8 Νοε 2015

Φωτορεπορτάζ από το πρώτο φιλικό παιχνίδι στην ιστορία του μίνι και προμίνι κοριτσιών του ΑΣ Πανόραμα με το Μαραθώνα

Τρίτη επιτυχία για τους Κένταυρους

Την τρίτη τους νίκη πανηγύρισαν σήμερα οι Κένταυροι αφού παρά τις πολλές απουσίες κατέβαλαν την αντίσταση της Ελβετίας και επικράτησαν με το 68-65.

Φωτορεπορτάζ του Κώστα Γκόρα (6944-415955) από τον αγώνα Ανατόλια-GBA Αργοναύτης για τη Β΄ Εθνική ανδρών

Φωτορεπορτάζ του Κώστα Γκόρα (6944-415955) από τον αγώνα παίδων GBA Αστέρας Ιπποδρομίου-Ολυμπος Ελευθερίου Κορδελιού

Τα φύλλα αγώνα, τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στους ομίλους Βορρά της Γ΄ Εθνικής ανδρών

Α΄ ΟΜΙΛΟΣ

Νίκες για παίδες και εφήβους, ήττα για τις κορασίδες του Φρυγανιώτη

Διπλή επιτυχία σημείωσαν τα τμήματα υποδομής των ανδρών του Φρυγανιώτη. Αντίθετα οι κορασίδες δεν τα κατάφεραν και γνώρισαν εντός έδρας ήττα. Αναλυτικά:

Τα φύλλα αγώνα, τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στον όμιλο Βορρά της Β΄ Εθνικής ανδρών

Πρώτη επιτυχία για το παιδικό του Πρωτέα Ελευθερίου Κορδελιού

Η πρώτη νίκη του παιδικού του Πρωτέα Ελευθερίου Κορδελιού ήρθε  στο σημερινό αγώνα με αντίπαλο τον Αίαντα Ευόσμου καθώς επικράτησε με 55-35. Οι παίκτες των γηπεδούχων ήταν καλύτεροι από την δεύτερη περίοδο και μετά και πανηγύρισαν την πρώτη νίκη τους στον όμιλο.

Πήραν το τοπικό ντέρμπι οι παίδες του Καλοχωρίου

Στις λεπτομέρειες κρίθηκε το ντέρμπι των παίδων της περιοχής με το Μέγα Αλέξανδρο Καλοχωρίου να επικρατεί με 50-48 του Αστέρα Σίνδου.

Καθαρή επικράτηση για το παιδικό του Μεγάλου Αλεξάνδρου

Εχοντας το προβάδισμα σε όλο το παιχνίδι οι παίδες του Μεγάλου Αλεξάνδρου επικράτησαν στη Νεάπολη του ΠΚ με 45-67.

«Ανέβασε» στροφές στην επανάληψη το παιδικό του Κεραυνού Ωραιοκάστρου

Καλύτερος στο δεύτερο ημίχρονο ο Κεραυνός Ωραιοκάστρου επικράτησε της Ελπίδας Αμπελοκήπων με 58-41 για το παιδικό πρωτάθλημα.

«Κατέρρευσε» στην επανάληψη ο ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ

Μετά από κακή εμφάνιση ιδιαίτερα μετά τη δεύτερη περίοδο και κυρίως στην επανάληψη, ο ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ γνώρισε την ήττα στον «τάφο του Ινδού» με 78-40 από τον Παναθηναϊκό. Χαρακτηριστικό της άσχημης απόδοσης των Θεσσαλονικιών είναι ότι καμία παίκτρια δεν πέτυχε πάνω από οκτώ πόντους.

«Φόρτσαρε» στο τέλος ο Αστέρας Ιπποδρομίου

Καλύτερος στην τελευταία περίοδο ο Αστέρας Ιπποδρομίου επικράτησε στην έδρα του, του Ορφέα Πλαγιαρίου με 65-59.

Δουβίτσας: «Δεν είμαστε ομάδα τετράδας»- Παπασπυριδάκος: «Αυτοκτονήσαμε και πάλι»

Ο προπονητής της Νίκης Λευκάδας, Νίκος Δουβίτσας, δήλωσε μετά το τέλος του αγώνα:

Δια χειρός Χαιριστανίδου, η νέα επιτυχία της Νίκης Λευκάδας

Με ένα φόλοου της Αντιγόνης Χαιριστανίδου στην εκπνοή η Νίκη Λευκάδας επικράτησε της Τερψιθέας με 67-65 σε ένα δραματικό ματς στη Λευκάδα συνεχίζοντας την εξαιρετική της πορεία στο πρωτάθλημα..

Τα φύλλα αγώνα του ομίλου Νότου της Α2 γυναικών

ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ   65
ΣΠΟΡΤΙΓΚ 66

Πέρασε από το «Ιβανώφειο» ο ΑΟ Σερρών

«Μπλακ άουτ» έπαθαν στα τελευταία λεπτά οι παίκτριες του Ηρακλή με αποτέλεσμα ο ΑΟ Σερρών να πάρει μια εύκολη νίκη στο «Ιβανώφειο» με 38-54.

Ανετο πέρασμα από τη Δράμα για τον Παναθλητικό-Πειραματικό

Ανέβαζε απόδοση όσο περνούσε η ώρα στη Δράμα ο Παναθλητικός-Πειραματικό για να επικρατήσει τελικά με 55-90 των Τιτάνων.

Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στην Α1 και Α2 γυναικών

Α1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Στην ΑΕ Πυλαίας το ντέρμπι της Θεσσαλονίκης

Εχοντας το προβάδισμα σε όλο τον αγώνα η ΑΕ Πυλαίας επικράτησε στο ντέρμπι της Θεσσαλονίκης με 52-44 του Απόλλωνα Καλαμαριάς. Οι «Πόντιες» μείωσαν στον πόντο στα τέλη της δεύτερης περιόδου, όμως οι γηπεδούχοι ανέκαμψαν στην επανάληψη και πήραν διαφορά κοντά στους δέκα πόντους που την κράτησαν μέχρι τη λήξη.

Ανετη επικράτηση για τις γυναίκες του Ολυμπιακού Βόλου

Χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα μετά το δεύτερο δεκάλεπτο, ο Ολυμπιακός Βόλου επικράτησε με 67-44 του ΠΑΣ Γιάννινα.

Διαφορά 56 πόντων για το παιδικό του Αρη

Χωρίς να συναντήσει την παραμικρή δυσκολία και συνεχίζοντας το αήττητο με έξι νίκες σε ισάριθμα παιχνίδια, το παιδικό τμήμα του Άρη επιβλήθηκε του Ηρακλή με 92-36.

Φωτορεπορτάζ από τον αγώνα των εφήβων του Μαντουλίδη και της ΧΑΝΘ

Φωτορεπορτάζ από τον αγώνα εφήβων Αρης-Ναύαρχος Βότσης

Αναβολή λόγω… ΔΕΗ στο Νέο Ρύσιο

Ο αγώνας μεταξύ της Αναγέννησης Νέου Ρυσίου και της Ολύμπια Λάρισας αναβλήθηκε λόγω έλλειψης ηλεκτροδότησης στο κλειστό του Νέου Ρυσίου.

Νίκη στον… πόντο για τον ΑΟΚ Αγίου Αθανασίου

Σε ένα παιχνίδι που πήγαινε πόντο πόντο από το δεύτερο δεκάλεπτο και μετά ο ΑΟΚ Αγίου Αθανασίου πέρασε από την έδρα της ΔΕΗ επικρατώντας με 62-63.

«Διπλό» στην Τριανδρία για τους εφήβους του Ερμή Λαγκαδά

Καλύτεροι στην τελευταία περίοδο όταν ανέτρεψαν το σε βάρος τους σκορ οι έφηβοι του Ερμή Λαγκαδά επικράτησαν στην Τριανδρία του Αχιλλέα με 46-53.

Νταμπλ σκορ για τις γυναίκες του Αρη

Εχοντας εντυπωσιακό προβάδισμα σε όλο το παιχνίδι και χρησιμοποιώντας για αρκετή ώρα παίκτριες από το τμήμα νεανίδων ο Αρης επιβλήθηκε άνετα με 64-32 της Νίκης Βόλου και συνεχίζει αήττητος στην Α2 γυναικών.

Τα παιχνίδια του πρωταθλήματος παίδων ξεχωρίζουν από το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ που είναι το εξής:

Το σημερινό πρόγραμμα σε Α1 και Α2 Γυναικών-Οι βαθμολογίες

Κατά  την σημερινή πέμπτη αγωνιστική της Α1  και Α2 Γυναικών, θα διεξαχθούν τα παιχνίδια:

Το σημερινό πρόγραμμα όλων των Εθνικών κατηγοριών Ανδρών

Το σημερινό πρόγραμμα όλων των Εθνικών κατηγοριών Ανδρών είναι το εξής:

Α1 Ανδρών

Εύκολο «διπλό» στη Νέα Σάντα για τον Ηρακλή Μελίκης

Εντυπωσιακός ο Ηρακλής Μελίκης επιβλήθηκε εκτός έδρας των Ατρόμητων Νέας Σάντας με 57-85 σε αγώνα για την Α΄ ΕΚΑΣΚΕΜ ανδρών.

Στιγμιότυπα από τον αγώνα εφήβων ΠΚ Νεάπολης-ΜΕΝΤ

Ηττα για τη Νόμος στο ντέρμπι με τον ΟΑΣΘ

Σε ένα παιχνίδι απέναντι σε μια πλήρη και σαφώς καλύτερη ομάδα, η ΝΟΜΟΣ γνώρισε την ήττα με 65-41.

Πήρε το ντέρμπι της Καλαμαριάς ο Ερμής

Σημαντική εντός έδρας νίκη για το ανδρικό του Ερμή Καλαμαριάς με 71-56 επί του Μαραθώνα.

«Φόρτσαρε» στο τέλος ο ΑΣΚ Λαγυνών

Σε ένα κλειστό παιχνίδι που χαρακτηρίστηκε από σκληρές άμυνες ο ΑΣΚ Λαγυνών  δείχνοντας μεγάλη θέληση κατάφερε να πετύχει μια νίκη τεράστιας σημασίας επί της Αναγέννησης Φλόγας με 42-33.

Καπογιάννη: «Αναδιοργανωθήκαμε στην επανάληψη»- Τζόνσον: «Κοιτάμε κάθε αγώνα ξεχωριστά»

Η προπονήτρια του Ολυμπιακού Ελένη Καπογιάννη δήλωσε στο www.osfp.gr μετά το τέλος του αγώνα:

Φωτορεπορτάζ και συνεντεύξεις από τον αγώνα Προμηθέας Πάτρας-Ευρώπη Πευκοχωρίου για την Α2 ανδρών