9 Δεκ 2015

«Φόρτσαρε» στην επανάληψη ο Χορτιάτης

Δίκαια επικράτηση στη Νέαπολη για τον Χορτιάτη που νίκησε το τοπικό ΠΚ με 38-60. Οι νικήτριες συνάντησαν αντίσταση στο πρώτο ημίχρονο, όμως στο δεύτερο πήραν διαφορά ασφαλείας και επιβλήθηκαν καθαρά των αντιπάλων τους.

Καλύτερος στο τέλος ο Ναύαρχος Βότσης

Με εκπληκτικό σερί 24-9 στην τελευταία περίοδο ο Ναύαρχος Βότσης επικράτησε με 61-40 του Αστέρα Πλαγιαρίου στο μεγάλο παιχνίδι του δεύτερου ομίλου. Οι νικητές είχαν προβάδισμα μετά τη δεύτερη περίοδο.

Παραμένει αήττητος ο ΕΟ Σταυρούπολης

Καλύτερος σε όλο το παιχνίδι ο ΕΟ Σταυρούπολης επικράτησε στην Ηλιούπολη με 46-29 του Φρυγανιώτη.

Πήρε το ντέρμπι της Μενεμένης ο ΓΣ

Εχοντας προβάδισμα μεγαλύτερο των δέκα πόντων από την αρχή του αγώνα ο ΓΣ Μενεμένης επικράτησε των Αμπελοκήπων Μενεμένης με 64-41 σε αγώνα για τον πρώτο όμιλο της Α΄ ΕΚΑΣΘ γυναικών.

Ντάμπλ σκορ στον Σταυρό για τον ΠΣ Ευκαρπίας

Εχοντας προβάδισμα από τα πρώτα λεπτά και αυξάνοντας την απόδοσή τους στην τρίτη περίοδο οι γυναίκες του ΠΣ Ευκαρπίας επικράτησαν στον Σταυρό του Αριστοτέλη με 31-62.

Τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και η επόμενη αγωνιστική στους δύο ομίλους της Α΄ ΕΚΑΣΘ γυναικών

Α΄ ΟΜΙΛΟΣ

Οι πρώτες σε πόντους και τρίποντα, νεάνιδες της ΕΚΑΣΘ-Προηγούνται Γεροστεργίου και Ξακουστού

Μετά τη δέκατη αγωνιστική οι  πρώτες σε πόντους και τρίποντα, νεάνιδες της ΕΚΑΣΘ είναι οι εξής:

Η Ασημίνα Κουτσουνούρη είναι έτσι κι αλλιώς… All Star

Η χάρη της Ασημίνας Κουτσουνούρη ξεπέρασε τα στενά θεσσαλικά όρια, διαφημίζοντας όχι μόνο την ομάδα της αλλά και τον λαρισαϊκό γυναικείο αθλητισμό σε ολόκληρο τον μπασκετικό κόσμο της χώρας μας.

Τρίτο τουρνουά ακαδημιών της ΧΑΝΘ για τα γενέθλια του μουσείου

Το Τμήμα Αθλητικών Ομάδων και η Επιτροπή Μουσείου της ΧΑΝΘ, με αφορμή τα γενέθλια του Μουσείου (8/12/2015), διοργανώνουν το τρίτο τουρνουά ακαδημιών. Στο πλαίσιο του τουρνουά θα διοργανωθούν δύο ομιλίες:

Οι διαιτητές και οι κομισάριοι όλων των Εθνικών κατηγοριών Ανδρών

Οι διαιτητές και οι κομισάριοι όλων των Εθνικών κατηγοριών Ανδρών, είναι:

Οι διαιτητές και οι κομισάριοι της Α1 και Α2 Γυναικών

Οι διαιτητές και οι κομισάριοι της ένατης και δέκατης αγωνιστικής αντίστοιχα της Α1  και Α2 Γυναικών, είναι:

Οι σκόρερς και οι «μπόμπερς» του τρίτου ομίλου της Γ1 ΕΚΑΣΘ ανδρών-Μεγάλη μάχη για την πρωτιά στην πρώτη κατηγορία

Μετά την δέκατη αγωνιστική του τρίτου ομίλου της Γ1 ΕΚΑΣΘ ανδρών, οι πρώτοι σε πόντους και τρίποντα είναι οι εξής:

Εβδομο τουρνουά αγάπης Νεάπολης-Πεύκων-Αγίου Παύλου-Το πρόγραμμα των αγώνων

Η οργανωτική επιτροπή του έβδομου τουρνουά αγάπης, ανακοίνωσε σήμερα το πρωί το πρόγραμμα των φιλικών αγώνων του.

Το πρόγραμμα της Παρασκευής στην ΕΚΑΣΘ

Ανακοινώθηκε από την ΕΚΑΣΘ το πρόγραμμα των αγώνων της Παρασκευής που είναι το εξής:

Την Κυριακή το παιχνίδι της μικτής κοριτσιών της ΕΚΑΣΘ με την Αναγέννηση Νέου Ρυσίου-Ποιες κάλεσε ο Χρήστος Γκογκάκης

Από την ΕΚΑΣΘ ανακοινώθηκε ότι οι παρακάτω αθλήτριες θα πρέπει να βρίσκονται την Κυριακή 13/12/2015 και ώρα 08:15 στο γήπεδο της Μίκρας 2 για αγώνα της μικτής κοριτσιών με την Αναγέννηση Ν. Ρυσίου:

Αλλαγή έδρας και ημέρας έναρξης στο Ολυμπιακός-Τερψιθέα Γλυφάδα για την Α1 γυναικών

Από την Επιτροπή Πρωταθλημάτων της ΕΟΚ ανακοινώθηκε ότι λόγω κωλύματος του γηπέδου και μετά από συμφωνία και των δύο σωματείων, ο αγώνας Ολυμπιακός ΣΦΠ – ΑΟ Τερψιθέας Γλυφάδας για την 9η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α1 Εθνικής Κατηγορίας Γυναικών αντί της 13/12/15, ώρας 14:30 και του ΔΑΚ Γλυφάδας, θα διεξαχθεί στις 11/12/2015 και ώρα 16:45 στο ΔΑΚ Κορυδαλλός «Θεόδωρος Πούτος» (Σολωμού 2-4, Κορυδαλλός).

Το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ-Οι βαθμολογίες στην Α΄ γυναικών

Τα πρωταθλήματα της Α΄ γυναικών και των νέων κυριαρχούν στο σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ που είναι το εξής:

Βραβεύουν τον Παπαθεοδώρου και τους… χρυσούς εφήβους ο ΓΣ Λάρισας και η ΕΣΚΑΘ

Την Κυριακή 13 Δεκεμβρίου, στον αγώνα του ΓΣ Λάρισας με τον Πολύγυρο, θα παρευρεθεί το γήπεδο, ο ομοσπονδιακός προπονητής Εφήβων Ηλίας Παπαθεοδώρου.

Δια… βολών Μαλλιώρη, «διπλό» στα Λαγυνά για τη ΗΟΟΡ

Μεγάλη νίκη για την ΗΟΟΡ που επικράτησε στα Λαγυνά της τοπικής ομάδας με 38-39. Ο αγώνας κρίθηκε στα τελευταία δευτερόλεπτα με δύο βολές του Μαλλιώρη.

Η βαθμολογία του τρίτου ομίλου της Γ1 ΕΚΑΣΘ ανδρών

Μετά από δέκα αγώνες η βαθμολογία του τρίτου ομίλου της Γ1 ΕΚΑΣΘ ανδρών έχει ως εξής:

«Έπιασε κορυφή» ο Ατρόμητος Τριαδίου

Ύστερα από ένα εντυπωσιακό παιχνίδι ο Ατρόμητος Τριαδιου έφτασε τις εννέα νίκες στον τρίτο όμιλο της Γ1 ΕΚΑΣΘ ανδρών και είναι πιο κοντά στη σωτηρία καθώς επικράτησε με 74-70 του Φοίνικα Καλαμαριάς. Οι νικητές ξεκίνησαν εντυπωσιακά στο πρώτο δεκάλεπτο και προηγήθηκαν με 20-3.

Στιγμιότυπα και δηλώσεις από τον αγώνα Άρης Πετρούπολης - Πρωτέας Βούλας για την Α1 γυναικών