19 Δεκ 2015

Συνεχίζουν αήττητοι οι έφηβοι της Νέας Ραιδεστού

Την δωδέκατη νίκη τους σε ισάριθμα παιχνίδια πέτυχαν οι έφηβοι της Νέας Ραιδεστού επικρατώντας άνετα εκτός έδρας της Αποκάλυψης με 40-68.

Αναβολή λόγω… πολεμικών τεχνών στα Λαγυνά-Ανακοίνωση από τον τοπικό ΑΣΚ

Ο αγώνας του ΑΣΚ Λαγυνών με αντίπαλο την ομάδα των Μετεώρων αναβλήθηκε, καθώς στο κέντρο του γηπέδου είχε εγκατασταθεί ένα ρινγκ για αγώνες πολεμικών τεχνών.

Εύκολο απόγευμα για τις κορασίδες του Παναθλητικού-Πειραματικού

Με το ευρύ 28-51 κέρδισαν εκτός έδρας, οι κορασίδες του Παναθλητικού-Πειραματικό  τους Αμπελόκηπους Μενεμένης.

Υγιεινός περίπατος για τους εφήβους του ΠΑΟΚ

Συνέχισε με νίκη το εφηβικό τμήμα του ΠΑΟΚ που κερδίζοντας τον Αχιλλέα Τριανδρίας με 78-36 πρόσθεσε ακόμη μία καλή εμφάνιση στο ενεργητικό του.

Τεράστιο διπλό στο Παλέ για το εφηβικό του Μεγάλου Αλεξάνδρου

Μεγάλη νίκη πέτυχε το εφηβικό του Μεγάλου Αλεξάνδρου που επικράτησε στο Παλέ του Αρη με 51-59 μετά από ένα συγκλονιστικό παιχνίδι.

Πέρασε από την Χαλάστρα ο ΑΟΚ Αγίου Αθανασίου

Σε ένα εκπληκτικό παιχνίδι ο ΑΟΚ Αγίου Αθανασίου επιβλήθηκε επί ενός αξιόλογου και δυνατού αντιπάλου, καθώς έφυγε με το διπλό από την Χαλάστρα επικρατώντας με 61-73.

«Κατοστάρα» για το εφηβικό του ΠΚ Νεάπολης-Φωτορεπορτάζ του Γιώργου Λίτσα από το παιχνίδι με τον Αστέρα Σίνδου

Μετά το φορτσάρισμα στο πρώτο μέρος που έληξε με 63-23, το εφηβικό του ΠΚ Νεάπολης «χαμήλωσε στροφές» και κέρδισε με 109-41 τον Αστέρα Σίνδου που όμως παρατάχθηκε χωρίς τρεις βασικούς του παίκτες που τους αναπλήρωσε με αθλητές του παιδικού.

Φωτορεπορτάζ από το παιχνίδι των εφήβων του Γαλαξία με την GBA-Αργοναύτης

Πήραν το ντέρμπι της Καλαμαριάς οι έφηβοι του Απόλλωνα

Χωρίς ιδιαίτερες δυσκολίες οι έφηβοι του Απόλλωνα επικράτησαν στην Καλαμαριά της Αρετσούς με 74-43.

Τα φύλλα αγώνα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στην Α2 Ανδρών-Παραμένει αήττητος ο Φάρος Κερατσινίου

Στην τελευταία αγωνιστική της Α2 Ανδρών για το 2015, ο Φάρος επικράτησε 77-67 του Ψυχικού εκτός έδρας και διατήρησε το αήττητό του στο πρωτάθλημα μετά από έντεκα αγώνες. Αναλυτικά η αγωνιστική:

Συγκλονιστική υποστήριξη από τον Σύνδεσμο Κω στις γυναίκες του ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ

Περίπου 30  οπαδοί του «Δικεφάλου» από τον Σύνδεσμο Φιλάθλων ΠΑΟΚ Κω βρέθηκαν σήμερα στο γήπεδο για να στηρίξουν την προσπάθειας των γυναικών της ομάδας, οι οποίες κατάφεραν να προκριθούν στο φάιναλ φορ του κυπέλλου Ελλάδας.

«Φόρτσαραν» μετά τη δεύτερη περίοδο οι έφηβοι του Μαντουλίδη

Επιβλητικοί μετά το δεύτερο δεκάλεπτο οι έφηβοι του Μαντουλίδη επικράτησαν στην έδρα τους με 75-49 της ΕΚ Σταυρούπολη.

Ανετο «διπλό» για τις κορασίδες του Αρη-Φωτορεπορτάζ από τη νίκη επί της GBA-Αστέρα Ιπποδρομίου

Καλύτερες σε όλο το παιχνίδι και εντυπωσιακές στην τρίτη περίοδο οι κορασίδες του Αρη επικράτησαν στο Μαντουλίδη της GBA-Αστέρα Ιπποδρομίου με 32-75. Ο Τάσος Τζιότζιος χρησιμοποίησε όλες τις παίκτριες που είχε στη διάθεσή του, οι ένδεκα από τις οποίες πέτυχαν καλάθι.

