10 Οκτ 2015

Πήρε το ντέρμπι ο Πύργος Χαλάστρας

Νικητής στο παιχνίδι κόντρα στην Ελπίδα Αμπελοκήπων ήταν η ομάδα του Πύργου στη Χαλάστρα με 67-64, σε ένα πολύ αμφίρροπο παιχνίδι που κρίθηκε στις λεπτομέρειες.

Φωτορεπορτάζ από το παιχνίδι Μέγας Αλέξανδρος-Αρης για το πρωτάθλημα εφήβων της ΕΚΑΣΘ

Φωτορεπορτάζ, στιγμιότυπα και δηλώσεις από το παιχνίδι Παναθηναϊκός-Πρωτέας Βούλας για την Α1 γυναικών

Ανετη επικράτηση των κορασίδων του Αρη

Εχοντας από την αρχή διαφορά μεγαλύτερη των δέκα πόντων οι κορασίδες του Αρη επιβλήθηκαν με 59-31 του Μαντουλίδη.

Εύκολη νίκη για τη ΔΕΗ

Πραγματοποιώντας πολύ καλή εμφάνιση, ιδιαίτερα στο δεύτερο ημίχρονο. η ΔΕΗ επικράτησε εντός έδρας των Ελπίδων Ηλιούπολης με 70-57. Η ομάδα του Δαμιανού Αμανατίδη πήρε μια διαφορά 12 πόντων στα μέσα του τρίτου δεκαλέπτου την οποία και κράτησε μέχρι το τέλος του αγώνα.

Ανετο πέρασμα από το Καλοχώρι για τις κορασίδες του ΠΑΟΚ

Εχοντας σημαντική διαφορά από τα πρώτα λεπτά οι κορασίδες του ΠΑΟΚ επικράτησαν με 36-76 στο Καλοχώρι του τοπικού Μεγάλου Αλεξάνδρου. Τσούλε και Ζέρβα οι καλύτερες των δύο ομάδων.

Εντυπωσιακή νίκη των κορασίδων του Ηρακλή-Φωτορεπορτάζ από το παιχνίδι με την Αναγέννηση Νέου Ρυσίου

Η ομάδα κορασίδων  του Ηρακλή επικράτησε 95-8  επί της Αναγέννησης Νέου Ρυσίου. Η επιτροπή διοίκησης, οι προπονητές, οι αθλήτριες του Ηρακλή εύχονται περαστικά στην αθλήτρια της Αναγέννησης Νέου Ρυσίου, Ειρήνη Καραγιάννη και γρήγορη επάνοδος στους αγωνιστικούς χώρους.

«Φόρτσαραν» μετά τη δεύτερη περίοδο οι έφηβοι του Μαντουλίδη

Χωρίς τον Βασίλη Χρηστίδη, που προτιμήθηκε να ξεκουραστεί, οι έφηβοι του Μαντουλίδη επιβλήθηκαν εκτός έδρας της ΕΚ Σταυρούπολη με 61-80. Οι νικητές πήραν σημαντικό προβάδισμα μετά το δεύτερο δεκάλεπτο και το διατήρησαν μέχρι το φινάλε.

Ανετα το «3Χ3» για τους εφήβους του Καλοχωρίου

Εχοντας εντυπωσιακό προβάδισμα από την αρχή οι έφηβοι του Μεγάλου Αλεξάνδρου επικράτησαν στο Καλοχώρι με 91-24 της Χαλκηδόνας.

Νέα ιστοσελίδα για τα τμήματα γυναικών του Ηρακλή

Το τμήμα γυναικών του Ηρακλή ανακοίνωσε ότι λειτουργεί από σήμερα Σάββατο η νέα ιστοσελίδα του.

«Φόρτσαραν» μετά τη δεύτερη περίοδο οι έφηβοι του Αρη

Νίκη εκτός έδρας για τους εφήβους του Άρη απέναντι στον Μέγα Αλέξανδρο με 77-55. Οι «κίτρινοι» είχαν συνεχώς το προβάδισμα, διευρύνοντας το σε κάθε περίοδο.

Δίκαια επικράτηση για τις κορασίδες των Κουφαλίων

Εχοντας προβάδισμα σε όλο το παιχνίδι οι κορασίδες των Κουφαλίων επικράτησαν στην έδρα τους με 41-36 της ΜΕΝΤ.

«Πέρασαν» από την Σίνδο οι έφηβοι του ΠΚ Νεάπολης-Πλούσιο φωτορεπορτάζ

Αήττητη και στο δεύτερο αγώνας της η ομάδα των εφήβων του ΠΚ Νεάπολης, επιβλήθηκε εκτός έδρας του Αστέρα στην Σίνδο με 44-93.

