13 Οκτ 2015

Ανετο πέρασμα από τον Λαγκαδά για τις νεάνιδες του Νέου Ρυσίου

Εχοντας το προβάδισμα από τα πρώτα λεπτά οι νεάνιδες της Αναγέννησης Νέου Ρυσίου επικράτησαν στον Λαγκαδά του Ερμή με 38-51.

Νίκη στον πόντο για τις νεάνιδες του Ηρακλή

Υστερα από συγκλονιστικό παιχνίδι που κρίθηκε στην τελευταία επίθεση ο Ηρακλής επικράτησε εκτός έδρας της GBA-Αστέρα Ιπποδρομίου με 64-65.

Πήραν το ντέρμπι στο «Αλεξάνδρειο» οι έφηβοι του ΠΑΟΚ

Υστερα από συγκλονιστικό σε εξέλιξη παιχνίδι ο ΠΑΟΚ επικράτησε στο «Αλεξάνδρειο» του Αρη με 61-63. Ο «δικέφαλος» είχε το προβάδισμα στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα, όμως οι «κίτρινοι» ήταν ιδιαίτερα μαχητικοί με αποτέλεσμα το ματς να κριθεί στα τελευταία δευτερόλεπτα.

Φωτορεπορτάζ από το παιχνίδι των εφήβων του ΑΣ Πανόραμα με τον Ερμή Καλαμαριάς

Δείτε όλα τα καλάθια του ΠΚ Νεάπολης και τα καλύτερα στιγμιότυπα του αγώνα με την ΑΕΕ Τούμπας για την Α΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών

Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στο πρωτάθλημα νεανίδων της ΕΚΑΣΘ

«Διπλό» στον Αγιο Αθανάσιο για την Ολυμπιάδα Θεσσαλονίκης

Εχοντας προβάδισμα στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα η Ολυμπιάδα Θεσσαλονίκης επικράτησε στον Αγιο Αθανάσιο της ΑΕΚ με 56-67.

Ανετη επικράτηση για τον Ατρόμητο Τριαδίου

Χωρίς προβλήματα ο Ατρόμητος Τριαδίου επικράτησε εκτός έδρας με 38-62 του Βελλερεφόντη και πέτυχε την τρίτη νίκη του σε ισάριθμα παιχνίδια.

Πέρασε από τη Χαλάστρα και παραμένει αήττητος ο Θερμαϊκός

Έχοντας απ’ την αρχή του αγώνα το προβάδισμα στο σκορ και κρατώντας τον έλεγχο του παιχνιδιού στα κρίσιμα σημεία, ο Θερμαϊκός πέρασε νικηφόρα από τη Χαλάστρα επικρατώντας εις βάρος των Μύθων με 60-65. Έτσι οι «σιδηροδρομικοί» πραγματοποίησαν την τρίτη νίκη τους σε ισάριθμα παιχνίδια.

Το πρόγραμμα των αγώνων της Παρασκευής στην ΕΚΑΣΘ

Ανακοινώθηκε από την ΕΚΑΣΘ το πρόγραμμα των αγώνων της Παρασκευής που είναι το εξής:

Οι διαιτητές και οι κομισάριοι σε Α1, Α2, Β΄ και Γ΄ Εθνική Ανδρών

Οι διαιτητές και οι κομισάριοι σε Α1, Α2, Β΄ και Γ΄ Εθνική Ανδρών  είναι:

Οι διαιτητές και κομισάριοι της δεύτερης αγωνιστικής της Α1 και Α2 γυναικών

Οι διαιτητές και οι κομισάριοι της δεύτερης αγωνιστικής της Α1 και Α2 Εθνικής Κατηγορίας γυναικών είναι:

Την άλλη Τετάρτη συνεχίζεται το Παναθλητικός Πειραματικό-ΑΟ Σερρών για την Α2 γυναικών-Αλλαγές γηπέδων και ωρών έναρξης σε αγώνες Α2 ανδρών και γυναικών και Γ΄ Εθνικής ανδρών

Από την Επιτροπή Πρωταθλημάτων της ΕΟΚ ανακοινώθηκε ότι ο αγώνας που διεκόπη λόγω ακαταλληλότητας του γηπέδου, Παναθλητικός  ΑΕΣ – ΑΟ Σερρών για το Πρωτάθλημα της Α2’ Εθνικής κατηγορίας γυναικών (2ος όμιλος) συνεχίζεται από του χρονικού σημείου που συντελέσθηκε η διακοπή, διατηρουμένων όλων των στοιχείων που αναγράφονται στο Φύλλο Αγώνα (άρθρο 46, παρ. 1) και ορίζεται να διεξαχθεί η συνέχεια του, την Τετάρτη 21 Οκτωβρίου 2015 και ώρα 19.30 στο κλειστό γυμναστήριο Επταπυργίου.

