19 Νοε 2015

Εβδομη επιτυχία για τους Γαλάζιους

Συνέχεια του σερί για τους Γαλάζιους που πέτυχαν την έβδομη νίκη τους επί του Πύρρου Ευόσμου με 54-45. Οι νικητές δεν ξεκίνησαν καλά, όμως από το δεύτερο δεκάλεπτο «σφίξανε την άμυνα» και φτάσανε σχετικά εύκολα στη νίκη.

«Φόρτσαραν» στην επανάληψη οι νεάνιδες του Αρη-Η βαθμολογία

Καλύτερες στο δεύτερο ημίχρονο οι νεάνιδες του Αρη επικράτησαν με 66-51 του Ηρακλή, σε εξ αναβολής αγώνα.

Νίκη στα… σημεία για τους νέους της ΜΕΝΤ

Υστερα από ένα πολύ κλειστό παιχνίδι που κρίθηκε στα… σημεία οι νέοι της ΜΕΝΤ επικράτησαν με  83-76 του Ναύαρχου Βότση.

Προπόνηση στη Χαλκίδα για την Εθνική Γυναικών-Τι δήλωσαν Κεραμιδάς, Μάλτση, Καλτσίδου, Παγώνης- Τα εισιτήρια για τον αγώνα Ελλάδα-Ελβετία-Φωτορεπορτάζ και βίντεο

Την πρώτη της προπόνηση στο κλειστό γυμναστήριο «Τάσος Καμπούρης» στη Χαλκίδα πραγματοποίησε σήμερα το απόγευμα η Εθνική Γυναικών ενόψει του μεθαυριανού (21/11, 17.00) αγώνα με την Ελβετία για τα προκριματικά του Ευρωμπάσκετ 2017.

Μπαλογιάννης και Κουματσιώτης πρωτοστατούν στην ενημέρωση για τις Κετογονικές θεραπείες-Δείτε το βίντεο

Νέα επιτυχία για τον Ελλάνιο Δία

Καλύτερος μετά τη δεύτερη περίοδο ο Ελλάνιος Ζευς επικράτησε χθες των Ελπίδων Ηλιούπολης με 69-54.

Προχωράει ακάθεκτος ο Ευκλείδης στο πρωτάθλημα του ΕΚΘ

Με άνετες επιτυχίες εντός έδρας συνέχισε την προέλασή του στο πρωτάθλημα του ΕΚΘ ο Ευκλείδης. Αναλυτικά τα παιχνίδια:

Φωτορεπορτάζ από τον αγώνα των γυναικών της GBA-Αστέρας Ιπποδρομίου με τον Αστέρα Πλαγιαρίου

Διπλό ρεκόρ για την Τσαλοπούλου-Εκτη στα τρίποντα η Κιλινκαρίδου

Μετά τα χθεσινά αποτελέσματα της Α΄  ΕΚΑΣΘ γυναικών η Χαρά Τσαλοπούλου με τα δύο τρίποντα έφτασε τα 200 στην ιστορία της κατηγορίας. Επίσης με τους 14 πόντους που πέτυχε ξεπέρασε τους 1400 και έφτασε τους 1404.

Πρώτη επιτυχία με απίστευτη ανατροπή για τους νέους του Ολυμπου

Την πρώτη τους νίκη στο πρωτάθλημα πέτυχαν οι νέοι του Ολυμπου Ελευθερίου Κορδελιού, που αν και έχαναν με 18-38 στο ημίχρονο επικράτησαν τελικά με 58-50 του Κεραυνού Αγίου Παύλου.

Έμαθαν να κερδίζουν και με απουσίες τα Μαύρα Πρόβατα Ευόσμου

Τέταρτη νίκη για τα Μαύρα Πρόβατα Ευόσμου απέναντι στο Μακεδονικό Λητής με 45-43, σε μια δύσκολη εβδομάδα με απουσίες και δύο δυνατά παιχνίδια μέσα σε τρεις μέρες.

Ανετο πέρασμα από την Τριανδρία για τις νεάνιδες του ΠΑΟΚ

Σε πολύ χαλαρούς ρυθμούς οι νεάνιδες του ΠΑΟΚ επικράτησαν χθες στην Τριανδρία του Αχιλλέα με 19-52. Μάλιστα στην τελευταία περίοδο χρησιμοποιήθηκαν αρκετές μικρότερες σε ηλικία παίκτριες.

