3 Νοε 2015

«Πέρασαν» και από την Περαία οι νεάνιδες του ΠΑΟΚ

Χωρίς να συναντήσουν ιδιαίτερη αντίσταση μετά την δεύτερη περίοδο οι νεάνιδες του ΠΑΟΚ επιβλήθηκαν με 33-73 του Ζέφυρου στην Περαία.

Νίκη και… διπλά γενέθλια για τις νεάνιδες της ΑΕ Πυλαίας

Με πολύ καλή απόδοση στη δεύτερη και στην τρίτη περίοδο οι νεάνιδες της ΑΕ Πυλαίας επικράτησαν με 56-50 του Αχιλλέα Τριανδρίας. Οι γηπεδούχοι αφιέρωσαν τη νίκη στην Αγγελική Γρηγοριάδου και στην Ελένη Ντακούδη από τις κορασίδες που είχαν γενέθλια

Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στο πρωτάθλημα νεανίδων της ΕΚΑΣΘ

Ασύλληπτο καλάθι-"ραβέρσα" από το κέντρο του Τόλη Κολοβού του Πρωτέα Γρεβενών στη Φλώρινα-Δείτε το βίντεο από το http://www.star-fm.gr

Νταμπλ σκορ και… έντεκα για τις νεάνιδες της GBA

Εντυπωσιακές οι νεάνιδες της GBA επικράτησαν με το ευρύ 95-42 της Αναγέννησης Νέου Ρυσίου. Οι έξι ουσιαστικά παίκτριες των φιλοξενούμενων που αγωνίστηκαν δεν άντεξαν στο δεύτερο ημίχρονο λόγω κούρασης.

Η παρουσίαση της ομάδας νεανίδων της GBA-Αστέρας Ιπποδρομίου

«Περίπατος» για το παιδικό του Ηρακλή

Το παιδικό τμήμα του Ηρακλή επικράτησε με άνεση όπως δείχνει το 18-81 με το οποίο επιβλήθηκε στο Ανατόλια.

«Διπλό» στον Φοίνικα για τον Ερμή Καλαμαριάς

Τη δεύτερη φετινή του νίκη πέτυχε ο Ερμής Καλαμαριάς επικρατώντας, εκτός έδρας στο κλειστό του Φοίνικα, επί της πολύ έμπειρης ομάδας των Ιπποτών Χαριλάου με  42-47.

Νικητής στη Μίκρα ο Θρίαμβος Ταγαράδων

Ο Θρίαμβος Ταγαράδων πέτυχε την τρίτη του νίκη στο Πρωτάθλημα το μεσημέρι της Κυριακής, καθώς επιβλήθηκε του μαχητικού Βελλερεφόντη με 58-65.

Νταμπλ σκορ και… τέσσερα για τους εφήβους του Μαραθώνα

Τέταρτη συνεχόμενη νίκη σε πέντε παιχνίδια για το εφηβικό του Μαραθώνα που επικράτησε εκτός έδρας της Βεργίνας με 37-78 και ισοβαθμεί στην πρώτη θέση του έκτου ομίλου με τον Απόλλωνα Καλαμαριάς.

Φωτορεπορτάζ από τον αγώνα ΓΣ Μενεμένης-Αρίων Σταυρούπολης 53-90 για τη Γ2 ΕΚΑΣΘ ανδρών

Πήρε το ντέρμπι κορυφής το ΣΔΟΕ

Στο ντέρμπι κορυφής της δεύτερης κατηγορίας του Εργασιακού Πρωταθλήματος του ΕΚΘ για την πέμπτη αγωνιστική, η ομάδα του ΣΔΟΕ επιβλήθηκε στο γήπεδο των Εκπαιδευτηρίων Φρυγανιώτη της Πυροσβεστικής με 63-47. Αυτή ήταν η πρώτη ήττα για την Πυροσβεστική ενώ το ΣΔΟΕ παραμένει αήττητο.

