13 Δεκ 2015

Νέα νίκη για το εφηβικό του ΠΑΟΚ

Κανένα πρόβλημα δεν συνάντησαν οι έφηβοι του ΠΑΟΚ και επικράτησαν με άνεση του Μεγάλου Αλέξανδρου με 45-71.

Η βαθμολογία του πρώτου ομίλου εφήβων της ΕΚΑΣΘ

Η βαθμολογία

Πραγματικοί… Μαχητές στην Τριανδρία

Υστερα από συναρπαστικό ματς με πολλές διακυμάνσεις στο σκορ με έντονα συναισθήματα και εντάσεις σε αθλητικά πλαίσια, οι Μαχητές Δόξας Πεύκων επικράτησαν με 63-67 του Αχιλλέα  στην Τριανδρία για το πρωτάθλημα παίδων.

Ανετο «διπλό» για τους παίδες της Αναγέννησης Φλόγας Πολίχνης

Νίκη για το παιδικό της Αναγέννησης Φλόγας Πολίχνης που επικράτησε εκτός έδρας του Ανατόλια με 38-75. Το τμήμα αποτελείται, εκτός από τέσσερις γεννημένους το 2000, από παιδιά γεννημένα το 2001.

Νέες επιτυχίες για την υποδομή του Απόλλωνα Καλαμαριάς

Με νίκες συνέχισαν παίδες και έφηβοι του Απόλλωνα Καλαμαριάς. Αναλυτικά:

Τα φύλλα αγώνα, τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στον όμιλο Βορρά της Β΄ Εθνικής ανδρών-Συνεχής ενημέρωση

Τα φύλλα αγώνα, τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στους ομίλους Βορρά της Γ΄ Εθνικής ανδρών

Α΄ ΟΜΙΛΟΣ

«Ανέβασαν στροφές» στο δεύτερο ημίχρονο οι παίδες του Αρη

Άλλη μια νίκη για το παιδικό του Αρη, αυτή τη φορά απέναντι στα Αστέρια με 62-41. Αν και η νικήτρια ομάδα ήταν κακή στο πρώτο ημίχρονο τόσο επιθετικά όσο και αμυντικά, στη συνέχεια ανέβασε ρυθμούς και έφερε το παιχνίδι σε ικανοποιητική διαφορά.

Χριστουγεννιάτικο καμπ και δοκιμαστικές προπονήσεις στον Ηρακλή

Η Ακαδημία του Ηρακλή καλεί τους ενδιαφερόμενους για συμμετοχή στο πρώτο Χριστογεννιάτικο καμπ με την ονομασία «1st Christmas Skill Development Camp by Iralklis BC» το οποίο θα διαρκέσει 4 ημέρες και συγκεκριμένα 4,5,7 και 9 Ιανουαρίου 2016 από τις 11.00 έως τις 14.30 στο Ιβανώφειο κλειστό γυμναστήριο.

Καμπουράκη: «Μείναμε από δυνάμεις»

Μετά το τέλος του άτυχου για τη Νίκη Λευκάδας αγώνα με τον Κρόνο Αγίου Δημητρίου, η Δήμητρα Καμπουράκη τόνισε:

Νέα άνετη επικράτηση για τον Ηρακλή Μελίκης

Εντυπωσιακός ο Ηρακλής Μελίκης με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Καλλιώρα επικράτησε με 93-42 του ΠΑΟΚ Αλμωπίας. Στην ανάπαυλα του ημιχρόνου τιμήθηκε ο βετεράνος αθλητής της νικήτριας ομάδας Σωτήρης Κούκος.

Περίπατος για το παιδικό του Κεραυνού Ωραιοκάστρου

Εντυπωσιακοί οι παίδες του Κεραυνού Ωραιοκάστρου επικράτησαν εκτός έδρας των Αμπελοκήπων  Μενεμένης με 12-84.

Στιγμιότυπα και δηλώσεις Γκογκάκη και Μπαμπικέρ από τον αγώνα Παναθλητικός Πειραματικό-Απόλλων Καλαμαριάς για την Α2 γυναικών

Διακόπηκε το Αρετσού-Χαλκηδόνα για τη Γ΄ Εθνική λόγω τραυματισμού του διαιτητή από φίλαθλο

Αδοξο τέλος είχε το παιχνίδι μεταξύ Αρετσούς και Χαλκηδόνας για την Γ΄ Εθνική ανδών που διακόπηκε ενώ το σκορ ήταν 32-19, 07.15 πριν το τέλος του δεύτερου δεκαλέπτου.