Παρά τέσσερα… εκατό για το παιδικό του ΠΑΟΚ-Φωτορεπορτάζ από το παιχνίδι με το ΠΚ Νεάπολης

Εντυπωσιακοί οι παίδες του ΠΑΟΚ επικράτησαν με 96-15 στην έδρα τους, του ΠΚ Νεάπολης

Πέρασαν από την Περαία οι έφηβοι της Νέας Ραιδεστού

Καλύτεροι σε όλο το παιχνίδι  οι έφηβοι της Νέας Ραιδεστού επιβλήθηκαν με 58-70 στην Περαία του Ζέφυρου και παρέμειναν αήττητοι.

Συνεχίζουν αήττητοι οι έφηβοι της ΧΑΝΘ-Φωτορεπορτάζ από τον αγώνα με το Ναύαρχο Βότση

Την τρίτη της νίκη σε ισάριθμα παιχνίδια πέτυχε η εφηβική ομάδα της ΧΑΝΘ εκτός έδρας επί του Ναύαρχου Βότση με 65-66, στα πλαίσια της τρίτης αγωνιστικής του πρώτου ομίλου, του πρωταθλήματος εφήβων της ΕΚΑΣΘ.

Τα φύλλα αγώνα, τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στην Α2 ανδρών

Κύμη και Προμηθέας ζευγάρωσαν τις νίκες τους στο πρωτάθλημα της Α2 ανδρών, μετά και τη δεύτερη αγωνιστική. Με θετικά αποτελέσματα προχώρησαν η Δόξα Λευκάδας και ο Πανερυθραϊκός.

Πέρασαν από την Πολίχνη οι έφηβοι του ΒΑΟ

Το αποδεκατισμένο εφηβικό της Αναγέννησης φλόγας (τέσσερις απόντες με ίωση) πάλεψε για την νίκη εναντίον του ΒΑΟ και έχασε στο τέλος στις λεπτομέρειες με 63-67.

Φωτογραφίες από την επίσκεψη του διατροφολόγου Μάλαμα Σωτηρίου στην ΗΟΟΡ

Δεύτερη στον κόσμο η Εθνική Ενόπλων

Το ασημένιο μετάλλιο φόρεσαν στο στήθος οι Έλληνες διεθνείς της ομάδας Ενόπλων καθώς στον μεγάλο τελικό του Παγκοσμίου Κυπέλλου ηττήθηκαν από την έκπληξη της διοργάνωσης, το Κατάρ με 90-73.

«Διπλό» στην Καλαμαριά για την ΡΒΑ

Υστερα από συγκλονιστικό σε εξέλιξη παιχνίδι η ΡΒΑ επιβλήθηκε εκτός έδρας του Μαραθώνα με 40-43.

Περαστικά στον Τσιλιπάκο από τον ΑΣ Πλατεία

Η διοίκηση, το τεχνικό τιμ και οι παίκτες του ΑΣ Πλατεία, εύχονται καλή ανάρρωση στον Γιώργο Τσιλιπάκο, που τραυματίστηκε χτες κατά τη διάρκεια φιλικού αγώνα της ομάδας μας με την ΑΕ Τούμπας και θα μείνει αρκετό καιρό εκτός αγωνιστικής δράσης.

Πήραν το πρώτο ντέρμπι οι γυναίκες του Παναθηναϊκού-Το αυριανό πρόγραμμα

Με το… δεξί ξεκίνησε τις υποχρεώσεις του στο νέο πρωτάθλημα της Α1 Γυναικών ο Παναθηναϊκός, που υποδέχθηκε τον Πρωτέα Βούλας στο «Παύλος Γιαννακόπουλος» και τον κέρδισε με 74-60.

Εντυπωσιακή πρεμιέρα στην Α1 γυναικών για τον ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ

Χωρίς να συναντήσει την παραμικρή δυσκολία ο ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ πέρασε σαν σίφουνας από την Κω, κερδίζοντας με 77-53 τον Ιπποκράτη, κι επίσης έκανε ιδανική πρεμιέρα στο πρωτάθλημα. Ο «Δικέφαλος» ήταν από την αρχή μπροστά στο σκορ και ανέβαζε συνεχώς την διαφορά μέχρι το φινάλε.

Φωτορεπορτάζ από το χθεσινό αγώνα Χορτιάτης-Αστέρας Σίνδου για τη Β΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών

Συνεχίζει αήττητος ο Ναύαρχος Βότσης

Νίκη με 65-46 για το Ναύαρχο Βότση επί του Ορφέα Σουρωτής και «3 στα 3» για φέτος. Από την αρχή μπροστά η νικήτρια ομάδα δεν συνάντησε δυσκολίες.

