6 Δεκ 2015

Δίκαια επικράτηση για τους Ιππότες Χαριλάου

Με όπλο την αγωνιστική πειθαρχία και την εμπειρία τους οι Ιππότες Χαριλάου επιβλήθηκαν του Βόσπορου Καλαμαριάς με 73-60.

Γιόρτασε με νίκη ο Αγιος Νικόλαος Καλαμαριάς

Ο Αγιος Νικόλαος Καλαμαριάς σε γιορτινή διάθεση συνδύασε γιορτή με καλό μπάσκετ και πήρε εύκολα από το ροζ φύλλο αγώνα επικρατώντας με 67-61 του Νέστορα.

«Κατοστάρα» για τους παίδες του ΒΑΟ

Εχοντας σημαντικό προβάδισμα από την αρχή οι παίδες του ΒΑΟ επιβλήθηκαν με 102-41 του Ασβεστοχωρίου.

Ανετη επικράτηση για το παιδικό της ΑΕ Πυλαίας

Εντυπωσιακοί οι παίδες της ΑΕ Πυλαίας επικράτησαν με 28-92 εκτός έδρας του Ηφαίστου. Η προπονήτρια της Πυλαίας έδωσε περισσότερο χρόνο στους μικρότερους ηλικιακά παίκτες.

Φωτορεπορτάζ από τον αγώνα παίδων Πρωτέας Ελευθερίου Κορδελιού-GBA Αστέρας Ιπποδρομίου

Στιγμιότυπα από τον αγώνα Αρης-Παναθλητικός Πειραματικό για την Α2 γυναικών

Τα φύλλα αγώνα, τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στους ομίλους Βορρά της Γ΄ Εθνικής ανδρών

Α΄ ΟΜΙΛΟΣ

Τα φύλλα αγώνα, τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στον όμιλο Βορρά της Β΄ Εθνικής ανδρών-Συνεχής ενημέρωση

Κόλαση η Κατωπόδη ακόμη και στο... ζέσταμα-Δείτε το βίντεο

Φωτορεπορτάζ από το παιχνίδι GBA Αστέρας Ιπποδρομίου-Μικτή ΕΚΑΣΘ

«Πέρασε» από την Πολίχνη ο ΑΣΚ Λαγκαδά-Σκληρή ανακοίνωση για τη διαιτησία από τους γηπεδούχους

Εχοντας σημαντικό προβάδισμα από την αρχή του αγώνα ο ΑΣΚ Λαγκαδά επικράτησε στην Πολίχνη της αναγέννησης Φλόγας με 62-73.

Δίκαια επικράτηση για το παιδικό των Μαχητών

Ανεβάζοντας την απόδοσή τους στο δεύτερο ημίχρονο οι παίδες των Μαχητών Δόξας επικράτησαν στα Πεύκα με 58-43 της ΕΚ Σταυρούπολη.

Τι δήλωσαν Πρέκας και Λύμουρα για τη νίκη του Παναθηναϊκού στη Λευκάδα

Ο προπονητής του Παναθηναϊκού Πέτρος Πρέκας τόνισε μετά τη λήξη του αγώνα με τη Νίκη Λευκάδας τα εξής:

«Ανέβασε στροφές» στην τελευταία περίοδο η Τερψιθέα

Ντέρμπι για τρία δεκάλεπτα ήταν το παιχνίδι στη Γλυφάδα, με την Τερψιθέα να επικρατεί με 68-51 του Κρόνου Αγίου Δημητρίου ύστερα από σερί 21-7 στην τελευταία περίοδο.

Παρά… δύο «κατοστάρα» για τον Πρωτέα Βούλας στην Πετρούπολη

Ο Πρωτέας Βούλας «βύθισε» ακόμα περισσότερο τον Άρη Πετρούπολης καθώς το ματς ήταν «παράσταση για ένα ρόλο», με τις φιλοξενούμενες να φθάνουν στην κατάκτηση του ροζ φύλλου με 68-98.