Μεγάλη νίκη για την Αρμενική

Παίζοντας με βασικές ελλείψεις στο ρόστερ της, η ομάδα της Ένωσης Αρμενίων Αθλητών πήρε σημαντική  νίκη απέναντι στον Πυρσό Αγ. Τριάδας με 58-55.

Στον ΒΑΟ το ντέρμπι των Συκεών στους παίδες

Καλύτερος στην τελευταία περίοδο ο ΒΑΟ επικράτησε εκτός έδρας της ΗΟΟΡ με 56-79 για το πρωτάθλημα παίδων της ΕΚΑΣΘ.

Χριστουγεννιάτικο φιλανθρωπικό τουρνουά από τον ΑΣ Αστέρες

Στα πλαίσια τόσο της απαραίτητης στην παρούσα χρονική συγκυρία κοινωνικής δράσης του συλλόγου, απολύτως εναρμονισμένης με τους σκοπούς του ερασιτεχνικού αθλητισμού, όσο και του εορταστικού κλίματος των Χριστουγέννων, ο ΑΣ Αστέρες ανακοίνωσε την διοργάνωση του πρώτου τουρνουά του με φιλανθρωπικού χαρακτήρα  το διήμερο 27 και 28 Δεκεμβρίου 2015 στο κλειστό γυμναστήριο του 25ου & 100ου Δημοτικού Σχολείου Θεσσαλονίκης.

Δίκαια επικράτηση για την Ολύμπια Λάρισας

Εχοντας μικρό προβάδισμα σε όλο το παιχνίδι η Ολύμπια επικράτησε στη Λάρισα με 62-52 του ΑΟ Σερρών. Οι νικήτριες είχαν και πάλι σε μεγάλη μέρα την Κουτσουνούρη που πέτυχε 27 πόντους.

Τα φύλλα αγώνα του ομίλου Νότου της Α2 γυναικών

Π. ΦΑΛΗΡΟ 65
ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ  50

Ανετη επικράτηση για τον ΠΑΣ Γιάννινα

Πολύ καλύτερες μετά τη δεύτερη περίοδο οι παίκτριες του ΠΑΣ Γιάννινα επικράτησαν της Νίκης Βόλου με 67-35.

Παρέμεινε στη δεύτερη θέση ο Ολυμπιακός Βόλου

Καλύτερος στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα ο Ολυμπιακός επικράτησε στο Βόλο του Ηρακλή με 76-60.

«Λύγισε» στην παράταση η Νίκη Λευκάδας

Με επτά παίκτριες «λιοντάρια» παρατάχθηκε η Νίκη Λευκάδας στον Αγιο Δημήτριο, όπου ηττήθηκε από τον Κρόνο στην παράταση με 87-77.

«Πάλεψε» στη Βούλα ο ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ

Αδικείται από το τελικό 72-60 ο ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ στον αγώνα με τον Πρωτέα Βούλας. Οι Θεσσαλονικιές ήταν κοντά στο σκορ μέχρι τα τελευταία λεπτά, όταν έπαθαν μπλακ-άουτ στην επίθεση και οι παίκτριες του Πρωτέα κατάφεραν με μεγάλο σερί υπέρ τους να πάρουν το ροζ φύλλο.

«Καθάρισε» η Σπαθάρου για τον Αθηναϊκό

Ο Αθηναϊκός νίκησε στην έδρα του με 63-57 τον Ιπποκράτη Κω που προέβαλε σθεναρή αντίσταση μετά το δεύτερο ημίχρονο.

«Πέρασε» και από τη Δράμα ο Αρης

Εχοντας προβάδισμα στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα ο Αρης επικράτησε στη Δράμα των Τιτάνων με 40-50 και παρέμεινε αήττητος στην Α2 γυναικών.

Δίκαια επικράτηση στο ντέρμπι για την Αναγέννηση Νέου Ρυσίου

Καλύτερη σε όλο το παιχνίδι η Αναγέννηση επικράτησε στο Νέο Ρύσιο με 70-56 της ΑΕ Πυλαίας. Οι νικήτριες ξέφυγαν με 36-13 στο 16ο λεπτό και με 59-36 στο 28ο , ενώ οι φιλοξενούμενες κατάφεραν αν μειώσουν σε 61-52 στο 34ο λεπτό.

