21 Νοε 2015

Εξαιρετική πρεμιέρα για την Ραφαέλα Αγγελίδου

Ξεκίνησαν οι αγώνες για το κολέγιο της Ραφαέλας Αγγελίδου Μac Lady (Μineral Αrea Cardinals)  με εκτός έδρας παιχνίδι την περασμένη Παρασκευή  με το κολέγιο Johnson County στο Κάνσας Σίτυ.

Δίκαια επικράτηση για τις κορασίδες του Απόλλωνα Καλαμαριάς

Εχοντας προβάδισμα από την αρχή του αγώνα οι κορασίδες του Απόλλωνα Καλαμαριάς επικράτησαν στην Ευκαρπία του ΠΣ με 35-48. Η νίκη είναι αφιερωμένη στην Αννα Σπανούδη, η οποία υπέστη κάταγμα στον αστράγαλο τις προηγούμενες μέρες.

Φωτορεπορτάζ από τη μεγάλη επιτυχία των εφήβων της ΧΑΝΘ στο "Αλεξάνδρειο"

Ανετο «διπλό» για τους εφήβους της Θέρμης

Εχοντας από την αρχή μεγάλη διαφορά οι έφηβοι του Θερμαϊκού Θέρμης επικράτησαν στο Νέο Ρύσιο του Θριάμβου Ταγαράδων με 38-79.

«Πέρασαν» από τα Χανιά οι γυναίκες της Αγίας Παρασκευής-Η βαθμολογία του ομίλου Νότου της Α2-Φωτορεπορτάζ από το παιχνίδι

Στην αναμέτρηση με την οποία άνοιξε η αυλαία της έβδομης αγωνιστικής στην Α2 Γυναικών (Όμιλος Νότου) η Αγία Παρασκευή επιβλήθηκε εκτός έδρας του ΟΑ Χανίων με 62-52.

«Πέρασαν» από τις Συκιές οι έφηβοι του ΔΑΣΩ

Εκπληκτική νίκη για τους εφήβους του ΔΑΣΩ στις Συκιές κόντρα στον ΒΑΟ με 48-54. Οι φιλοξενούμενοι ξεπέρασαν τις προβληματικές εμφανίσεις και έκαναν ότι ακριβώς τους ζητήθηκε από τον προπονητή.

Φωτορεπορτάζ από τον αγώνα εφήβων GBA Aργοναύτης-Αρετσού

Αναβολή λόγω… τάε κβο ντο στα Λαγυνά

Ο προγραμματισμένος για σήμερα αγώνας για την Γ1 ΕΚΑΣΘ ανδρών μεταξύ του ΑΣΚ Λαγυνών και του ΑΣΚ Λαγκαδά αναβλήθηκε λόγω αγώνων τάε κβο ντο όπως μπορείτε να διαπιστώσετε και από την φωτογραφία.

«Πλακώθηκαν στις… μπουνιές» Ζελενίτσας και Μπούλης

Απίστευτα πράγματα συνέβησαν μετά το τέλος του χθεσινού αγώνα μεταξύ Θερμαϊκού Θέρμης και ΑΕΝ Κρήνης για τον δεύτερο όμιλο της Β΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών.

Επέστρεψαν στις νίκες οι έφηβοι του ΠΚ Νεάπολης-Φωτορεπορτάζ του Γιώργου Λίτσα από τον αγώνα με τον Αίαντα Ευόσμου

Η εφηβική ομάδα του ΠΚ Νεάπολης επιβλήθηκε εντός έδρας της αντίστοιχης του Αίαντα Ευόσμου με 61-51, ξορκίζοντας τις κακές εμφανίσεις που είχε τελευταία. Στο πρώτο ημίχρονο πήρε μια διαφορά που της έδωσε το δικαίωμα να την διαχειριστεί στο δεύτερο.

«Φονέας των γιγάντων» το εφηβικό της ΧΑΝΘ-Επικράτησε εκτός έδρας και του Αρη με 57-64

Μετά την επιτυχία της προηγούμενης εβδομάδας επί του ΠΑΟΚ, οι έφηβοι της ΧΑΝΘ «έδειξαν τα δόντια τους» και στον Αρη, επικρατώντας στο «Αλεξάνδρειο» με 57-64. Οι παίκτες του Αχιλλέα Καρδομάτη είχαν προβάδισμα στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα και έφθασαν το σκορ μέχρι και το 50-61 στο 37ο λεπτό.

