24 Οκτ 2015

Φωτορεπορτάζ από τον αγώνα Πρωτέας Βούλας-Κρόνος Αγίου Δημητρίου για την Α1 γυναικών

Ανετη πρόκριση στους «32» του κυπέλλου ΕΚΑΣΘ για τον Ελλάνιο Δία

Με χαρακτηριστική άνεση όπως φαίνεται και από το τελικό 51-92 επικράτησε ο Ελλάνιος Ζευς των εφήβων του Ανατόλια και προκρίθηκε στην επόμενη φάση του κυπέλλου ανδρών της ΕΚΑΣΘ.

Φωτορεπορτάζ από τον αγώνα Αρης-Αετός Κιλκίς για το τουρνουά του Ωραιοκάστρου

Φωτορεπορτάζ από το φιλικό των εφήβων της Αναγέννησης Νέου Ρυσίου με τη ΧΑΝΘ

Η παρουσίαση του γυναικείου τμήματος του Παναθλητικού-Πειραματικού Συκεών

Δείτε την παρακάμερα του αγώνα Παναθηναϊκός-Ολυμπιακός για την Α1 γυναικών

Μόνοι αήττητοι στην Α2 ανδρών, Φάρος και Κύμη-Τα φύλλα αγώνα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική

Φάρος και Κύμη παραμένουν οι μόνες αήττητες ομάδες στην Α2 Ανδρών μετά την ολοκλήρωση της τέταρτης αγωνιστικής. Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

«Είχε αρχή και τέλος» ο Πρωτέας Βούλας

Καλύτερες στην πρώτη και την τελευταία περίοδο οι γυναίκες του Πρωτέα Βούλας επικράτησαν στην έδρα τους του Κρόνου Αγίου Δημητρίου με 63-59.

Τι δήλωσαν Καπογιάννη, Χατζηνικολάου και Μπαλτά για τη νίκη του Ολυμπιακού στον «Τάφο του Ινδού»

Μετά την μεγάλη επιτυχία των γυναικών του Ολυμπιακού, η προπονήτρια Ελένη Καπογιάννη και οι Ολγα Χατζηνικολάου και Αθηνά Μπαλτά δήλωσαν τα εξής:

Φωτορεπορτάζ από τον αγώνα Φάρος Κερατσινίου-Ευρώπη Πευκοχωρίου για την Α2 ανδρών

Σπαθάρου: «Να δείξουμε το πρόσωπο που μας αξίζει»

Στο πλαίσιο της τρίτης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Α1 Γυναικών, ο Αθηναϊκός αγωνίζεται αύριο Κυριακή στις 14:30 στην Πετρούπολη, με αντίπαλο τον τοπική ομάδα του Άρη. Η Κατερίνα Σπαθάρου δήλωσε στην ιστοσελίδα του συλλόγου, σχετικά με το παιχνίδι:

Φωτορεπορτάζ από τα φιλικά της ακαδημίας της Γαλάτιστας και του Πολυγύρου

Παπαβασιλείου: «Η ομάδα διαμορφώνει χαρακτήρα»

Η ομάδα γυναικών του Ηρακλή αντιμετωπίζει αύριο τον Απόλλων Καλαμαριάς στο «Ιβανώφειο», και η Μαρία Παπαβασιλείου δήλωσε τα εξής:

Σημαντική η ανάρρωση του Γιώργου Βράγγα

Τον Μάρτιο που μας πέρασε οι σύλλογοι Απόλλων Καλαμαριάς, Αχιλλέας Τριανδρίας, Ναύαρχος Βότσης, Αστέρας Πλαγιαρίου και Champions Πανοράματος σε ένα μίνι τουρνουά που συνδιοργάνωσαν, ένωσαν τις δυνάμεις τους, τις ευχές τους, τις φωνές τους και τις ελπίδες τους για ταχεία ανάρρωση στο Γιώργο Βράγγα αθλητή του Ερμή Λαγκαδά.

«Αλωσαν» την Λεωφόρο οι γυναίκες του Ολυμπιακού-Πλούσιο φωτορεπορτάζ

Ο Ολυμπιακός πήρε πολύ σπουδαία εκτός έδρας νίκη κόντρα στον Παναθηναϊκό με 61-66 για την 3η αγωνιστική της Α1 Γυναικών, σε ένα ματς ιστορικής σημασίας για τις «ερυθρόλευκες», που πήραν το πρώτο ντέρμπι «αιωνίων» της σεζόν.

Φιλικά των ακαδημιών του Αρη και της ΔΕΚΑ-Φωτορεπορτάζ

Την ακαδημία ΔΕΚΑ φιλοξένησε σήμερα ο Αρης στα γήπεδα της θύρας 3 του Κλεάνθης Βικελίδης σε μια σειρά φιλικών παιχνιδιών.

Φωτορεπορτάζ από τον αγώνα κορασίδων Απόλλων Πτολεμαϊδας-Αμύντας Αμυνταίου 55-25

Δίκαια επικράτηση για τις κορασίδες του Φρυγανιώτη

Εχοντας το προβάδισμα από την αρχή του αγώνα οι κορασίδες των Εκπαιδευτηρίων Φρυγανιώτη επικράτησαν σε εξ αναβολής αγώνα με 48-40 του Αστέρα Σίνδου. Οι φιλοξενούμενες μείωσαν στους τέσσερις πόντους στην επανάληψη, αλλά δε μπόρεσαν να πετύχουν κάτι καλύτερο.