Δείτε τις καλύτερες φάσεις από τον συναρπαστικό αγώνα Μέγας Αλέξανδρος-Κεραυνός Αγίου Παύλου 56-59 για την Α΄ ΕΚΑΣΘ Ανδρών από την κάμερα του Γιώργου Γκολέμα.

«Παρθενική» επιτυχία και μάλιστα εκτός έδρας για τις Ελπίδες Ηλιούπολης

Πρώτη νίκη στο φετινό πρωτάθλημα της Γ1 ΕΚΑΣΘ για τις Ελπίδες Ηλιούπολης, εκτός έδρας επί των Μύθων Χαλάστρας με 45-59.

Διαμαρτύρεται για τη διαιτησία με το Αγρίνιο ο Ιωνικός Ιωνίας

Από το ΔΣ του Ιωνικού Ιωνίας πήραμε και δημοσιεύουμε την κάτωθι ανακοίνωση:

Παναγιωτοπούλου: «Παίζουμε με διάθεση και ψυχή»

Μια καινούργια σελίδα άνοιξε για τις γυναίκες του Πανιωνίου στο πρωτάθλημα της Α2 Γυναικών. Η ομάδα βρίσκεται στις πρώτες θέσεις της βαθμολογίας έχοντας μια νέα φιλοσοφία από αυτή τη σεζόν.

Φωτορεπορτάζ του Γιώργου Γκολέμα από τον αγώνα παίδων Μέγας Αλέξανδρος-Αναγέννηση Φλόγα 79-60

Αποχώρησε από τη Γ΄ Εθνική ο Ηρακλής Κοζάνης

Από την Επιτροπή Πρωταθλημάτων της ΕΟΚ ανακοινώθηκε ότι το Σωματείο Ηρακλής ΑΣ Κοζάνης, με έγγραφο του, αποχώρησε από το Πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών (3ος Όμιλος) για την αγωνιστική περίοδο 2015 – 2016, σύμφωνα με το άρθρο 7 της Ειδικής Προκήρυξης της κατηγορίας και το άρθρο 47 παρ. 2 των κανονισμών υποβιβάζεται δύο Κατηγορίες και υφίσταται μείωση ενός (1) βαθμού από τον βαθμολογικό πίνακα του Πρωταθλήματος που θα συμμετέχει την αγωνιστική περίοδο 2016 – 2017.

Κλήσεις για το Κλιμάκιο Αθηνών της Εθνικής Νεανίδων-Όλα τα ονόματα

Ο ομοσπονδιακός προπονητής Γιάννης Γερεουδάκης καλεί για προπόνηση την Πέμπτη 5 Νοεμβρίου στις 19.30 στο βοηθητικό του ΟΑΚΑ τις παρακάτω αθλήτριες που αποτελούν το κλιμάκιο Αθηνών της Εθνικής Νεανίδων:

Παιχνίδια για πέντε κατηγορίες περιλαμβάνει το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ που είναι το εξής:

Τζόνσον: «Η άμυνα το όπλο μας»

Μετά τους 23 πόντους που σημείωσε στο ντέρμπι με τον Παναθηναϊκό στη Λεωφόρο, η Κέντρα Τζόνσον συνέχισε τις καλές εμφανίσεις κόντρα στον Κρόνο Αγίου Δημητρίου σε βάρος του οποίο σκόραρε 21 πόντους.  Σχολιάζοντας στο osfp.gr το θετικό ξεκίνημα της ομάδας γυναικών, τη φετινή χρονιά, η Αμερικανίδα σέντερ δήλωσε τα εξής:

Οι πρώτες σε πόντους και τρίποντα στην Α2 γυναικών Βορρά-«Ξεφεύγει» η Τσαμπούρη και στις δύο κατηγορίες

Μετά την τέταρτη αγωνιστική οι πρώτες σε πόντους και τρίποντα στην Α2 γυναικών Βορρά είναι οι εξής:

Αυτζή: «Ηταν δύσκολο ματς»-Μάλαμα: «Περιορίσαμε τον Αθηναϊκό»

Ευρείας έκτασης νίκη επί του Αθηναϊκού στο κλειστό του Βύρωνα πανηγύρισε ο Παναθηναϊκός, στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής της Α1 Γυναικών.

