5 Δεκ 2015

Φωτορεπορτάζ από το παιχνίδι των εφήβων της GBA Αργοναύτης με τη Βεργίνα

Νέα επιτυχία για το εφηβικό της ΧΑΝΘ

Για την πρώτη αγωνιστική του δευτέρου γύρου, του πρώτου ομίλου, του πρωταθλήματος εφήβων της ΕΚΑΣΘ, η ομάδα της ΧΑΝΘ επικράτησε εντός έδρας του Αχιλλέα Τριανδρίας με 58-49.

Εύκολη επικράτηση στο ντέρμπι για τις κορασίδες του Αρη

Πολύ καλύτερες στην επανάληψη οι κορασίδες του Αρη επικράτησαν καθαρά και δίκαια του Ηρακλή με 51-31. Από τον «Γηραιό» απουσίαζαν λόγω τραυματισμού οι Πολυμένη και Παυλίδου.

Νέα άνετη νίκη για το παιδικό του Μαντουλίδη

Χωρίς προβλήματα οι παίδες του Μαντουλίδη επικράτησαν με 103-57 του Μακεδονικού.

Πρώτη ήττα για την Κύμη στην Α2 ανδρών-Μόνος αήττητος ο Φάρος-Μεγάλο «διπλό» του Ηρακλή-Όλα τα φύλλα αγώνα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική

Ο Φάρος Κερατσινίου επιβλήθηκε 100-61 του Περιστερίου και παρέμεινε αήττητος στη δέκατη αγωνιστική της Α2, σε αντίθεση με την Κύμη που γνώρισε την πρώτη της ήττα, 83-78 στην παράταση από τον Πανερυθραϊκό. Αναλυτικά όλα τα παιχνίδια:

Ανετες εκτός έδρας επικρατήσεις για εφήβους και κορασίδες του Καλοχωρίου-Στιγμιότυπα από τη νίκη των εφήβων στη Χαλκηδόνα

Χωρίς να συναντήσουν αντίσταση οι έφηβοι και οι κορασίδες του Μεγάλου Αλεξάνδρου Καλοχωρίου επικράτησαν εκτός έδρας της Χαλκηδόνας και του ΕΟ Σταυρούπολης αντίστοιχα. Αναλυτικά:

Εύκολη επικράτηση για το εφηβικό του ΒΑΟ

Καλύτεροι σε όλο το παιχνίδι οι έφηβοι του ΒΑΟ επικράτησαν με 74-55 της Αναγέννησης Φλόγας που παρουσιάστηκε με επτά αθλητές λόγω ιώσεων και σχολικών εκδρομών.

Στο προπονητικό τιμ της ακαδημίας DBA η Ρέα Κομνηνού

Η Ρέα Κομνηνού είναι η νέα προσθήκη στο προπονητικό τιμ της ακαδημίας DBA της σχολής Καλαμαρί. Η νέα προπονήτρια κατάγεται από τη Νέα Τρίγλια και είναι αθλήτρια του Ηρακλή.

Απίστευτη ανατροπή και νίκη στην παράταση για το εφηβικό του Μαντουλίδη

Υστερα από φοβερό σε εξέλιξη παιχνίδι οι έφηβοι του Μαντουλίδη αν και έχαναν με 15-41 στο ημίχρονο κατάφεραν να επικρατήσουν του Μεγάλου Αλεξάνδρου με 74-66 ύστερα από παράταση.

Επιστρέφει η Σολωμού στη Νίκη Βόλου

Συνέχεια στις αγωνιστικές υποχρεώσεις για την γυναικεία ομάδα της Νίκης Βόλου αύριο και ώρα 13.00, όπου υποδέχεται στο κλειστό γυμναστήριο Νέας Ιωνίας την Ολύμπια Λάρισας στο πλαίσιο της ένατης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Α2 Εθνικής κατηγορίας.

Παρά ένα… εκατό για τις κορασίδες του ΠΑΟΚ

Χωρίς καμία αντίσταση οι κορασίδες του ΠΑΟΚ επιβλήθηκαν με 14-99 εκτός έδρας της ΑΕ Πυλαίας.

Νταμπλ σκορ και… δύο για τις κορασίδες του Παναθλητικού-Πειραματικού- Στιγμιότυπα από το παιχνίδι στο Φρυγανιώτη

Δεν είχαν κανένα πρόβλημα οι κορασίδες του Παναθλητικού-Πειραματικού και επικράτησαν εκτός έδρας του Φρυγανιώτη με 23-48.

Νίκη στο καλάθι για το εφηβικό του Φρυγανιώτη

Υστερα από συγκλονιστικό παιχνίδι οι έφηβοι των Εκπαιδευτηρίων Φρυγανιώτη επιβλήθηκαν με 51-49 του ΔΑΣΩ. Εξι δευτερόλεπτα πριν το φινάλε οι νικητές πέρασαν μπροστά με το τελικό σκορ καθώς ο ΔΑΣΩ αστόχησε σε σουτ τριών πόντων.

