17 Οκτ 2015

Τριπλ σκορ παρά… τέσσερα για τις κορασίδες του Αρη

Εντυπωσιακές οι κορασίδες του Αρη επιβλήθηκαν με 30-86 του Μεγάλου Αλεξάνδρου στο Καλοχώρι.

Νέα επιτυχία για το εφηβικό της ΧΑΝΘ-Φωτορεπορτάζ από τον αγώνα με την ΑΚ Αστέρια

Νέα νίκη πέτυχαν οι έφηβοι της ΧΑΝΘ, αυτή τη φορά με αντίπαλο τα Αστέρια και σκορ 68-51, συνεχίζοντας αήττητοι τις υποχρεώσεις τους στον πρώτο όμιλο του πρωταθλήματος της ΕΚΑΣΘ. Το παιχνίδι ήταν προγραμματισμένο για την τέταρτη αγωνιστική και οι έφηβοι της αδελφότητας πραγματοποιώντας καλή εμφάνιση νίκησαν εντός έδρας μια αξιόμαχη ομάδα με βλέψεις στο πρωτάθλημα.

Δυσκολεύτηκαν αλλά πέρασαν από τον Αγιο Δημήτριο οι γυναίκες του Παναθηναϊκού

Ο Παναθηναϊκός δυσκολεύτηκε πολύ κόντρα στον μαχητικό Κρόνο Αγίου Δημητρίου, αλλά κατάφερε να πάρει τη νίκη με 53-60 και να κάνει το «δύο στα δύο» στην φετινή Α1 Γυναικών, στο ματς που άνοιξε την αυλαία της αγωνιστικής.

«Διπλό» στους Αμπελόκηπους για τις κορασίδες των Κουφαλίων

Υστερα από συγκλονιστικό σε εξέλιξη παιχνίδι οι κορασίδες των Κουφαλίων επιβλήθηκαν εκτός έδρας των Αμπελοκήπων Μενεμένης με 50-57. Μεγάλη πρωταγωνίστρια η Δεμερτζή που πέτυχε τους 36 πόντους της ομάδας της.

«Βόλτα» στην Ηλιούπολη για τις κορασίδες του Ηρακλή

Άνετη επικράτηση των κορασίδων των Ηρακλή επί του ΕΟ Σταυρούπολης εκτός έδρας με σκορ 22-81. Δόθηκε χρόνος συμμετοχής σε όλες τις αθλήτριες της νικήτριας ομάδας.

«Φόρτσαραν» στην επανάληψη οι έφηβοι του Αρη

Στις νίκες επέστρεψε το εφηβικό τμήμα του Άρη, που επικράτησε στο «Αλεξάνδρειο» του Αχιλλέα Τριανδρίας με 74-54. Αν και οι φιλοξενούμενοι είχαν το προβάδισμα στο πρώτο ημίχρονο, οι «κίτρινοι» γύρισαν το παιχνίδι και το έφεραν στο +20.

Φωτορεπορτάζ από τον αγώνα νεανίδων Λασσάνης Κοζάνης-Απόλλων Πτολεμαϊδας 38-55

Πέρασε από τον Αγιο Παύλο η Αναγέννηση Φλόγα Πολίχνης

Παίζοντας κατά διαστήματα καλό μπάσκετ η Αναγέννηση Φλόγα νίκησε πιο εύκολα από ότι δείχνει το τελικό αποτέλεσμα (39-55) εκτός έδρας τον Πύρρο Ευόσμου.

Στον ΔΑΣΩ το ντέρμπι των εφήβων του Ωραιοκάστρου

Πιο δύσκολη από ότι δείχνει το τελικό 85-54 ήταν η νίκη των έφηβων του ΔΑΣΩ απέναντι σε αυτούς του ICBS.  Οι γηπεδούχοι μπήκαν στο γήπεδο εμφανώς χαλαροί και το πλήρωσαν σε επίθεση και άμυνα.

