17 Νοε 2015

Διαφορά σχεδόν… 100 πόντοι για τις νεάνιδες του Ηρακλή

Με το απίστευτο 29-125 επικράτησαν οι νεάνιδες του Ηρακλή (αν και αγωνίστηκαν για αρκετή ώρα και οι έξι κορασίδες), εκτός έδρας της ΑΕ Πυλαίας.

Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στο πρωτάθλημα νεανίδων της ΕΚΑΣΘ

Καθαρή επικράτηση για το παιδικό του Μαντουλίδη

Καλύτεροι από τα πρώτα λεπτά οι παίδες του Μαντουλίδη επικράτησαν δίκαια της ΧΑΝΘ με 66-52.

Εγχειρίστηκε η Πατεράκη-Ευχαριστήριο μέσω… facebook

Σε επιτυχημένη  εγχείριση αφαίρεσης σκωληκοειδίτιδας υποβλήθηκε η φόργουορντ του Παναθηναϊκού Ρία Πατεράκη. Η Χανιώτισα αθλήτρια θα μείνει εκτός αγωνιστικών χώρων για περίπου ένα μήνα και θα επιστρέψει στα παρκέ με το νέο έτος. Η παίκτρια ευχαρίστησε μέσω… facebook όλους όσοι της συμπαραστάθηκαν:

Ανακοινώθηκε ο κατάλογος των συνεργαζόμενων επιχειρήσεων με το γυναικείο του Αρη

Οι υπεύθυνοι του γυναικείου τμήματος του Αρη ανακοίνωσαν ότι είναι διαθέσιμος ο κατάλογος των συνεργαζόμενων επιχειρήσεων για την περίοδο 2015-16, ο οποίος περιλαμβάνει περισσότερες από 40 επιχειρήσεις σε Θεσσαλονίκη και υπόλοιπη Ελλάδα.

Δείτε ανά δεκάλεπτο τον αγώνα Λαχανάς-Δόξα Ασσήρου για τη Γ2 ΕΚΑΣΘ ανδρών και στιγμιότυπα από τα αποδυτήρια των νικητών

Παρά επτά… εκατό στη Χαλάστρα για το παιδικό του Καλοχωρίου

Χωρίς κανένα πρόβλημα οι παίδες του Μεγάλου Αλεξάνδρου Καλοχωρίου επικράτησαν στη Χαλάστρα με 34-93 του Πύργου.

Αήττητοι στον πρώτο γύρο οι έφηβοι του ΑΣ Πανόραμα-Φωτορεπορτάζ από το παιχνίδι με τη Μακαμπή

Ολοκληρώθηκαν το Σάββατο οι αγωνιστικές υποχρεώσεις της εφηβικής ομάδας του ΑΣ Πανόραμα για τον πρώτο γύρο, που τερμάτισε στη πρώτη θέση του ομίλου της, αήττητη. Συγκεντρωτικά τα αποτελέσματα:

Το πρόγραμμα της Πέμπτης και της Παρασκευής στην ΕΚΑΣΘ

Ανακοινώθηκε από την ΕΚΑΣΘ το πρόγραμμα των αγώνων της Πέμπτης και της Παρασκευής που είναι το εξής:

Δίκαια επικράτηση για τις Ακαδημίες Πρωταθλητών

Καλύτεροι σε όλο το παιχνίδι οι παίκτες των Ακαδημιών Πρωταθλητών επιβλήθηκαν στα Πεύκα του Αριστοτέλη Θεσσαλονίκης με 58-53.

Την Κυριακή ο αγώνας της μικτής ΕΚΑΣΘ με τις κορασίδες του Αρη-Ποιες κάλεσε ο Χρήστος Γκογκάκης

Από την ΕΚΑΣΘ ανακοινώθηκε ότι οι παρακάτω αθλήτριες θα πρέπει να βρίσκονται την Κυριακή  22/11/2015 και ώρα 08:15 στο γήπεδο της Μίκρας 2 για αγώνα  της μικτής ΕΚΑΣΘ με τον Αρη:

Φωτορεπορτάζ του Γιώργου Λίτσα από τον αγώνα Αχιλλέας Τριανδρίας-ΠΚ Νεάπολης για την Α΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών

Καλτσίδου: «Απάντηση ανθρωπιάς σε μια απάνθρωπη πράξη»-Η συνέντευξη και σε βίντεο

Επιστροφή στο παρκέ για την Εθνική Γυναικών και τη Στέλλα Καλτσίδου που προσγειώθηκε χθες το μεσημέρι στο «Ελευθέριος Βενιζέλος». Στην περίπτωσή σημασία έχει όμως και το σημείο από το οποίο απογειώθηκε, καθώς η Ελληνίδα διεθνής αγωνίζεται στη Γαλλία, στη Βιλνέβ ντ’ Ασκ, στη Λιλ, μια πόλη δύο ώρες από το Παρίσι.

