1 Δεκ 2015

Διακόπηκε λόγω… απειλών στους διαιτητές ο αγώνας νεανίδων Αχιλλέας Τριανδρίας-Ερμής Λαγκαδά

Αδοξο τέλος είχε η αναμέτρηση μεταξύ του Αχιλλέα Τριανδρίας και του Ερμή Λαγκαδά για το πρωτάθλημα νεανίδων της ΕΚΑΣΘ, που διακόπηκε 8:25 πριν το τέλος του αγώνα και ενώ το σκορ ήταν 52-9 υπέρ των γηπεδούχων.

«Κράτησαν δυνάμεις» οι νεάνιδες του ΠΑΟΚ-Φωτορεπορτάζ από τον εκτός έδρας αγώνα με την ΑΕ Πυλαίας

Χωρίς να φορτσάρουν ιδιαίτερα και με τις παγκορασίδες να αγωνίζονται σε όλη την τελευταία περίοδο οι νεάνιδες του ΠΑΟΚ επικράτησαν με 10-64 εκτός έδρας της ΑΕ Πυλαίας.

Περίπατος για τις νεάνιδες του Ηρακλή

Παρότι αγωνίστηκε με αρκετές απώλειες ο Ηρακλής επικράτησε με το ευρύ 90-39 της Αναγέννησης Νέου Ρυσίου για το πρωτάθλημα νεανίδων της ΕΚΑΣΘ.

«Διπλό» για τον Αδάμαστο

Καλύτερος στην επανάληψη και ιδιαίτερα στην τελευταία περίοδο ο Αδάμαστος Ωραιοκάστρου επικράτησε εκτός έδρας με 55-75 της Ολντ Σκουλ. Οι γηπεδούχοι έχουν παράπονα από την διαιτησία.

Ευχαριστούν τον κόσμο οι παίκτες του ΚΣ Γέφυρας

Από τους παίκτες του ΚΣ Γέφυρας λάβαμε και ανακοινώνουμε την παρακάτω ευχαριστήρια ανακοίνωση:

Επανήλθε στις επιτυχίες η Νέμεσις

Επιστροφή στις νίκες για την Νέμεση που παρά τις απουσίες (Τζιώρας, Δαουλτζής, Κοτζιάς, Τσαπούρνης, Παναγιωτίδης, Μερλιαούντας), επικράτησε με 59-55 του Κανάρη.

Ο Δημήτρης Μύθου νέος προπονητής του Μακεδονικού

Ο Μακεδονικός ανακοίνωσε την έναρξη της συνεργασίας της με τον προπονητή Δημήτρη Μύθου.

Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στο πρωτάθλημα νεανίδων της ΕΚΑΣΘ

Φωτορεπορτάζ από τον αγώνα ΑΟ Σερρών-Νίκη Βόλου για την Α2 γυναικών

Φωτορεπορτάζ του Γιώργου Λίτσα από τον αγώνα Μέγας Αλέξανδρος-ΠΚ Νεάπολης για την Α΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών

Φωτορεπορτάζ από τον αγώνα των εφήβων του Μαντουλίδη και του Αρη

«Διπλό» στα Λαγυνά για τον Εθνικό Αστέρα Σοχού

Άλλη μια νίκη για τον Εθνικό Αστέρα Σοχού, απέναντι στην ομάδα του Λαχανά στα Λαγυνά με 59-71.

Προπόνηση για το κλιμάκιο Νότου της Εθνικής Εφήβων, Παίδων και Παμπαίδων-Ποιοι κλήθηκαν να συμμετάσχουν και πότε

Προπόνηση θα έχει το κλιμάκιο Νότου της Εθνικής Παίδων στα βοηθητικά γήπεδα του ΟΑΚΑ την Τετάρτη 2 Δεκεμβρίου στις 16.00. Παρακαλούνται οι εξής αθλητές να βρίσκονται στο ΟΑΚΑ στις 15.45:

Ο Κώστας Καϊμακόγλου στο Μουσείο της ΧΑΝΘ

Ένας από τους κορυφαίους Έλληνες πάουερ φόργουορντ, ο Κώστας Καιμακόγλου που τα τελευταία χρόνια αγωνίζεται στην Ρωσία με τα χρώματα της Ούνικς Καζάν επισκέφθηκε το Μουσείο της ΧΑΝΘ.

Το πρωτάθλημα νεανίδων κυριαρχεί στο σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ που είναι:

Φωτορεπορτάζ και στιγμιότυπα από τον αγώνα ΔΕΚΑ-ΑΕΕ Τούμπας για την Α΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών

Οι σκόρερς και οι «μπόμπερς» του τρίτου ομίλου της Γ1 ΕΚΑΣΘ ανδρών-Πέρασε μπροστά ο Ερμείδης στους πόντους

Μετά την ένατη αγωνιστική του τρίτου ομίλου της Γ1 ΕΚΑΣΘ ανδρών, οι πρώτοι σε πόντους και τρίποντα είναι οι εξής:

Δίκαια επικράτηση του ΑΣΚ Λαγκαδά

Καλύτερος στην επανάληψη ο ΑΣΚ Λαγκαδά επικράτησε με 79-54 των Κενταύρων. Το ματς ήταν ντέρμπι ως το ημίχρονο που έκλεισε με 32-26.