Ψαρρά: «Να παίξουμε όπως μπορούμε»

Η ομάδα γυναικών του Ηρακλή αντιμετωπίζει αύριο Κυριακή τον Άρη για το πρωτάθλημα της Α2 και η καλαθοσφαιρίστρια Αντωνία Ψάρρα δήλωσε τα εξής:

Τρεις συνεχίζουν αήττητοι στην Α2 ανδρών-Τα φύλλα αγώνα και η βαθμολογία

Φάρος, Κύμη και Προμηθέας οδηγούν την κούρσα στο πρωτάθλημα της Α2 Ανδρών, καθώς μετρούν τρεις νίκες σε ισάριθμα παιχνίδια της κατηγορίας. Αναλυτικά τα αποτελέσματα της τρίτης αγωνιστικής:

Φωτορεπορτάζ από τα σημερινά φιλικά της υποδομής της ΔΕΚΑ με το Μαντουλίδη

Ανετη επικράτηση των εφήβων του Μαντουλίδη

Καλύτεροι σε όλη την διάρκεια του αγώνα οι έφηβοι του Μαντουλίδη επικράτησαν με 82-51 του Ναύαρχου Βότση στην πρώτη παρουσία του Δημήτρη Νικολαΐδη στον πάγκο της ομάδας.

Πέρασαν από τις Συκιές οι κορασίδες του Απόλλωνα Καλαμαριάς-Στιγμιότυπα από τον αγώνα με τον Παναθλητικό-Πειραματικό

Υστερα από συγκλονιστικό παιχνίδι οι κορασίδες του Απόλλωνα Καλαμαριάς αν και ήταν πίσω στο σκορ στα τρία πρώτα δεκάλεπτα, επικράτησαν στις Συκιές του Παναθλητικού-Πειραματικού με 46-49.

Τριπλ σκορ για τις κορασίδες του Μαντουλίδη

Εντυπωσιακές μετά το δεύτερο δεκάλεπτο, οι κορασίδες του Μαντουλίδη επιβλήθηκαν στο Νέο Ρύσιο με 25-75 της Αναγέννησης.

Φωτορεπορτάζ από τα φιλικά της ακαδημίας του ΠΚ Νεάπολης με τους Μαχητές Δόξας Πεύκων

Ιατρικές εξετάσεις στις ακαδημίες και το παιδικό του Χορτιάτη-Φωτορεπορτάζ

Πραγματοποιήθηκαν σήμερα  με μεγάλη επιτυχία οι ετήσιες δωρεάν ιατρικές εξετάσεις του παιδικού τμήματος μπάσκετ και  τριών τμημάτων ακαδημιών του Χορτιάτη από την ειδική παθολόγο Μαγριπλή Χρυσάνθη (6944-122199 2310-348490) και οι εξαμηνιαίες δωρεάν σωματομετρικές μετρήσεις από τον Διατροφολόγο Μαρινόπουλο Σωτήρη (6947-551012).

«Διπλό» στην παράταση για τον ΑΣΚ Λαγκαδά

Σε χθεσινό αγώνα για την Γ1 ΕΚΑΣΘ ανδρών ο ΑΣΚ Λαγκαδά επικράτησε εκτός έδρας, ύστερα από παράταση, με 76-79 του Αριστοτέλη Θεσσαλονίκης.

Φιλικά με τον ΚΑΟΔ, αγιασμός και ομιλία διατροφολόγου στην υποδομή του Αρη-Φωτορεπορτάζ

Γεμάτη μέρα για τα τμήματα υποδομής του Αρη. Το πρόγραμμα είχε αγιασμό, ομιλία από τον διατροφολόγο της ομάδας αλλά και φιλικά παιχνίδια.