Αρκετά παιχνίδια περιλαμβάνει το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ που είναι το εξής:

Στιγμιότυπα από τον αγώνα Παναθλητικός Πειραματικό-Ολυμπιακός Βόλου για την Α2 γυναικών

Άρχισε η προετοιμασία της Εθνικής Γυναικών

Η Εθνική Γυναικών άρχισε την προετοιμασία της στο Κ.Γ. Αγίου Θωμά στο Μαρούσι ενόψει των αγώνων με την Ελβετία και τη Βουλγαρία για τα προκριματικά του Ευρωμπάσκετ 2017.

Συνεχίζει αήττητο το ΣΔΟΕ

«7 στα 7» για την ομάδα του ΣΔΟΕ στη δεύτερη κατηγορία του πρωταθλήματος του ΕΚΘ, καθώς ξεπέρασε με επιτυχία και το εμπόδιο της αξιόμαχης EPSILON κερδίζοντας  με 74-61.

Στιγμιότυπα από τον αγώνα Απόλλων Καλαμαριάς-Παναθλητικός Πειραματικό για την Α΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών

Ανετη επικράτηση για τον Ποσειδώνα Καλαμαριάς

Άλλη μια εύκολη νίκη για τον Ποσειδώνα Καλαμαριάς επί της νεανικής ομάδας του Βίκτορα με 66-49. Οι νικητές είχαν την πρωτοπορία σε όλη την διάρκεια του αγώνα.

Πήρε το ντέρμπι ο Ατλας

Άλλη μια νίκη για τον Άτλαντα που επικράτησε με 66-58 του Αδάμαστου σε ένα νευρικό ματς ύστερα από ένα πολύ καλό πρώτο δεκάλεπτο.

Η βαθμολογία του τρίτου ομίλου της Γ1 ΕΚΑΣΘ ανδρών-Η διαδικασία ανόδου και υποβιβασμού

Μετά την έβδομη αγωνιστική η βαθμολογία του τρίτου ομίλου της Γ1 ΕΚΑΣΘ ανδρών είναι η εξής:

Πέρασε από τον Αγιο Αθανάσιο ο Αξιός Ανατολικού

Νικηφόρο πέρασμα του Αξιού Ανατολικού από την έδρα του Αγίου Αθανασίου επικρατώντας της ΑΕΚ με 51-65. Οι παίκτες της νικήτριας ομάδας μπήκαν δυνατά και με σκορ πρώτου δεκαλέπτου 6-26 δεν άφησαν περιθώριο στην γηπεδούχο.

Σημαντική εκτός έδρας επιτυχία για την Ολντ Σκουλ

Τρίτη νίκη και δεύτερη συνεχόμενη για την Ολντ Σκουλ που επικράτησε εκτός έδρας της Νέμεσης με 58-60 παίζοντας καλή άμυνα στο τέταρτο δεκάλεπτο και έχοντας ψυχραιμία στις κρίσιμες στιγμές.

Ανετο «διπλό» στον Λαχανά για τη Δόξα Ασσήρου

Συνέχεια στις επιτυχίες για τη Δόξα Ασσηρου καθώς κέρδισε εκτός έδρας τον Λαχανά με 36-53.Οι νικητές πλην του πρώτου δεκαλέπτου δεν συνάντησαν δυσκολίες και έφτασαν σχετικά εύκολα στην νίκη.

«Πέρασε» από την Τριανδρία το ΠΚ Νεάπολης

Με πολύ καλή απόδοση στην τελευταία περίοδο το ΠΚ Νεάπολης επικράτησε στην Τριανδρία του Αχιλλέα με 61-69. Οι νικητές πέρασαν μπροστά με 59-64 ύστερα από τρίποντο του Τσαβλίδη, 1:17 πριν το τέλος κάτι που αποδείχθηκε καθοριστικό για την εξέλιξη του παιχνιδιού.

«Δια πυρός και σιδήρου» κράτησε το αήττητο ο Κεραυνός Αγίου Παύλου

Υστερα από συγκλονιστικό παιχνίδι ο Κεραυνός επικράτησε στον Αγιο Παύλο του ΔΑΣΩ με 81-78. Ο αγώνας ήταν να διεξαχθεί στο Ωραιόκαστρο, όμως λόγω έργων στο «Κονταξοπούλειο» και μετά από συμφωνία των δύο ομάδων έγινε αλλαγή έδρας με τον αγώνα για το δεύτερο γύρο.

Σκορ, θέαμα και νίκη της Μηχανιώνας στον Εύοσμο

Ιδιαίτερα συναρπαστικό και όμορφο παιχνίδι διεξήχθη στον Εύοσμο με τον Ποσειδώνα Μηχανιώνας να επικρατεί της ΔΕΚΑ με 78-83.