21 Δεκ 2015

Παραμένει πρώτος ο Κεραυνός Αγίου Παύλου

Εχοντας προβάδισμα μετά τη δεύτερη περίοδο ο Κεραυνός Αγίου Παύλου επικράτησε στη ΜΕΝΤ της ΑΕΕ Τούμπας με 62-71.

«Ανέβασε στροφές» στην επανάληψη το ΠΚ Νεάπολης

Με πολύ καλή απόδοση στην άμυνα στην τρίτη περίοδο του ΠΚ επικράτησε στην έδρα του με 71-57 του Μαντουλίδη. Οι νικητές έφθασαν τη διαφορά μέχρι το +17 (64-47) στα μέσα του τελευταίου δεκαλέπτου.

Καλύτερη στο τέλος η Μακαμπή

Συγκλονιστικό ήταν το φινάλε στο «Αλεξάνδρειο» με την Μακαμπή να επικρατεί με 88-73 του Ποσειδώνα Μηχανιώνας.

«Επιασε κορυφή» ο Αστέρας Πλαγιαρίου-Η βαθμολογία του Β΄ ομίλου της Β΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών

Πιάνοντας εξαιρετική απόδοση στην τρίτη περίοδο ο Αστέρας Πλαγιαρίου επικράτησε εκτός έδρας της Βεργίνας με 57-60 σε εξ αναβολής αγώνα για τον δεύτερο όμιλο της Β΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών.

«Φόρτσαρε» στην επανάληψη ο Απόλλων Καλαμαριάς

Καλύτερος στο δεύτερο ημίχρονο ο Απόλλων επικράτησε άνετα στην Καλαμαριά με 68-45 της ΔΕΚΑ. Οι φιλοξενούμενοι παρουσιάστηκαν ανταγωνιστικοί στα πρώτα δύο δεκάλεπτα, όμως ο Απόλλων ανέβασε την απόδοσή του στην επανάληψη και επικράτησε εύκολα των αντιπάλων τους.

Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στην Α΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών

Φωτορεπορτάζ από τον αγώνα Ιπποκράτης Κω-ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ για το κύπελλο Ελλάδας γυναικών

Η Jasmine Gill, νέα ξένη της Νίκης Λευκάδας

To ΔΣ της Νίκης Λευκάδας ανακοίνωσε επίσημα την απόκτηση της Jasmine Gill, την οποία και καλωσορίζει στην οικογένεια της ομάδας.

Φωτορεπορτάζ από τον αγώνα Τερψιθέα Γλυφάδα-Αθηναϊκός για την Α1 γυναικών

Οι πρώτες σε πόντους και τρίποντα στην Α2 γυναικών Βορρά-Σταθερό προβάδισμα για την Τσαμπούρη και στις δύο κατηγορίες

Μετά την δέκατη αγωνιστική οι πρώτες σε πόντους και τρίποντα στην Α2 γυναικών Βορρά είναι οι εξής:

«Πήρε φόρα» ο Νέστορας

Νέα νίκη για το Νέστορα χθες το βράδυ και μάλιστα αυτή τη φορά με αρκετά καλή εμφάνιση, καθώς κέρδισε στο κλειστό γυμναστήριο Μίκρας Β' τα Καμινίκια με 66-56, πιο εύκολα απ' όσο δείχνει το τελικό σκορ.

Διεθνές τουρνουά γεννημένων το 2005 την Κυριακή στα Βασιλικά

Πλούσιο φωτορεπορτάζ και βίντεο από την Χριστουγεννιάτικη γιορτή του Μεγάλου Αλέξανδρου Καλοχωρίου

Πέρασε από τον Σταυρό ο Αριστοτέλης Θεσσαλονίκης

Νικηφόρο πέρασμα του Αριστοτέλη Θεσσαλονίκης από τη δύσκολη έδρα του Σταυρού, καθώς επικράτησε του τοπικού Αριστοτέλη με 58-73.

Δείτε ολόκληρο το παιχνίδι Μαχητές Δόξας Πεύκων-Ηρακλής για το παιδικό πρωτάθλημα της ΕΚΑΣΘ

Ολοκληρώθηκε το τουρνουά διαμερισμάτων της ΕΚΑΣΘ-Η τελετή λήξης και οι απονομές-Φωτορεπορτάζ

Ολοκληρώθηκε το Σάββατο στο κλειστό γήπεδο Μίκρας Β με τους αγώνες της τελευταίας αγωνιστικής το τουρνουά διαμερισμάτων της ΕΚΑΣΘ αθλητών γεννημένων το 2002 με τα εξής αποτελέσματα:

Προπόνηση για το κλιμάκιο Νότου της Εθνικής Παίδων-Ποιοι κλήθηκαν, πότε και που

Προπόνηση θα έχει το κλιμάκιο Νότου της Εθνικής Παίδων την Τετάρτη 23 Δεκεμβρίου στις 16.00 στα βοηθητικά γήπεδα του ΚΓ του ΟΑΚΑ. Οι παίκτες που έχουν κληθεί είναι οι εξής:

Το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ-Η βαθμολογία της Α΄ ανδρών

Τα παιχνίδια της δωδέκατης αγωνιστικής της πρώτης κατηγορίας ξεχωρίζουν από το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ που είναι το εξής:

Νίκη στον πόντο για τους Κένταυρους

Ένα ακόμα θετικό αποτέλεσμα για τους Κένταυρους που κλείνουν την χρονιά στο πρωτάθλημα με νίκη επί της μαχητικής ομάδας των Ακαδημιών Πρωταθλητών με το 54-53.

Mεγάλη επιτυχία στο πρώτο Christmas Basketball Tournament της DBA-Φωτορεπορτάζ

Ολοκληρώθηκε με μεγάλη επιτυχία το πρώτο Christmas Basketball Tournament που διοργάνωσε η ακαδημία DBA στις εγκαταστάσεις της Ελληνογαλλικής Σχολής Καλαμαρί .

Φιλικά των ακαδημιών του Μαντουλίδη και του Αθλου Αλεξάνδρειας-Πλούσιο φωτορεπορτάζ

Στις υπερσύγχρονες εγκαταστάσεις των Εκπαιδευτηρίων Μαντουλίδη φιλοξενήθηκε σήμερα η Ακαδημία Άθλος Αλεξάνδρειας, με όλα τα τμήματα της, για φιλικούς αγώνες από την Ακαδημία του ΜΑΣ Μαντουλίδη.

Φωτορεπορτάζ από τα παιχνίδια Ολυμπιακός-Πρωτέας Βούλας και Αγία Παρασκευή-Παναθηναϊκός για το κύπελλο Ελλάδας γυναικών

Πήρε το ντέρμπι ο Βελλερεφόντης

Σε ένα παιχνίδι που διεξήχθη μέσα σε πολύ όμορφη ατμόσφαιρα μεταξύ των παικτών των δυο ομάδων και που ήταν ντέρμπι σε ολόκληρη τη διάρκεια του, ο Βελλερεφόντης κατάφερε να πάρει το ροζ φύλλο αγώνα από το Πέρα κερδίζοντας με 79-73, αφού οι παίκτες του ήταν πιο ψύχραιμοι στα τελευταία κρίσιμα λεπτά καθώς και εύστοχοι στις βολές.

Φωτορεπορτάζ από τα φιλικά των ακαδημιών του ΠΣ Ευκαρπίας και του Αίαντα Ευόσμου

Νίκη στον πόντο για το παιδικό του ΠΚ Νεάπολης-Φωτορεπορτάζ και βίντεο από τον αγώνα με την Αναγέννηση Φλόγα

Σε ένα παιχνίδι με πολλές ανατροπές το σκορ το παιδικό του ΠΚ Νεάπολης επικράτησε με  60-59 της Αναγέννησης Φλόγας. Οι φιλοξενούμενοι είχαν την ευκαιρία να πάρουν το ροζ φύλλο καθώς σε νεκρό χρόνο είχαν να εκτελέσουν δύο βολές, τις οποίες έχασαν.

Μπίσκας: «Δεν αλλάζει κάτι με την ήττα, συνεχίζουμε…»

Μετά τον άτυχο αγώνα με τους Ικάρους Σερρών ο Δημήτρης Μπίσκας δήλωσε στα «Νέα φίλων ΚΣ Γέφυρας» τα εξής:

«Ανέβασε στροφές» στο δεύτερο ημίχρονο ο Μέγας Αλέξανδρος Ηλιούπολης

Καλύτερος στην επανάληψη ο Μέγας Αλέξανδρος Ηλιούπολης επικράτησε στην έδρα του με 71-46 του Δαίδαλου Ανω Πόλης.

Φωτορεπορτάζ από τον αγώνα GBA Αργοναύτης-Αίολος Αστακού για τη Β΄ Εθνική ανδρών

Παρά ένα… εκατό για το παιδικό του Μαντουλίδη

Εύκολο απόγευμα για τους παίδες του Μαντουλίδη που επιβλήθηκαν με 99-32 του Μεγάλου Αλεξάνδρου.

«Διπλό» στην Ηλιούπολη για τον Πρωτέα Ελευθερίου Κορδελιού

Εκτός έδρας νίκη για την ανδρική ομάδα του Πρωτέα Ελευθερίου Κορδελιού απόψε στο Κλειστό της Ηλιούπολης, με αντίπαλο τις τοπικές Ελπίδες με τελικό σκορ 62-67.