Φωτορεπορτάζ από το παιχνίδι ΑΣ Αστέρες-Αριστοτέλης Θεσσαλονίκης για την Γ1 ΕΚΑΣΘ ανδρών

«Εκαψε» τους Αλιγάτορες ο Πυρσός

Εχοντας το προβάδισμα από την αρχή του αγώνα ο Πυρσός Αγίας Τριάδας επιβλήθηκε με 56-48 των Αλιγατόρων σε αγώνα για την Γ2 ΕΚΑΣΘ ανδρών.

Ανετη επικράτηση για τις κορασίδες του Απόλλωνα Καλαμαριάς

Χωρίς προβλήματα οι κορασίδες του Απόλλωνα Καλαμαριάς επιβλήθηκαν με 68-30 του Αστέρα Σίνδου. Να σημειωθεί ότι από τη νικήτρια ομάδας χρησιμοποιήθηκαν παγκορασίδες για αρκετή ώρα.

Νίκη του ΑΣΚ Λαγκαδά επί των Μετεώρων

Καλύτερος στην τελευταία περίοδο ο ΑΣΚ επικράτησε με 57-51 στον Λαγκαδά των Μετεώρων.

Ο Βασίλης Χρηστίδης στον Αρη-«Όνειρό μου να επιστρέψει στον θρόνο του», δηλώνει ο παίκτης-Πλούσιο φωτορεπορτάζ

Η Αρης ΚΑΕ ανακοινώνει την απόκτηση του Βασίλη Χρηστίδη από τον Μαντουλίδη. Ο 17χρονος πρωταθλητής Ευρώπης με την Εθνική Εφήβων θα αγωνιστεί ως δανεικός κατά τη φετινή σεζόν στην ομάδα του Μαντουλίδη και από το καλοκαίρι του 2016 θα ενταχθεί στο δυναμικό του Αυτοκράτορα, με πενταετές συμβόλαιο.

«Τρία στα τρία» για τον Αχιλλέα Θερμαϊκού

Σ'  έναν αγώνα όπου από την αρχή  μέχρι το τέλος είχε σταθερό προβάδισμα, ο Αχιλλέας επιβλήθηκε άνετα επί της αξιόμαχης ομάδας των Λεόντων με 64-55.

«Φόρτσαρε» στην επανάληψη ο ΑΟΚ Αγίου Αθανασίου

Καλύτερος στο δεύτερο ημίχρονο ο ΑΟΚ Αγίου Αθανασίου κυριάρχησε σε άμυνα και επίθεση και νίκησε με 66-53 την Ολυμπιάδα Ανω Πόλης.

«Επνιξε» και τον Φοίνικα ο Βόσπορος

Με έναν εκπληκτικό Τσικούρα σε άμυνα και επίθεση και τον νεαρό Μίχλο στην οργάνωση ο Βόσπορος πήρε την νίκη στον αγώνα με τον Φοίνικα Καλαμαριάς επικρατώντας με 71-60.

Ενημέρωση για τα παιχνίδια Ιπποκράτης Κω-ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ και Παναθηναϊκός-Πρωτέας Βούλας για την Α1 γυναικών

Με τα παιχνίδια Ιπποκράτης Κω-ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ και Παναθηναϊκός-Πρωτέας Βούλας αρχίζει σήμερα η Α1 γυναικών. Το μπλογκ θα σας ενημερώνει για την εξέλιξή τους:

Τα πρωταθλήματα εφήβων και κορασίδων κυριαρχούν πάλι στο σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ που είναι:

Νίκη με μεγάλη ανατροπή για το ανδρικό της Αναγέννησης Φλόγας

Επειτα από έναν αγώνα-θρίλερ, στον οποίο η Αναγέννηση Φλόγα ξεκίνησε πολύ άσχημα, κατάφερε και γύρισε μια διαφορά 17 πόντων και να επικρατήσει με 74-71 του Αλέξανδρου Συκεών.

Κεχαγιά: «Εύχομαι καλή αρχή»

Ενόψει της έναρξης του νέου Πρωταθλήματος Α1 Γυναικών, η αρχηγός του Αθηναϊκού, Ζωή Κεχαγιά, δήλωσε στην ιστοσελίδα της ομάδας:

Πήρε το ντέρμπι και παρέμεινε αήττητος ο ΑΣ Αστέρες

Στο ντέρμπι κορυφής μεταξύ των ομάδων που έχουν κοινή έδρα το 25ο Δημοτικό σχολείο, ο ΑΣ Αστέρες επικράτησε με 62-49 του Αριστοτέλη Θεσσαλονίκης.

Διαμαρτύρεται για τη διαιτησία ο Χορτιάτης

Ο ΑΣ Χορτιάτης εξέδωσε ανακοίνωση μετά το τέλος του αγώνα με τον Αστέρα Σίνδου που αναφέρει τα εξής: