2 Δεκ 2015

Το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ-Οι βαθμολογίες στην Α΄ γυναικών

Τα πρωταθλήματα της Α΄ γυναικών και των νέων κυριαρχούν στο σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ που είναι το εξής:

Το πρόγραμμα της Παρασκευής στην ΕΚΑΣΘ

Ανακοινώθηκε από την ΕΚΑΣΘ το πρόγραμμα των αγώνων της Παρασκευής που είναι το εξής:

Αγώνας της μικτής κορασίδων ΕΚΑΣΘ την Κυριακή με το Μαντουλίδη-Ποιες κάλεσε ο Χρήστος Γκογκάκης

Από την ΕΚΑΣΘ ανακοινώθηκε ότι οι παρακάτω αθλήτριες θα πρέπει να βρίσκονται την Κυριακή  6/12/2015 και ώρα 08:15 στο γήπεδο της Μίκρας 2 για αγώνα  της Μικτής κορασίδων με το Μαντουλίδη:

Πετυχάκη: «Στόχος η παραμονή για τον Αρη Πετρούπολης»

Πρωτάρα στον Άρη Πετρούπολης αλλά όχι στην Α1, η Χριστίνα Πετυχάκη έχει πανηγυρίσει πρωτάθλημα με τον Πανιώνιο. Πρώτο τζάμπολ της καριέρας της με τη φανέλα του Φιλαθλητικού στα γήπεδα της ΕΣΚΑ.

Δίκαια πρόκριση στο κύπελλο ΕΚΑΣΘ για τη Βεργίνα

Εχοντας προβάδισμα από τα πρώτα λεπτά το οποίο αυξανόταν συνεχώς μέχρι το τέλος του αγώνα η νεανική ομάδας της Βεργίνας επικράτησε με 72-51 του ΠΑΟΚ Κυμίνων Νέων Μαλγάρων που αγωνίστηκε χωρίς πλέι-μέικερ και προκρίθηκε στην τέταρτη φάση του κυπέλλου ανδρών της ΕΚΑΣΘ.

Στον «αέρα» η διοίκηση των Τιτάνων Παλαμά!

Ραγδαίες εξελίξεις στην ομάδα των Τιτάνων Παλαμά! Μετά την τελευταία συνάντηση της νεοκλεγμένης διοίκησης με τους παίκτες της ομάδας αποφασίστηκε η παραίτηση σύσσωμου του Δ.Σ.

Δύσκολο «διπλό» για τις νεάνιδες της GBA Αστέρας Ιπποδρομίου

Χωρίς να πιάσουν καλή απόδοση οι νεάνιδες της GBA Αστέρας Ιπποδρομίου επικράτησαν με 40-45 στην Περαία του Ζέφυρου. Οι νικήτριες ήταν πίσω για τρία δεκάλεπτα, βελτιώθηκαν όμως στο τελευταίο με σερί 5-13 πήραν τη νίκη.

«Φόρτσαραν» στο τέλος οι νέοι του Ερμή Λαγκαδά

Καλύτεροι στην τελευταία περίοδο οι νέοι του Ερμή Λαγκαδά επικράτησαν με 52-46 των εφήβων του Αρη για το πρωτάθλημα Κ20 της ΕΚΑΣΘ.