Σταμάτη: «Εκτιμάμε πολύ την παρουσία του κόσμου»

Η ομάδα γυναικών του Ολυμπιακού, συνέχισε την νικηφόρα πορεία της στο πρωτάθλημα κόντρα στον ΠΑΟΚ.  Η έβδομη νίκη σε ισάριθμα ματς έχει φέρει μεγάλη ικανοποίηση στις τάξεις της ομάδας που είναι η μοναδική αήττητη στην Α1 Γυναικών.

Στην Ευρωπαϊκή Εβδομάδα Special Olympics οι έφηβοι και οι παίδες του Αρη-Φωτορεπορτάζ

Στην εκδήλωση της 12ης Ευρωπαϊκής Εβδομάδας Μπάσκετ Special Olympics 2015, βρέθηκαν οι αθλητές του παιδικού και του εφηβικού τμήματος του Αρη.

Στιγμιότυπα από τον αγώνα Γαλαξίας-Παναθλητικός Πειραματικό για την Α΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών

Η βαθμολογία του τρίτου ομίλου της Γ1 ΕΚΑΣΘ ανδρών

Μετά από εννέα αγώνες η βαθμολογία του τρίτου ομίλου της Γ1 ΕΚΑΣΘ ανδρών έχει ως εξής:

Κεσαπίδης: «Στόχος του Εσπερου, τα παιδιά από τις ακαδημίες στην αντρική ομάδα»

Θέλοντας να αλλάξει το αγωνιστικό προφίλ του Έσπερου ΑΟΠΑ ο Κώστας Μαρλαφέκας, το περσινό καλοκαίρι προσέλκυσε στο κλειστό της «Παναγίας Αλεξιώτισσας» τον Ανδρέα Κεσαπίδη.

Ονάσογλου: «Οποιαδήποτε αλλαγή για το καλό της ομάδας»

O Θοδωρής Ονάσογλου μίλησε στο www.europe87.gr  της ομάδας του Πευκοχωρίου και δήλωσε ότι οιαδήποτε αλλαγή χρειαστεί για την βελτίωση της ομάδας εν γένει είναι ευπρόσδεκτη. Αναλυτικά οι δηλώσεις του αθλητή:

Νίκη μετά από ένα χρόνο και… κάτι για το Νέστορα

Έπρεπε να περάσει ένας χρόνος και κάτι για να πανηγυρίσει μια νίκη ο Νέστορας καθώς επιβλήθηκε με 73-66 του Αστέρα Ιπποδρομίου. Η ιδιομορφία μάλιστα του αγώνα, ήταν ότι στον Αστέρα Ιπποδρομίου, αγωνίζονταν έξι παίκτες που έχουν γράψει ιστορία με τα χρώματα του Νέστορα.

Νέα επιτυχία για τον Άτλαντα

Με λίγες προπονήσεις αυτή την βδομάδα ο Ατλας κατάφερε να πάρει άλλη μια νίκη καθώς επιβλήθηκε με 66-49 της Αγχιάλου.

Δυσκολεύτηκε στον Εύοσμο η ΑΕΕ Τούμπας

Δύσκολη νίκη πέτυχε στον Εύοσμο η ΑΕΕ Τούμπας που επιβλήθηκε με 78-83 της ΔΕΚΑ. Οι γηπεδούχοι που έδειξαν ότι βελτιώνονται σε κάθε παιχνίδι ήταν μπροστά στο σκορ στις αρχές του τρίτου δεκαλέπτου με δέκα πόντους.

Πέρασε και από την Επανομή ο Κεραυνός Αγίου Παύλου

Αήττητος συνεχίζει την προέλασή του ο Κεραυνός Αγίου Παύλου που επικράτησε και στην Επανομή του Αριστοτέλη με 59-70. Οι νικητές ανέβασαν την απόδοσή τους στην τελευταία περίοδο και ιδιαίτερα μετά το 34ο λεπτό όταν μετέτρεψαν το υπέρ τους 50-56 στο τελικό σκορ με σερί 9-14.

Μεγάλο «διπλό» στην Τριανδρία για τον Απόλλωνα Καλαμαριάς

Υστερα από συγκλονιστικό σε εξέλιξη παιχνίδι ο Απόλλωνας Καλαμαριάς επικράτησε με 60-61 στην Τριανδρία του Αχιλλέα. Οι γηπεδούχοι είχαν προβάδισμα σε όλο το πρώτο ημίχρονο με μικρή όμως διαφορά.