Περίπατος των κορασίδων του Ηρακλή στο Νέο Ρύσιο

Εύκολη επικράτηση για την ομάδα κορασίδων του Ηρακλή επί της αντίστοιχης ομάδας της Αναγέννησης Νέου Ρυσίου με το επιβλητικό 41-81.

Φωτορεπορτάζ από τη δεύτερη μέρα του 7ου τουρνουά αγάπης Νεάπολης-Πεύκων-Αγίου Παύλου

Διεθνές τουρνουά προπαιδικού με διοργανωτές Χαλκηδόνα και Νέα Ραιδεστό-Το πρόγραμμα των αγώνων

Φωτορεπορτάζ από το χθεσινό παιχνίδι του Πύργου Χαλάστρας με τον ΑΟΚ Αγίου Αθανασίου για τη Γ1 ΕΚΑΣΘ ανδρών

Στιγμιότυπα από τον αγώνα Νίκη Νεοχωρούδας-Μ.Αλέξανδρος Καλοχωρίου για τη Β΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών

Highlights Ανδρικού Β' ΕΚΑΣΘ Νίκη Νεοχωρούδας... από Babis_Mitkos

Αλλαγή ώρας έναρξης του αυριανού αγώνα των κορασίδων του ΕΟΣ με τη μικτή ΕΚΑΣΘ

Από την ΕΚΑΣΘ ανακοινώθηκε ότι ο αυριανός προγραμματισμένος αγώνας της μικτής κοριτσιών της Ενωσης με τις κορασίδες του ΕΟ Σταυρούπολης θα ξεκινήσει στις 14:00.

Φωτορεπορτάζ από τα φιλικά των ακαδημιών του Πρωτέα Ελευθερίου Κορδελιού με τον Αδωνη Θέρμης

Κεχαγιά: «Για την επανεκκίνηση του Αθηναϊκού»

Το τελευταίο της παιχνίδι για το 2015 δίνει αύριο Κυριακή (20/12/15 -17:00) η γυναικεία ομάδα του Αθηναϊκού που αγωνίζεται στη Γλυφάδα, με αντίπαλο την ομάδα της Τερψιθέας Γλυφάδας, στο πλαίσιο της προημιτελικής φάσης του Κυπέλλου Γυναικών.

Φωτορεπορτάζ από τα φιλικά των ακαδημιών του ΠΑΟΚ και της Αναγέννησης Νέου Ρυσίου

Στο φάιναλ-φορ του κυπέλλου Ελλάδας γυναικών ο ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ

Μεγάλη νίκη πρόκριση στο φάιναλ-φορ του κυπέλλου Ελλάδας γυναικών πέτυχε ο ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ που επικράτησε στην Κω του Ιπποκράτη με 48-50.

Τα πρωταθλήματα εφήβων και κορασίδων ξεχωρίζουν στο σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ που είναι το εξής:

Στιγμιότυπα από τον αγώνα Μαντουλίδης-ΑΕΕ Τούμπας για την Α΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών

Φωτορεπορτάζ από τον αγώνα Προποντίδα-Αστέρας Σίνδου για τη Β΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών

Πήρε το ντέρμπι η Αναγέννηση Φλόγα

Μεγάλο ντέρμπι  στην Πολίχνη με διακυμάνσεις στο σκορ μετά τη πρώτη περίοδο που κρίθηκε στο τέλος με νίκη της Αναγέννησης Φλόγας επί της ΗΟΟΡ με 63-60.

Πέτρος Σαββίδης: «Βελτίωση σε όλους τους τομείς με πολύ δουλειά»

Συνέντευξη στο Aris Basketball Academy παραχώρησε ο παίκτης του εφηβικού του Αρη, Πέτρος Σαββίδης. Διαβάστε τη:

Ποιο ντέρμπι;-Θρίαμβος στην επανάληψη για τους Γαλάζιους

Σε περίπατο μετέτρεψαν το ντέρμπι κορυφής οι Γαλάζιοι που επικράτησαν εκτός έδρας του ΑΣ Αστέρες με 64-83.

«Φόρτσαρε» στην επανάληψη η Ολντ Σκουλ

Καλύτερη στο δεύτερο ημίχρονο η Ολντ Σκουλ επικράτησε εκτός έδρας του Αιχύλου με 63-74.

Ανετη πρόκριση για τον Αριστοτέλη Επανομής- Το πανόραμα του κυπέλλου ανδρών της ΕΚΑΣΘ

Εχοντας προβάδισμα μεγαλύτερο των δέκα πόντων μετά την πρώτη περίοδο ο Αριστοτέλης επικράτησε με 90-64 στην Επανομή της Μακαμπή και προκρίθηκε στους «16» του κυπέλλου ανδρών της ΕΚΑΣΘ.