘ ανδρών η Βεργίνα-Το πανόραμα της διοργάνωσης

Υστερα από συγκλονιστικό παιχνίδι η Βεργίνα επικράτησε με 66-62 της ΕΚ Σταυρούπολη και προκρίθηκε στις 16 καλύτερες ομάδες του κυπέλλου ανδρών της ΕΚΑΣΘ. Οι γηπεδούχοι είχαν προβάδισμα σε όλο το παιχνίδι, όμως οι παίκτες του Γιώργου Τραχανά μείωσαν σε 64-62, λίγο πριν το τέλος.

Αγχώδη επικράτηση για τον Αστέρα Πλαγιαρίου

Ανεβάζοντας απόδοση σε άμυνα και επίθεση στην τελευταία περίοδο ο Αστέρας Πλαγιαρίου με τραυματίες (αν και αγωνίστηκαν) τις Τσαλοπούλου, Κάνουλα, Τερεζή Χριστίνα, επικράτησε του Ζέφυρου στην Περαία με 36-40.

Ανετο πέρασμα από τον Σταυρό για τους Αμπελόκηπους Μενεμένης

Εχοντας προβάδισμα μεγαλύτερο των δέκα πόντων μετά το πρώτο δεκάλεπτο, οι Αμπελόκηποι Μενεμένης επικράτησαν άνετα στον Σταυρό του Αριστοτέλη με 24-50.

Καλύτερος στο τέλος ο Θερμαϊκός Θέρμης

Υστερα από κακό ποιοτικά παιχνίδι ο Θερμαϊκός επικράτησε στη Θέρμη του ΠΚ Νεάπολης με 45-37.

«Διπλό» στην Ευκαρπία για το Φρυγανιώτη

Εχοντας προβάδισμα σε όλο το δεύτερο ημίχρονο οι γυναίκες του Φρυγανιώτη επικράτησαν στην Ευκαρπία του ΠΣ με 42-51.