Επιστροφή στις νίκες για τους εφήβους του ΠΑΟΚ που πήραν το ντέρμπι με το Μαντουλίδη

Νίκη με 73-68 επί του Μαντουλίδη σημείωσε το εφηβικό τμήμα του ΠΑΟΚ στο παιχνίδι που έγινε στο ΠΑΟΚ Sports Arena.

Εύκολο «διπλό» για το εφηβικό της Αναγέννησης Φλόγας

Παίζοντας πολύ καλό μπάσκετ οι έφηβοι της Αναγέννησης Φλόγας νίκησαν εκτός έδρας το ICBS με 56-89.  Πρωταγωνιστές από την Αναγέννηση ο Παυλούδης , και από την αντίπαλη ομάδα ο Λυπιρίδης.

Εύκολα οι κορασίδες του Παναθλητικού Συκεών-Στιγμιότυπα από το παιχνίδι με τον Αστέρα Σίνδου

Εύκολο απόγευμα είχαν οι κορασίδες του Παναθλητικού-Πειραματικού Συκεών , που αντιμετώπισαν σήμερα την αντίστοιχη ομάδα του Αστέρα Σίνδου στο κλειστό του Επταπυργίου και επικράτησαν με 63-22.

Παρά επτά… εκατό για τις κορασίδες του ΠΑΟΚ

Δεν άφησαν περιθώρια για αντίσταση οι κορασίδες του ΠΑΟΚ στην αντίστοιχη ομάδα της Αναγέννησης Νέου Ρυσίου όπως δείχνει και το τελικό 93-14 με το οποίο επικράτησαν.

Παρέμεινε αήττητος στην Α2 ανδρών ο Φάρος Κερατσινίου-Τα φύλλα αγώνα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική

Ο Φάρος Κερατσινίου διατήρησε το απόλυτο στην Α2 Ανδρών νικώντας 80-52 τη Δόξα Λευκάδας για την όγδοη αγωνιστική, που ολοκληρώνεται την Κυριακή με τον αγώνα Κύμη-Ηρακλής. Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

Θρήνος στα Τρίκαλα-Πέθανε ο Φάνης Φόρος

Μετά το τέλος του αγώνα για την Α1 ΕΣΚΑΘ Ολ Καρδίτσας-Κρόνου υπέστη καρδιακό επεισόδιο και έφυγε από τη ζωή  ο προπονητής Φάνης  Φόρος.

«Περίπατος» για το εφηβικό του Παναθλητικού-Πειραματικό

Εχοντας εντυπωσιακό προβάδισμα μετά τη δεύτερη περίοδο οι έφηβοι του Παναθλητικού-Πειραματικό επικράτησαν με 82-38 της Μακαμπή.

Δίκαια επικράτηση των εφήβων της ΔΕΚΑ

Καλύτεροι σε όλη τη διάρκεια του αγώνα οι έφηβοι της ΔΕΚΑ επικράτησαν με 62-55 του Φρυγανιώτη. Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να μειώσουν στους τρεις πόντους αλλά δεν μπόρεσαν να πετύχουν κάτι καλύτερο.

Κώστας Κεραμιδάς: «Ο στόχος επετεύχθη»-Τι δήλωσαν η Μάλτση και οι Ελβετοί μετά το τέλος του αγώνα

Ο ομοσπονδιακός τεχνικός Κώστας Κεραμιδάς τόνισε μετά το τέλος του αγώνα:

Νέα επιτυχία για το εφηβικό της Νέας Ραιδεστού

Παραμένει αήττητη η Νέα Ραιδεστός στο εφηβικό πρωτάθλημα αφού επικράτησε και του Ποσειδώνα Μηχανιώνας με 57-48. Οι νικητές αφιέρωσαν την επιτυχία στο Μάνο Μυλωνά που απουσίαζε λόγω εξετάσεων και του εύχονται καλή επιτυχία.

Συνεχίζουν αήττητοι οι έφηβοι του Καλοχωρίου-Στιγμιότυπα από την άνετη νίκη στα Κουφάλια

Παίρνοντας αρκετά σημαντική διαφορά μετά τη δεύτερη περίοδο η εφηβική ομάδα του Μεγάλου Αλεξάνδρου Καλοχωρίου επικράτησαν με 44-84 στα Κουφάλια και συνεχίζει αήττητη στον όμιλό της.

