7 Νοε 2015

Εβαλε… φωτιά στο Κορδελιό ο Ελλάνιος Ζευς

Σε ένα συγκλονιστικό παιχνίδι με το σκορ να πηγαίνει πόντο, η ομάδα του Ελλανιου Δία επικράτησε με 57-61 στο Κορδελιό του Πρωτέα. Με ένα τρίποντο στα τελευταία 17 δευτερόλεπτα, πέρασε με 57-59 και με λιγοστό χρόνο να απομένει ο Πρωτέας δε μπόρεσε να απαντήσει.

«Διπλό» στην Σίνδο για το εφηβικό του Ηρακλή

Με ένα απίστευτο σερί 15-37 στην τρίτη περίοδο οι έφηβοι του Ηρακλή επικράτησαν στην Σίνδο του Αστέρα με 73-84. Ο Ηρακλής ευχαριστεί για την άψογη φιλοξενία τους ανθρώπους και τους προπονητές του Αστέρα Σίνδου και τους εύχεται καλή συνέχεια

Εύκολη νίκη των εφήβων του Αρη

Χωρίς να συναντήσει δυσκολίες το εφηβικό του Άρη επιβλήθηκε στο «Αλεξάνδρειο» του Ναύαρχου Βότση με 71-57.

Ανετο πέρασμα από τα Κουφάλια για τις κορασίδες του Απόλλωνα Καλαμαριάς

Εχοντας εντυπωσιακή διαφορά από τα πρώτα λεπτά οι κορασίδες του Απόλλωνα Καλαμαριάς επιβλήθηκαν στα Κουφάλια με 22-67.

Φωτορεπορτάζ του Κώστα Γκόρα (6944-415955) από τον αγώνα κορασίδων ΑΕ Πυλαίας-GBA Μαντουλίδης

Δείτε τα καλύτερα στιγμιότυπα του αγώνα Μέγας Αλέξανδρος Καλοχωρίου-Φρυγανιώτης για τη Β΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών

Εντυπωσιακή επιτυχία του Αθηναϊκού στον Αγιο Δημήτριο

Νικηφόρα πέρασε από το κλειστό του Αγίου Δημητρίου ο Αθηναϊκός, επικρατώντας του Κρόνου με σκορ 86-70, πετυχαίνοντας την τρίτη νίκη (και οι τρεις εκτός έδρας), στο πλαίσιο της πέμπτης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α1 Γυναικών.

Ανετη επικράτηση για τον ΠΑΟΚ στο ντέρμπι των κορασίδων

Εχοντας σημαντική διαφορά στην επανάληψη ο ΠΑΟΚ επικράτησε με 70-50 του Ηρακλή στο ντέρμπι των κορασίδων της ΕΚΑΣΘ. Δυσάρεστη στιγμή του αγώνα ο τραυματισμός της Παυλίδου των φιλοξενουμένων στο μέσο της δεύτερης περιόδου.

Νταμπλ σκορ και… ένα για το εφηβικό του ΠΚ Νεάπολης

Χωρίς να συναντήσουν αντίσταση οι έφηβοι του ΠΚ Νεάπολης νίκησαν την ΜΕΝΤ με 91-45. Την άλλη βδομάδα δίνουν ένα δύσκολο αγώνα εκτός έδρας, στην Ευκαρπία με την ομάδα του Μακεδονικού.

Φωτορεπορτάζ από το παιχνίδι Φάρος Κερατσινίου-Μαχητές Δόξας Πεύκων για την Α2 ανδρών

Τι έγινε στην έκτη αγωνιστική της Α2 Ανδρών-Παραμένουν αήττητοι Φάρος και Κύμη-Η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική

Φάρος και Κύμη παραμένουν οι μόνες αήττητες ομάδες μετά από έξι αγώνες στην Α2 Ανδρών. Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

Δυσκολεύτηκαν στο πρώτο ημίχρονο οι γυναίκες του Ολυμπιακού-Φωτορεπορτάζ από τη νίκη στη Βούλα

Ο Ολυμπιακός τα βρήκε «σκούρα» για ένα ημίχρονο κόντρα στον Πρωτέα αλλά στην συνέχεια ανέβασε «ταχύτητα» και έφυγε τελικά με τη νίκη 59-70 από την Βούλα, παραμένοντας αήττητος μετά από πέντε αγωνιστικές στην Α1 Γυναικών.

Ανετη επικράτηση για τις κορασίδες του Παναθλητικού-Πειραματικού-Στιγμιότυπα από το παιχνίδι με το ΠΣ Ευκαρπίας

Το τμήμα κορασίδων του Παναθλητικού-Πειραματικού ήταν καλό σε δυο δεκάλεπτα όταν μπόρεσε να πάρει μια διαφορά και να την κρατήσει μέχρι τέλους παίρνοντας εύκολα τη νίκη με 52-29 επί του ΠΣ Ευκαρπίας.