Γράψα: «Δεν είναι τυχαία η πορεία της Νίκης Λευκάδας»

Για την μέχρι τώρα πορεία της Νίκης Λευκάδας, αλλά και για το παιχνίδι με τον Παναθηναϊκό, μίλησε η Ευτυχία Γράψα, λίγο πριν το μεγάλο ματς της όγδοης αγωνιστικής. Μάλιστα, τόνισε ότι προέχει η παραμονή, ενώ σε προσωπικό επίπεδο είναι έτοιμη να βοηθήσει. Αναλυτικά οι δηλώσεις της:

Οι πρώτες σε πόντους και τρίποντα, νεάνιδες της ΕΚΑΣΘ-«Δίδυμο» του Ηρακλή στις σκόρερ

Μετά το τέλος του πρώτου γύρου οι  πρώτες σε πόντους και τρίποντα, νεάνιδες της ΕΚΑΣΘ είναι οι εξής:

Νιξίνα: «Παίζουμε πάντα για τη νίκη»

Αύριο Κυριακή στις 12:00 η γυναικεία ομάδα του Αθηναϊκού αγωνίζεται στη Θεσσαλονίκη, με αντίπαλο τον ΠΑΟΚ, στο πλαίσιο της όγδοης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α1.
Η νεαρή σέντερ της ομάδας Ζωή Νιξίνα, δήλωσε στην ιστοσελίδα του συλλόγου, σχετικά με το παιχνίδι:

«Δέκα στα δέκα» για τους εφήβους της Νέας Ραιδεστού

Την δέκατη νίκη του σε ισάριθμα παιχνίδια πέτυχε το εφηβικό τμήμα της Νέας Ραιδεστού που επικράτησε του Ζέφυρου με 60-32.

Στιγμιότυπα από τον αγώνα Μέγας Αλέξανδρος Καλοχωρίου-Κεραυνός Ωραιοκάστρου για τη Β΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών

Highlights Ανδρικού Β' ΕΚΑΣΘ Μ... από Babis_Mitkos

«Διπλό» στην Περαία για την Αθλητική Ακαδημία Καλαμαριάς

Άλλη μια εξαιρετική επίδοση δυνατοτήτων και ήθους από την πολυδιάστατη Αθλητική Ακαδημία Καλαμαριάς αφού επικράτησε στην Περαία του Αχιλλέα Θερμαϊκού με 37-45.

Εύκολη επικράτηση των εφήβων του ΠΑΟΚ στο ντέρμπι με τον Αρη

Εχοντας προβάδισμα από τα πρώτα λεπτά και μεγαλώνοντας εντυπωσιακά τη διαφορά στη δεύτερη περίοδο οι έφηβοι του ΠΑΟΚ επικράτησαν με άνεση στο ντέρμπι κερδίζοντας στην έδρα τους τον Αρη με 69-48.

Τα πρωταθλήματα εφήβων και κορασίδων ξεχωρίζουν στο σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ που είναι το εξής:

Τι δήλωσαν Μάλαμα και Καλέντζου για τον αγώνα του Παναθηναϊκού με τη Νίκη Λευκάδας

Η βοηθός προπονητή του Παναθηναϊκού, Μαργαρίτα Μάλαμα, ανέφερε σε δηλώσεις της στην επίσημη ιστοσελίδα του Ερασιτέχνη για τον αγώνα με τη Νίκη Λευκάδας:

Στις 19 και 20 Δεκεμβρίου η Χριστουγεννιάτικη γιορτή της ακαδημίας του Ηρακλή

Η ακαδημία του Ηρακλή ανακοίνωσε την πραγματοποίηση της Χριστουγεννιάτικης γιορτής στις 19 και 20 Δεκεμβρίου από τις 09.30 έως τις 13.00 στο «Ιβανώφειο».

Διαφορά 30 πόντων εκτός έδρας για τον Ατλα

Άλλος ένας αγώνας με βασικές ελλείψεις για τον Ατλα που επιβλήθηκε με 51-81 εκτός έδρας του Αισχύλο με τους παίκτες από τον πάγκο του να δηλώνουν παρών.

Σημαντική νίκη του Μαραθώνα

Μεγάλη επιτυχία για το Μαραθώνα που υποχρέωσε το Ναύαρχο Βότση στην πρώτη του ήττα καθώς επικράτησε με 63-56. Οι φιλοξενούμενοι που ήταν κακοί επιθετικά, έχουν παράπονα από την φιλοξενία και τη διαιτησία.

Ξαναγύρισε στις επιτυχίες ο Πρωτέας Ελευθερίου Κορδελιού

Επιστροφή στις νίκες για τον Πρωτέα Ελευθερίου Κορδελιού που επικράτησε του Θερμαϊκού με 64-54. Αν και παρουσιάστηκε με ελλείψεις λογά τραυματισμών και επαγγελματικών υποχρεώσεων, έφτασε με αποφασιστικότητα στην πέμπτη νίκη του στον πρώτο όμιλο της Γ1 ΕΚΑΣΘ ανδρών.