Εύκολη πρεμιέρα στα προκριματικά για την εθνική γυναικών-Επιβλήθηκε με 83-46 της Ελβετίας στην Χαλκίδα

Με μία υγιεινή προπόνηση άρχισε τις υποχρεώσεις της στα προκριματικά του ευρωπαϊκού πρωταθλήματος του 2017 η εθνική γυναικών που επιβλήθηκε στην Χαλκίδα με 83-46 της Ελβετίας.

«Ανέβασαν στροφές» στο δεύτερο ημίχρονο οι κορασίδες της ΑΕ Πυλαίας

Ντέρμπι μέχρι το ημίχρονο ήταν το παιχνίδι των κορασίδων στην Πυλαία. Μετά από αυτό το σημείο «ξύπνησε» η τοπική ΑΕ και επικράτησε με 44-36 του ΕΟ Σταυρούπολης. Στο τρίτο δεκάλεπτο τραυματίστηκε η Χαλκιά των γηπεδούχων και αποχώρησε από το παιχνίδι.

Δείτε τα καλύτερα στιγμιότυπα του αγώνα Μέγας Αλέξανδρος Καλοχωρίου-Δόξα Δρυμού για την Β΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών

«Φόρτσαρε» στην επανάληψη ο Πυρσός Αγίας Τριάδας

Παρότι αγωνίστηκε χωρίς τέσσερις παίκτες ο Πυρσός Αγίας Τριάδας επιβλήθηκε με 61-53 των Καμινικίων.

Τo πανόραμα της έκτης αγωνιστικής του πρωταθλήματος του ΑΣΕΘ

Με τα παιχνίδια της 6ης αγωνιστικής συνεχίστηκε το Πρωτάθλημα του ΑΣΕΘ το περασμένο Σαββατοκύριακο. Αναλυτικά τα αποτελέσματα ήταν:

Ανατροπή για τον ΑΟ Μεσήμβριας

Σε ένα πολύ κακό παιχνίδι με πολλές διακυμάνσεις στο σκορ ο ΑΟ Μεσήμβριας επικράτησε στην έδρα του με 59-54 του Δαίδαλου Άνω Πόλης.

Τα πρωταθλήματα εφήβων και κορασίδων ξεχωρίζουν στο σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ που είναι το εξής:

Νικητής στο… θρίλερ η Πλατεία

Ύστερα από ένα παιχνίδι που κρίθηκε στο τελευταίο άστοχο τρίποντο του Πέρα, η Πλατεία επικράτησε με 63-61.

Πρώτο βήμα πρόκρισης με Ελβετία στη Χαλκίδα θέλει η Εθνική γυναικών

Στη μάχη των προκριματικών του Ευρωμπάσκετ 2017 μπαίνει αύριο η Εθνική Γυναικών, καθώς στις 17.00 (ΕΡΤ2) θα αντιμετωπίσει την Ελβετία στο Κλειστό Γυμναστήριο «Τάσος Καμπούρης» της Χαλκίδας.

Φωτορεπορτάζ και στιγμιότυπα από τον αγώνα Αστέρας Σίνδου-Κεραυνός Ωραιοκάστρου για τη Β΄ ΕΚΑΣΘ Ανδρών

«Φόρτσαρε» μετά το δεύτερο δεκάλεπτο ο Πρωτέας Ελευθερίου Κορδελιού

Την τέταρτη φετινή νίκη του έτυχε ο Πρωτέας Ελευθερίου Κορδελιού με αντίπαλο την ομάδα των Κουφαλιων, καθώς επικράτησε με 84-69. Με ένα δυνατό δεύτερο δεκάλεπτο πήρε διαφορά ασφαλείας και την κράτησε μέχρι τέλους.

Αφιερωμένη στον Σέρβο η νίκη του Δημόκριτου

Το ΔΣ του ΜΑΟ Δημόκριτος, οι προπονητές και κυρίως οι αθλητές αφιερώνουν την σημερινή νίκη στον αθλητή της ομάδας Στάθη Σέρβο ο οποίος υπέστη ρήξη χιαστών στο προηγούμενο παιχνίδι και θα υποβληθεί σε χειρουργική επέμβαση.