Το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ-Αρης-ΠΑΟΚ για το εφηβικό στο Παλέ

Το παιχνίδι εφήβων μεταξύ Αρη και ΠΑΟΚ ξεχωρίζει από το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ που είναι το εξής:

Φιλικά μεταξύ των ακαδημιών του Αθλου Αλεξάνδρειας και του Ιωνικού-Φωτορεπορτάζ

Η Ακαδημία Άθλος Αλεξάνδρειας ταξίδεψε την Κυριακή στη Θεσσαλονίκη για φιλικούς αγώνες με την Ακαδημία του Ιωνικού Ιωνίας. Στους αγώνες μετείχαν τα τμήματα Προτζούνιορ,Τζούνιορ, Προμίνι και Μίνι 2 (γεννηθέντες 2003-04).

Στιγμιότυπα από τον αγώνα Παναθλητικός Πειραματικό-Μακαμπή για την Α΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών

Φωτορεπορτάζ από τον αγώνα Τιτάνες Δράμας-Νίκη Βόλου για την Α2 γυναικών

Διαμαρτύρεται για τη διαιτησία ο Εθνικός Ευόσμου

Ανακοίνωση εξέδωσε πριν από λίγο το ΔΣ του Εθνικού Ευόσμου που αναφέρει τα εξής:

Δείτε τα καλύτερα στιγμιότυπα του αγώνα παίδων Αγ Αθανάσιος-Μ Αλέξανδρος Καλοχωρίου

Φωτορεπορτάζ από το παιχνίδι ΑΣΚ Λαγυνών-Αριστοτέλης Σταυρού για την Γ1 ΕΚΑΣΘ ανδρών

Η βαθμολογία του πρώτου ομίλου των εφήβων της ΕΚΑΣΘ

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

«Δάμασε» τον... Αδάμαστο ο Ποσειδώνας Καλαμαριάς

Καλύτερος ο Ποσειδώνας Καλαμαριάς επικράτησε με 70-55 του Αδάμαστου σε έναν αγώνα που εξελίχθηκε σε μονόλογο για τους γηπεδούχους.

«Πάει» στον Ατλαντα το γήπεδο της ΜΕΝΤ.....

Άλλο ένα ροζ φύλλο για τον Άτλαντα αυτή την φορά απέναντι στην ομάδα της Νέμεσις με 64-72 παρά το κάκιστο αμυντικά τρίτο δεκάλεπτο.

Παρέμεινε αήττητη η Δόξα Ασσήρου

Το 3/3 έκανε η Δόξα Ασσήρου καθώς επικράτησε εκτός έδρας του Εθνικού Ευόσμου με το ευρύ 50-80. Οι δύο ομάδες ήταν μαζί στο σκορ για ένα ημίχρονο αλλά στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν στροφές και επικράτησαν δίκαια.

«Φόρτσαρε» στο τέλος ο ΠΑΟΚ Κυμίνων Νέων Μαλγάρων

Καλύτερος στην τελευταία περίοδο ο ΠΑΟΚ Κυμίνων Νέων Μαλγάρων επικράτησε εκτός έδρας του Αγίου Δημητρίου με 70-81.

«Εσπασε το ρόδι» ο Πρωτέας Ελευθερίου Κορδελιού

Πρώτη νίκη για τον Πρωτέα Ελευθερίου Κορδελιού  που επικράτησε εκτός έδρας με 63-71 του Μάρκου Μπότσαρη. Το τέταρτο δεκάλεπτο ήταν αυτό που έδωσε τη νίκη στον Πρωτέα που ήταν πιο ουσιαστικός στην επίθεση και πιο δυνατός αμυντικά.

Η βαθμολογία του τρίτου ομίλου της Γ1 ΕΚΑΣΘ ανδρών

Μετά την τρίτη αγωνιστική η βαθμολογία του τρίτου ομίλου της Γ1 ΕΚΑΣΘ ανδρών έχει ως εξής:

«Πέρασε» και από την Τριανδρία ο Κεραυνός Αγίου Παύλου

Απίστευτες διακυμάνσεις είχε το παιχνίδι στην Τριανδρία με τον Κεραυνό Αγίου Παύλου να επικρατεί του γηπεδούχου Αχιλλέα με 70-74. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 27-5 στα πρώτα λεπτά και ο Κεραυνός πέρασε για πρώτη φορά μπροστά με 48-49 στα τέλη της τρίτης περιόδου.

«Γκραν γκινόλ» στην Επανομή και νίκη του Αριστοτέλη στην παράταση

Απίστευτο παιχνίδι έγινε στην Επανομή με τον Αριστοτέλη να επικρατεί μετά από 45 λεπτά αγώνα με 80-77 της ΔΕΚΑ.

Ψυχραιμία και πάθος έδωσαν το «διπλό» στη Μακαμπή

Υστερα από συγκλονιστικό σε εξέλιξη παιχνίδι η Μακαμπή πέτυχε σπουδαία νίκη μέσα στις Συκιές επικρατώντας με 61-65 του Παναθλητικού-Πειραματικού.