Παπαμιχαήλ: «Μετράει η νίκη»-Μπόνη: «Είμαστε στους στόχους μας»

Ασταμάτητος είναι ο Ολυμπιακός στο φετινό πρωτάθλημα της Α1 Γυναικών, καθώς στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής επιβλήθηκε και του Κρόνου Αγίου Δημητρίου στο κλειστό της Γλυφάδας.

Αλμπάνεζ και Ντάνιελ αποκαλύπτονται στο GWB

Φωτορεπορτάζ από τον αγώνα ΔΕΚΑ-Μαντουλίδης για την Α΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών

Στιγμιότυπα από τον αγώνα Παναθλητικός Πειραματικό-ΠΚ Νεάπολης για την Α΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών

Γιώργος Βράγγας: «Παρακαλούσα τον Θεό να πεθάνω…»

Ένας πραγματικός «μαχητής» της ζωής, ο Γιώργος Βράγγας, διηγείται στο www.Sportit.gr  την… ιστορία της ζωής του. Από την λευχαιμία και την επίκληση… θανάτου στον Θεό, μέχρι την επιστροφή του στις προπονήσεις. Όλα αυτά σε μια συνέντευξη διαφορετική από τις συνηθισμένες.

«Φόρτσαρε» στην επανάληψη ο ΑΟ Μεσήμβριας

Καλύτερος στο δεύτερο ημίχρονο ο ΑΟ Μεσήμβριας επικράτησε στον Αγιο Αθανάσιο της ΑΕΚ με 47-55. Η νικήτρια ομάδα εύχεται περαστικά και ταχεία ανάρρωση στον Κώστα Χατζόπουλο.

Νέα επιτυχία για τον Ποσειδώνα Καλαμαριάς

Άλλη μια νίκη για τον Ποσειδώνα Καλαμαριάς αυτή τη φορά επί της Αγχιάλου με 65-50. Ο Ποσειδών πήρε προβάδισμα από την αρχή του παιχνιδιού και επικράτησε εύκολα.

Εύκολη επικράτηση για το Μάρκο Μπότσαρη

Εχοντας προβάδισμα από την αρχή με αρκετά σημαντική διαφορά ο Μάρκος Μπότσαρης επιβλήθηκε με 81-61 του ΠΑΟΚ Κυμίνων Νέων Μαλγάρων. Το εκπληκτικό ξεκίνημα (22-7) ήταν αυτό που ουσιαστικά έδωσε τη νίκη στους γηπεδούχους που ήταν πολύ εύστοχοι.

Φωτορεπορτάζ του Κώστα Γκόρα (6944-415955) από τον αγώνα ΠΑΟΚ-Αρης Πετρούπολης για την Α1 γυναικών

«Σοβαρεύτηκε» στην επανάληψη ο Ατλας

Όταν σοβαρεύτηκε στο δεύτερο ημίχρονο  ο Ατλας κέρδισε το Ολντ Σκούλ με 58-47, σε ένα κακό παιχνίδι από πλευράς γηπεδούχων.

Εύκολο βράδυ για τον Παναθλητικό Πειραματικό

Εχοντας σταθερή διαφορά μεγαλύτερη των δέκα πόντων μετά την δεύτερη περίοδο ο Παναθλητικός Πειραματικό επιβλήθηκε του ΠΚ Νεάπολης με 71-61. Η διαφορά ξεπέρασε και τους 20 πόντους στην τέταρτη περίοδο για να καταλήξει στο +10 για τους νικητές.

«Πέρασε» και από τον Ευόσμο ο Μαντουλίδης

Εχοντας μικρό προβάδισμα σε όλη την διάρκεια του αγώνα ο Μαντουλίδης επικράτησε με 56-65 στον Εύοσμο της ΔΕΚΑ. Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ισοφαρίσουν στα μέσα της τρίτης περιόδου, αλλά ο Μαντουλίδης ξαναπήρε προβάδισμα και το κράτησε μέχρι το τέλος.