«Σίφουνας» στη Λευκάδα ο Παναθηναϊκός

Ο Παναθηναϊκός, δεν είχε κανένα πρόβλημα να περάσει από τη Λευκάδα, κερδίζοντας με το ευρύ 91-61 την τοπική Νίκη. Οι «πράσινες» πήραν εξ αρχής τον έλεγχο κι έφθασαν με άνεση στην κατάκτηση του ροζ φύλλου, παραμένοντας έτσι στο… κατόπι του Ολυμπιακού.

«Φόρτσαρε» στην επανάληψη το Κολέγιο DEI

Εξαιρετικό στο δεύτερο ημίχρονο το Κολέγιο DEI επικράτησε εκτός έδρας του Βελλερεφόντη με 48-61.

Εκτός έδρας επιτυχίες για την υποδομή του Απόλλωνα Καλαμαριάς

Ανετες νίκες εκτός έδρας πέτυχαν έφηβοι και παίδες του Απόλλωνα Καλαμαριάς. Αναλυτικά τα παιχνίδια:

Διαφορά 30 πόντων για το παιδικό της Νέας Ραιδεστού

Χωρίς προβλήματα οι παίδες της Νέας Ραιδεστού επικράτησαν στη Θέρμη του Θερμαϊκού με 35-65.

«Κατοστάρα» στη Νεάπολη για τους παίδες του Αρη-Φωτορεπορτάζ

Συνεχίζει τις νίκες το παιδικό του Αρη, που επικράτησε αυτή τη φορά εκτός έδρας του ΠΚ Νεάπολης με 115-18.

Τα φύλλα αγώνα του ομίλου Νότου της Α2 γυναικών

ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ  50
ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 65

Ανετο «διπλό» στο Βόλο για την Ολύμπια Λάρισας

Πολύ καλύτερη μετά τη δεύτερη περίοδο η Ολύμπια Λάρισας επικράτησε στο Βόλο της νεανικής ομάδας της Νίκης με 46-77.

Εύκολο πέρασμα από το Νέο Ρύσιο για τον Ολυμπιακό Βόλου-Τέλος ο Κούκος από την Αναγέννηση-Νέα προπονήτρια η Μύρβαλη

Πολύ καλύτερος από τα πρώτα λεπτά ο Ολυμπιακός Βόλου επικράτησε με άνεση στο Νέο Ρύσιο της Αναγέννησης με 40-61. Οι νικήτριες προηγήθηκαν στο τρίτο λεπτό με 2-12, ενώ οι γηπεδούχοι μείωσαν σε 33-42 στα τέλη της τρίτης περιόδου.

Εντυπωσιακή εμφάνιση για τις γυναίκες του Ηρακλή

Πιάνοντας εκπληκτική απόδοση μετά το δεύτερο δεκάλεπτο, οι γυναίκες του Ηρακλή επικράτησαν με 70-45 στο «Ιβανώφειο» των Τιτάνων Δράμας. Η Ελένη Καφαντάρη χρησιμοποίησε και τις δώδεκα παίκτριές της, ενώ η διαφορά ανέβαινε συνεχώς μέχρι το τελικό +25.

«Φόρτσαραν» στο δεύτερο ημίχρονο οι γυναίκες του Απόλλωνα Καλαμαριάς

Καλύτερος στην επανάληψη ο Απόλλων επικράτησε στην Καλαμαριά με 58-49 του ΠΑΣ Γιάννινα. Υστερα από ένα κακό και για τις δύο ομάδες πρώτο ημίχρονο (επιμέρους σκορ 18-16), οι «Πόντιες» πήραν προβάδισμα στην τρίτη περίοδο το οποίο έφθασε στο 38ο λεπτό τους 18 πόντους.

Δίκαια επικράτηση για την ΑΕ Πυλαίας

Εχοντας προβάδισμα μετά τη δεύτερη περίοδο η ΑΕ Πυλαίας επικράτησε στην έδρα της με 52-45 του ΑΟ Σερρών για την Α2 γυναικών. Στο 26ο λεπτό σχίστηκε το χείλος της Λάλου και της τοποθετήθηκαν ράμματα.

Εκπληκτική εμφάνιση στην επανάληψη για τον ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ

Εντυπωσιακός ο ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ νίκησε στην έδρα του με σπουδαία απόδοση στην επανάληψη 68-49 τον Αθηναϊκό που ήταν ανταγωνιστικός μόνο στο πρώτο μέρος.