Το πρόγραμμα των αγώνων του Σαββάτου στην ΕΚΑΣΘ

Ανακοινώθηκε από την ΕΚΑΣΘ το πρόγραμμα των αγώνων του Σαββάτου που είναι το εξής:

Οι διαιτητές και οι κομισάριοι όλων των Εθνικών κατηγοριών Ανδρών

Οι διαιτητές και οι κομισάριοι όλων των Εθνικών κατηγοριών Ανδρών, είναι:

Οι διαιτητές και οι κομισάριοι της Α1 και Α2 Γυναικών

Οι διαιτητές και οι κομισάριοι της έβδομης αγωνιστικής της Α2 Γυναικών και του εξ αναβολής αγώνα της Α1, είναι:

Γκαγκαλούδης: «Πηγαίνουμε στο γήπεδο χαρούμενοι»

Σταθερή αξία για τη Λιβαδειά αποτελεί από την περσινή χρονιά ο Γιάννης Γκαγκαλούδης. Ο έμπειρος γκαρντ που έχει… φάει τις ομάδες με το κουτάλι φαίνεται ότι έχει βρει τον δικό του «παράδεισο» στην Α2. Το απόγευμα του περασμένου Σαββάτου απέναντι στο Περιστέρι ήταν εκείνος που «σφράγισε» (πέτυχε 17 πόντους) το «διπλό» για την Λιβαδειά.

Δημητράκου: «Όλα για την πρόκριση»-Η συνέντευξη και σε βίντεο

Στα... μονοπάτια των προκριματικών του Ευρωπάσκετ 2017 βαδίζει η Εθνική Γυναικών με αποκλειστικό στόχο την πρόκριση στα τελικά της διοργάνωσης.

Ο Δήμαρχος Χαλκιδέων υποδέχτηκε την αποστολή της Εθνικής Γυναικών-Δείτε το βίντεο

Στην πόλη της Χαλκίδας βρίσκεται η Εθνική Γυναικών ενόψει του Σαββατιάτικου αγώνα με την Ελβετία (17.00, Κλειστό Κανήθου «Τάσος Καμπούρης») για τα προκριματικά του Ευρωμπάσκετ 2017.

Στις 14:00 θα αρχίσει το Αρης-Ολύμπια Λάρισας για την Α2 γυναικών-Αλλαγή ώρας έναρξης και σε αγώνα του ομίλου Νότου της Γ΄ Εθνικής ανδρών

Από την Επιτροπή Πρωταθλημάτων της ΕΟΚ ανακοινώθηκε ότι, για συγκοινωνιακούς λόγους και μετά από συμφωνία των δύο Σωματείων, ο αγώνας ΑΣ Άρης – Ολύμπια ΓΣ Λάρ. για την 7η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Α2’ Εθνικής κατηγορίας Γυναικών (2ος όμιλος) της 22/11/2015 αντί ώρας 12.00, θα διεξαχθεί ώρα 14.00 στο «Αλεξάνδρειο».

Δύο παιχνίδια περιλαμβάνει το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ που είναι το εξής:

Στιγμιότυπα από το παιχνίδι Μέγας Αλέξανδρος Καλοχωρίου-Αμπελόκηποι Μενεμένης για την Α΄ ΕΚΑΣΘ γυναικών

Στιγμιότυπα από τον αγώνα Γαλαξίας-ΑΕΕ Τούμπας για την Α΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών

Η επίσημη φωτογράφιση των εφήβων του ΠΚ Νεάπολης

Φωτορεπορτάζ και στιγμιότυπα από τον αγώνα Πύργος Χαλάστρας-Φρυγανιώτης για την Α΄ ΕΚΑΣΘ γυναικών

Ολόκληρη η δημοσιογραφική Ελλάδα αναζητούσε τις τελευταίες ημέρες ένα νούμερο. Το… πάθος για το «8» του ΠΑΟΚ έκανε το τηλέφωνο της κατόχου του να πάρει «φωτιά» για μια δήλωση ή μια φωτογράφιση.

Η βαθμολογία του τρίτου ομίλου της Γ2 ΕΚΑΣΘ ανδρών-Πρώτος και αήττητος ο Ατλας

Μετά το τέλος της έβδομης αγωνιστικής η βαθμολογία του δεύτερου ομίλου της Γ2 ΕΚΑΣΘ ανδρών είναι:

Δίκαια επικράτηση για τους νέους του Κεραυνού Ωραιοκάστρου

Καλύτερος σε όλο το παιχνίδι ο Κεραυνός Ωραιοκάστρου επικράτησε με 68-61 του Αίαντα Ευόσμου για το πρωτάθλημα νέων της ΕΚΑΣΘ. Οι νικητές κουράστηκαν στο τέλος και ο Αίας μείωσε στους τρεις αλλά δε μπόρεσε να πετύχει κάτι καλύτερο.