Δουβίτσας: «Χρειάζεται συγκέντρωση στην άμυνα»

Ικανοποιημένος για την εβδομάδα που μας πέρασε με την εικόνα της ομάδας δηλώνει ο προπονητής της Νίκης Λευκάδας που δηλώνει για τον αγώνα με τον Αθηναϊκό:

Πρώτη νίκη για την Ιντρακομ

Δεν άργησε να «σπάσει το ρόδι» για τη νεοσύστατη ομάδα των εργαζομένων της Ιντρακομ Τέλεκομ. Στην τρίτη μόλις εμφάνιση της ομάδας στη Β' Κατηγορία του Πρωταθλήματος Εργαζομένων Θεσσαλονίκης, οι «κόκκινοι» κέρδισαν το πρώτο τους ροζ φύλλο αγώνα καθώς επικράτησαν του Ευθυμιάδη με 35-40, στο κλειστό γήπεδο της ΕΚΟ

Η φανέλα των Πρωταθλητών Ευρώπης Ελλήνων Εφήβων στο Μουσείο της Χ.Α.Ν.Θ.- Λημνιάτης: «Αγαπώ την ιστορία»-Παπαθεοδώρου: «Συνεχίστε την καλή δουλειά»-Σωσσίδης: «Χαρά για όλους τους Έλληνες η επιτυχία σας»

Η επίσημη φανέλα των Πρωταθλητών Ευρώπης στο Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Εφήβων (U-18) του Βόλου,  υπογεγραμμένη από όλους τους διεθνείς μας παίκτες βρίσκεται πλέον και επίσημα στο Μουσείο της Χ.Α.Ν.Θ.

Τα πρωταθλήματα εφήβων και κορασίδων κυριαρχούν πάλι στο σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ που είναι:

«Περίπατος» για το Ναύαρχο Βότση

Εύκολο βράδυ για το ανδρικό του Ναύαρχου Βότση που πέτυχε εκτός έδρας νίκη με 29-64 επί του Θριάμβου Ταγαράδων. Οι παίκτες των φιλοξενουμένων μπήκαν δυνατά από την αρχή και δεν άφησαν κανένα περιθώριο στους αντίπαλους.

Τέταρτη επιτυχία για τους Γαλάζιους

Το «4 επί 4» έκαναν οι Γαλάζιοι στο πρωτάθλημα της Γ1 ανδρών και το 5-0 σερί με ένα δύσκολο «διπλό» με 65-73 στην Πολίχνη κόντρα στην έμπειρη ομάδα των Μετεώρων.

Δίκαια επικράτηση για τον Αλέξανδρο Συκεών

Την πρώτη του ήττα  γνώρισε ο ΑΣ Αστέρες στις Συκιές από τον Αλέξανδρο με 67-46. Ο αγώνας ήταν ντέρμπι μόνο στο πρώτο δεκάλεπτο ενώ το υπόλοιπο του αγώνα ανήκει αποκλειστικά στον Αλέξανδρο Συκεών που ήρθε πολύ καλά διαβασμένος στον αγώνα.

«Περίπατος» για τον Πρωτέα Ελευθερίου Κορδελιού

Με δυνατή άμυνα και ένα εκρηκτικό δεύτερο δεκάλεπτο (με χαιλαιτ το τρίποντο από τα 20 μετρά στη λήξη του ημιχρόνου από τον Ρατοπουλο) η ομάδα του Πρωτέα διπλασίασε τις νίκες της  στο πρωτάθλημα καθώς επικράτησε με 78-48 των Μύθων Χαλάστρας.

Στιγμιότυπα από τον αγώνα Αστέρας Σίνδου-Φρυγανιώτης για τη Β΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών

«Διπλό» στη Μεσήμβρια για τον Αξιό Ανατολικού

Δίκαιη νίκη για τον Αξιό Ανατολικού στη Μεσήμβρια με 46-57,  μετά από ένα παιχνίδι στο όποιο οι παίκτες του πήραν άριστα στην άμυνα και με το πάθος τους γενικότερα κατάφεραν να πάρουν μια πολύ σημαντική νίκη εναντία σε έναν πολύ δυνατό αντίπαλο.