Φωτορεπορτάζ από τον αγώνα των προπαίδων του Αρη με την Παρτίζαν Σκοπίων για το τουρνουά του Ωραιοκάστρου

Δηλώσεις και στιγμιότυπα από το 3 on 3 του ΠΚ Νεάπολης

Παρουσιάστηκε η γυναικεία ομάδα του ΟΑ Χανίων-Η αποστολή για τον αγώνα με τον Φάρο

Πραγματοποιήθηκε η παρουσίαση της γυναικείας ομάδας του Ομίλου Αντισφαίρισης Χανίων, με την ευκαιρία του πρώτου εντός έδρας αγώνα για τη φετινή σεζόν, την Κυριακή στις 2 το μεσημέρι απέναντι στον Φάρο Κερατσινίου.

Τα αποτελέσματα και η επόμενη αγωνιστική στην Α1 γυναικών

Λιγότερα παιχνίδια από τα προηγούμενα Σάββατα έχει το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ. Αναλυτικά:

Το πρώτο δεκάλεπτο έδωσε τη νίκη στο Μέγα Αλέξανδρο

Εχοντας ένα απίστευτο σερί 1-24 στην πρώτη περίοδο ο Μέγας Αλέξανδρος επικράτησε στη ΜΕΝΤ με 45-59 σε αγώνα για το κύπελλο ανδρών της ΕΚΑΣΘ.

Το πανόραμα του κυπέλλου ανδρών της ΕΚΑΣΘ

ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΑ Α΄ ΦΑΣΗ (9-14/9)

Τούρτα γενεθλίων στο Νίκο Σιδηρόπουλο του ΔΑΣΩ-Φωτορεπορτάζ

Η διοίκηση του ΔΑΣΩ, οι προπονητές Ρούλης Καραγιαννίδης και Τάνια Μπουγιουκλή επιφύλαξαν έκπληξη γενεθλίων, με  τούρτα στο τέλος της σημερινής προπόνησης στον αθλητή Νίκο Σιδηρόπουλο.

Φωτορεπορτάζ από τους σημερινούς αγώνες της ΔΕΚΑ στο τουρνουά του Ωραιοκάστρου με Παρτίζαν Σκοπίων και Αετό Κιλκίς

«Ανέβασε στροφές» στις δύο τελευταίες περιόδους ο ΠΑΟΚ Κυμίνων Νέων Μαλγάρων

Καλύτερος στην επανάληψη ο ΠΑΟΚ Κυμίνων Νέων Μαλγάρων επικράτησε με 68-53 του Βόσπορου. Οι γηπεδούχοι ήταν μπροστά μετά τη δεύτερη περίοδο, ενώ οι παίκτες του Βόσπορου μείωσαν στους πέντε στο 35ο λεπτό.

«Διπλό» πρόκρισης για το Μέγα Αλέξανδρο Ηλιούπολης

Η ομάδα του Μέγα Αλέξανδρου Ηλιούπολης προχώρησε στην επόμενη φάση του κυπέλλου καθώς επικράτησε με 53-63, έπειτα από μια πολύ καλή εμφάνιση, στο εκτός έδρας παιχνίδι της με την Πλατεία, η οποία αγωνίζεται στην παραπάνω κατηγορία.

Δείτε τα καλύτερα στιγμιότυπα του αγώνα Γαλαξίας-Παναθλητικός Πειραματικό για το κύπελλο ανδρών της ΕΚΑΣΘ

Πέρασε χωρίς αγώνα ο Θερμαϊκός Θέρμης

Δεν εμφανίστηκε ποτέ στη Θέρμη η ομάδα της Νίκης Νεοχωρούδας και έτσι το παιχνίδι κατοχυρώθηκε με 20-0 υπέρ του Θερμαϊκού που προκρίθηκε στην επόμενη φάση του κυπέλλου.

Στην τέταρτη φάση του κυπέλλου οι έφηβοι του Αρη

Στην επόμενη φάση του κυπέλλου ανδρών της ΕΚΑΣΘ πέρασαν οι έφηβοι του Άρη που επιβλήθηκαν εκτός έδρας των ανδρών της Ακ Πανοράματος-ΡΒΑ με 68-47.

Ανετη επικράτηση για τον Κεραυνό Ωραιοκάστρου

Χωρίς να συναντήσει προβλήματα ο Κεραυνός επικράτησε με 77-55 στο Ωραιόκαστρο του Φοίνικα. Στην επανάληψη χρησιμοποιήθηκαν για αρκετή ώρα αθλητές από το τμήμα νέων που είχαν εξαιρετική απόδοση.

Πρώτη ήττα για τα Βασιλικά στη Μαλακοπή- Η βαθμολογία του Β΄ ομίλου της Β΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών

Υστερα από απίστευτο παιχνίδι τα Βασιλικά γνώρισαν την πρώτη τους ήττα στην Πυλαία από τον ΑΟ Μαλακοπής με 81-79.