«Φόρτσαραν» στην επανάληψη οι γυναίκες του Παναθλητικού-Πειραματικού

Με σερί 14-0 στις αρχές της τρίτης περιόδου οι γυναίκες του Παναθλητικού-Πειραματικού επικράτησαν στις Συκιές με 59-47 του Απόλλωνα Καλαμαριάς.

Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στην Α1 και Α2 γυναικών

Α1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Νέα επιτυχία για τον ΑΟΚ Αγίου Αθανασίου

Ενα εκπληκτικό παιχνίδι ιδιαίτερα στο επιθετικό τομέα για το πρώτο ημίχρονο που ολοκληρώθηκε με 47-44, είχαν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν οι φίλαθλοι του Αγίου Αθανασίου.

«Κλείδωσαν» την πρόκριση οι έφηβοι του Καλοχωρίου

Σημαντική νίκη σε μια… καυτή έδρα πήρε χθες το εφηβικό  του Μεγάλου Αλεξάνδρου Καλοχωρίου που επικράτησε του Ιωνικού με 57-69 και κάνοντας το 11 στα 11 «κλείδωσε» την πρόκριση.

Χωρίς προβλήματα τα Μετέωρα

Άνετη επικράτηση των Μετεώρων με 70-42 επί του Αριστοτέλη Σταυρού που έπαιζε με πολλές απουσίες.

Τα παιχνίδια του πρωταθλήματος παίδων ξεχωρίζουν από το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ που είναι το εξής:

Το σημερινό πρόγραμμα σε Α1 και Α2 Γυναικών-Οι βαθμολογίες

Το πρόγραμμα της σημερινής ένατης και δέκατης αγωνιστικής της Α1 και Α2 Γυναικών αντίστοιχα είναι:

Το σημερινό πρόγραμμα όλων των Εθνικών κατηγοριών Ανδρών

Το σημερινό πρόγραμμα όλων των Εθνικών κατηγοριών Ανδρών είναι το εξής:

Φωτορεπορτάζ από τα φιλικά τμημάτων της Ακαδημίας του Αχιλλέα Τριανδρίας και του Μαντουλίδη

«Ανέβασαν ταχύτητα» στο δεύτερο ημίχρονο οι έφηβοι του Ηρακλή

Καλύτεροι στην επανάληψη οι έφηβοι του Ηρακλή επικράτησαν με 65-56 του Αίαντα Ευόσμου.

Φωτορεπορτάζ του Γιώργου Λίτσα από τον αγώνα των εφήβων του ΠΚ Νεάπολης με τους Μαχητές Δόξας Πεύκων

Δίκαιο «διπλό» για το εφηβικό της Ακαδημίας Αστέρια

Καλύτεροι οι έφηβοι της Ακαδημίας Αστέρια επικράτησαν εκτός έδρας του Ναύαρχου Βότση με 42-58.

Επέστρεψαν στις επιτυχίες οι άνδρες του Ναύαρχου Βότση

Επιστροφή στις νίκες για το ανδρικό του Ναύαρχου Βότση που επικράτησε με 61-43 στο ντέρμπι με την Πλατεία. Παρά τις απουσίες, η νικήτρια ομάδα έπαιξε όμορφο μπάσκετ στην μεγαλύτερη διάρκεια του παιχνιδιού που πήγαινε πόντο πόντο και με ένα 20-4 στην τέταρτη περίοδο πήρε την πολύ σημαντική νίκη.

Νίκες για Εθνικό και Ψυχικό σε εξ αναβολής παιχνίδια της Α2 ανδρών-Τα φύλλα αγώνα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική

Ο Εθνικός επικράτησε της Ευρώπης Πευκοχωρίου 85-75 και το Ψυχικό του Περιστερίου 75-62 σε εξ αναβολής αγώνες της δεύτερης αγωνιστικής της Α2 Ανδρών. Αναλυτικά:

Σπάει κάθε ρεκόρ το εφηβικό της Νέας Ραιδεστού

Την ενδέκατη νίκη τους σε ισάριθμα παιχνίδια πέτυχαν οι έφηβοι της Νέας Ραιδεστού που επιβλήθηκαν με 72-37 του Θριάμβου Ταγαράδων.

«Διπλό» στην Περαία για το εφηβικό του Θερμαϊκού Θέρμης

Καλύτερος μετά την δεύτερη περίοδο ο Θερμαϊκός Θέρμης επικράτησε στην Περαία με 45-54 του Ζέφυρου σε αγώνα για το εφηβικό πρωτάθλημα.