«Κόκκινος σίφουνας» στην Κω

Δείχνοντας τον λόγο που είναι το απόλυτο φαβορί για το πρωτάθλημα ο Ολυμπιακός πέρασε εύκολα απ’ το Κλειστό γυμναστήριο Κω επικρατώντας με 51-83 του Ιπποκράτη Kos Hotel στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής της Α1 γυναικών.

Πήρε το ντέρμπι των πρωτοπόρων της Α2 γυναικών στην παράταση ο Αρης

Απίστευτο παιχνίδι στο «Αλεξάνδρειο» με τον Αρη να επικρατεί του Παναθλητικού Πειραματικού με 70-63 ύστερα από 45 λεπτά αγώνα. Ο Αρης κατάφερε να ξεφύγει με 17-12, στις αρχές της δεύτερης περιόδου όμως οι φιλοξενούμενοι με σερί  8-0 έκαναν το 17-20.

Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στην Α1 και Α2 γυναικών

Α1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Τα παιχνίδια του πρωταθλήματος παίδων ξεχωρίζουν από το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ που είναι το εξής:

Το σημερινό πρόγραμμα σε Α1 και Α2 Γυναικών-Οι βαθμολογίες

Το πρόγραμμα της σημερινής όγδοης και ένατης αγωνιστικής της Α1 και Α2 Γυναικών αντίστοιχα είναι:

Το σημερινό πρόγραμμα όλων των Εθνικών κατηγοριών Ανδρών

Το σημερινό πρόγραμμα όλων των Εθνικών κατηγοριών Ανδρών είναι το εξής:

«Ανέβασαν στροφές» μετά το δεύτερο δεκάλεπτο οι έφηβοι του Ερμή Λαγκαδά

Καλύτεροι μετά τη δεύτερη περίοδο οι έφηβοι του Ερμή επικράτησαν στον Λαγκαδά με 63-46 του Ναύαρχου Βότση.

Φιλικά παγκορασίδων και μίνι κοριτσιών ΠΑΟΚ και ΔΕΚΑ-Φωτορεπορτάζ

Φιλικά παιχνίδια έπαιξαν σήμερα οι παγκορασίδες και το μίνι κοριτσιών του ΠΑΟΚ με την αντίστοιχη ομάδα της ΔΕΚΑ.

Φωτορεπορτάζ από τον αγώνα ΧΑΝΘ-Αχιλλέας Τριανδρίας για το πρωτάθλημα εφήβων της ΕΚΑΣΘ

Επέβαλε το… νόμο στην Ελβετία ο ΑΣ Αστέρες

Ο ΑΣ Αστέρες επέβαλε νόμο και τάξη στην ομάδα των δικηγόρων, Ελβετία με μια σχετικά εύκολη νίκη (70-54). Ο αγώνας ήταν ντέρμπι μόνο στο πρώτο δεκάλεπτο που έληξε με σκορ 24-21 υπέρ των γηπεδούχων.

Φωτορεπορτάζ της Καλιόπης Λουλούδη από τον αγώνα ΜΕΝΤ-Ναύαρχος Βότσης για την Α΄ ΕΚΑΣΘ γυναικών

Φωτορεπορτάζ από τα φιλικά της ακαδημίας του Πρωτέα Ελευθερίου Κορδελιού και της Ελπίδας Αμπελοκήπων

«Διπλό» με αφιέρωση στον πρόεδρο για τον Ελλάνιο Δία

Καλύτεροι από την αρχή του αγώνα οι παίκτες του Ελλάνιου Δία επικράτησαν εκτός έδρας με 51-75 της ΔΕΗ.  Οι παίκτες και το προπονητικό τιμ των νικητών αφιερώνουν τη νίκη στον πρόεδρο του Ελλάνιου Δια και τον περιμένουν σύντομα κοντά τους.

«Πέρασε» από την Λεπτοκαριά ο Ηρακλής Μελίκης

Εχοντας προβάδισμα μεγαλύτερο των δέκα πόντων από την αρχή  ο Ηρακλής Μελίκης επικράτησε με 70-89 εκτός έδρας του Μεγάλου Αλεξάνδρου Λεπτοκαριάς.