Νίκη χωρίς αγώνα για τον Πυρσό Αγίας Τριάδας

Η αδυναμία του Άτλαντα Τριλόφου να… «κατεβάσει πεντάδα» οδήγησε τον Πυρσό Αγίας Τριάδας στην πιο γρήγορη νίκη της ιστορίας του.

Νέα επιτυχία για το εφηβικό του Μαντουλίδη-Τους μισούς πόντους πέτυχε ο Χρηστίδης

Καλύτεροι σε όλο το διάστημα του αγώνα οι έφηβοι του Μαντουλίδη επικράτησαν με 67-62 της ΧΑΝΘ. Οι νικητές με εκπληκτικό και πάλι τον Χρηστίδη, που πέτυχε τους μισούς πόντους της ομάδας του, πήραν σημαντικό προβάδισμα στην τρίτη περίοδο και «καθάρισαν» τον αγώνα.

Νίκησε στο ντέρμπι των εφήβων και συνεχίζει αήττητη η Νέα Ραιδεστός

Πραγματικό ντέρμπι έγινε στο κλειστό της Περαίας με τους εφήβους της Νέας Ραιδεστού να επικρατούν του Αχιλλέα Θερμαϊκού. Οι δύο ομάδες πήγαιναν πόντο πόντο σε όλη τη διάρκεια του αγώνα.

Άνετη επικράτηση για το εφηβικό του ΠΑΟΚ

Σε παιχνίδι που έγινε το πρωί στο ΠΑΟΚ Sports Arena το εφηβικό τμήμα του «δικεφάλου» επικράτησε με άνεση της ομάδας των Αστεριών με 75-50.

«Διπλό» στο καλάθι για την ΗΟΟΡ

Υστερα από συγκλονιστικό σε εξέλιξη παιχνίδι οι άνδρες της HOOP επικράτησαν εκτός έδρας του Αριστοτέλη Θεσσαλονίκης με 55-57.

Βλέπουν τον αγώνα Αρης-Τρίκαλα οι παίδες των «κιτρίνων»

Στο «Αλεξάνδρειο» βρέθηκαν οι αθλητές του παιδικού τμήματος του Αρη για να παρακολουθήσουν τον αγώνα του ανδρικού με τα Τρίκαλα όπως βλέπεται και στη φωτογραφία.

Επέστρεψε στις νίκες ο Αχιλλέας Θερμαϊκού

Άνετα επικράτησε ο Αχιλλέας Θερμαϊκού στην Περαία επί του Νέστωρα με 72 47. Παίζοντας καλή άμυνα στο τρίτο δεκάλεπτο και έχοντας δεχτεί μόλις τέσσερις πόντους, οι γηπεδούχοι έφθασαν σε μια εύκολη νίκη.

Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στην Α1 γυναικών

Τα πρωταθλήματα εφήβων και κορασίδων ξεχωρίζουν στο σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ που είναι το εξής:

Καπογιάννη: «Υπάρχουν περιθώρια βελτίωσης»

Ολοκληρώθηκε η προετοιμασία της ομάδας γυναικών του Ολυμπιακού, ενόψει του ντέρμπι της πέμπτης αγωνιστικής με τον Πρωτέα Βούλας που θα διεξαχθεί το Σάββατο στις 17:00.

Μόνοι πρώτοι και αήττητοι οι Γαλάζιοι

Ξεπέρασαν το εμπόδιο του Αλέξανδρου Συκεών στο ντέρμπι κορυφής στο Επταπύργιο με 44-58,  χωρίς να δυσκολευτούν ιδιαίτερα οι Γαλάζιοι και έκαναν το 6-0.

Νίκη στο τέλος για τα Μετέωρα

Με πρωταγωνιστή τον Φώτη Καραλή τα Μετέωρα και πήραν το ροζ φύλλο στο τέλος  από τις Ακαδημίες Πρωταθλητών επικρατώντας με 58-54.

Ο Ερμής Αγιάς απαντά για την τιμωρία του στον αγώνα με το Μακεδονικό

Επιστολή απέστειλε ο Ερμής Αγιάς σχετικά με το μηδενισμό της ομάδας στον αγώνα με τον Μακεδονικό για την Γ΄ Εθνική ανδρών που αναφέρει τα εξής:

«Φόρτσαρε» στην επανάληψη ο Ποσειδώνας Καλαμαριάς

Καλύτερος στο δεύτερο ημίχρονο και ιδιαίτερα στην τελευταία περίοδο ο Ποσειδώνας Καλαμαριάς επικράτησε εκτός έδρας του Αισχύλου με 53-81.

Δεύτερη σερί επιτυχία για τον ΑΟ Μεσήμβριας

Με πολύ καλή εμφάνιση στο δεύτερο ημίχρονο ο ΑΟ Μεσήμβριας σημείωσε την δεύτερη συνεχόμενη νίκη του καθώς επιβλήθηκε στην έδρα του με 60-45 του Μεγάλου Αλεξάνδρου Ηλιούπολης.