3 Οκτ 2015

Είχαν… αρχή, τέλος και... Χρηστίδη οι έφηβοι του Μαντουλίδη

Με εξαιρετική εμφάνιση στην πρώτη και την τελευταία περίοδο οι έφηβοι του Μαντουλίδη, επικράτησαν με 79-65 του Αχιλλέα Τριανδρίας.

Φωτορεπορτάζ από την σημερινή προπόνηση της ακαδημίας της ΡΒΑ

Φωτορεπορτάζ από το χθεσινό παιχνίδι του Φρυγανιώτη με τον Χορτιάτη για τη Β΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών

«Ασπρόμαυρο» το ντέρμπι των κορασίδων-«Διπλό» του ΠΑΟΚ στο «Αλεξάνδρειο» με 44-57

Καλύτερες μετά το δεύτερο δεκάλεπτο οι κορασίδες του ΠΑΟΚ επικράτησαν στο «Αλεξάνδρειο» του Αρη με 44-57 στο πρώτο ντέρμπι της αγωνιστικής περιόδου. Οι παίκτριες του «δικεφάλου» με σερί 15-0 μετέτρεψαν το 8-8 σε 8-23 «καθαρίζοντας» ουσιαστικά το παιχνίδι.

Ανετη επικράτηση για το εφηβικό του Φρυγανιώτη

Χωρίς να συναντήσουν ιδιαίτερη αντίσταση οι έφηβοι του Φρυγανιώτη επιβλήθηκαν στην έδρας τους με 59-26 του ICBS.

Ανετο «διπλό» για το εφηβικό του Απόλλωνα Καλαμαριάς

Εχοντας μεγάλο προβάδισμα σε όλο τον αγώνα οι έφηβοι του Απόλλωνα Καλαμαριάς επικράτησαν εκτός έδρας του Γαλαξία με 35-67.

Δείτε τα καλύτερα στιγμιότυπα του αγώνα του εφηβικού του Όλυμπου Ελευθερίου Κορδελιού με το Μέγα Αλέξανδρο Καλοχωρίου

Πρόκριση μετά από… θρίλερ για τον Πρωτέα Βούλας-Φωτορεπορτάζ, στιγμιότυπα και δηλώσεις από το παιχνίδι με τον Κρόνο-Το αυριανό πρόγραμμα στο κύπελλο Ελλάδας γυναικών

Την πρόκριση για τα προημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας πήρε ο Πρωτέας Βούλας, καθώς μετά από ένα συγκλονιστικό ματς που κρίθηκε στην παράταση επικράτησε με 73-71 (κ.α. 58-58) του Κρόνου Αγίου Δημητρίου στο ματς με το οποίο άνοιξε η αυλαία της δεύτερης φάσης της διοργάνωσης.

Πέρασαν από τον Λαγκαδά οι έφηβοι του Αρη

Νίκη για το εφηβικό τμήμα του Άρη που επικράτησε εκτός έδρας του Ερμή Λαγκαδά με 53-64.

Χωρίς προβλήματα οι έφηβοι του ΠΑΟΚ

Εντυπωσιακή πρεμιέρα για το εφηβικό του ΠΑΟΚ που επιβλήθηκε χθες το βράδυ με 75-23 του Μεγάλου Αλεξάνδρου, χωρίς να αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα.

«Φόρτσαραν» στην επανάληψη οι κορασίδες του Ηρακλή

Πραγματοποιώντας πολύ καλή εμφάνιση, ιδιαίτερα αμυντικά, η ομάδα κορασίδων του Ηρακλή πέτυχε σημαντική νίκη επί της αντίστοιχης ομάδας του Μαντουλίδη με 44-58.

Τι έγινε στην πρώτη αγωνιστική της Α2 ανδρών

Φάρος, Προμηθέας, Κύμη και Φίλιππος μπήκαν νικηφόρα στο νέο πρωτάθλημα της Α2 που άνοιξε το Σάββατο την αυλαία του. Τρεις αγώνες αναβλήθηκαν λόγω συμμετοχής παικτών των ομάδων στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Ενόπλων, ενώ ο αγώνας Δόξα Λευκάδας-ΟΦΗ κατακυρώθηκε στη γηπεδούχο ομάδα μετά τη δήλωση μη συμμετοχής των φιλοξενούμενων. Αναλυτικά η πρώτη αγωνιστική:

Εύκολο «διπλό» για τις κορασίδες του Παναθλητικού-Πειραματικού Συκεών-Στιγμιότυπα από τον αγώνα με τη ΜΕΝΤ

Εύκολα πέρασε το εμπόδιο της ΜΕΝΤ  ο Παναθλητικός-Πειραματικό Συκεών για το πρωτάθλημα κορασίδων. Οι νικήτριες ήταν καλύτερες σε όλο το παιχνίδι και δίκαια πήραν τη νίκη με μεγάλη διαφορά (13-81).

«Δύο στα δύο» για εφήβους και κορασίδες του Καλοχωρίου

Χωρίς να προβληματιστούν έφηβοι και κορασίδες του Μεγάλου Αλεξάνδρου Καλοχωρίου, επικράτησαν και σήμερα των αντιπάλων τους και συνεχίζουν αήττητοι στους ομίλους τους.

Νταμπλ σκορ και… επτά για το εφηβικό της Νέας Ραιδεστού

Επιστροφή στις επιτυχίες, μετά την απρόσμενη ήττα του ανδρικού, για την Νέα Ραιδεστό που επικράτησε με το ευρύ 71-32 του Αριστοτέλη Επανομής στο εφηβικό.

Απίστευτη εμφάνιση στην τελευταία περίοδο για τον Ελλάνιο Δία

Με σερί 8-26 στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Ελλάνιος Ζευς επικράτησε εκτός έδρας με 47-67 της Ολυμπιάδας Ανω Πόλης.

Στον Αχιλλέα το ντέρμπι των εφήβων της Περαίας

Μεγάλος νικητής του τοπικού ντέρμπι των εφήβων αναδείχθηκε ο Αχιλλέας Περαίας που επιβλήθηκε του Ζέφυρου με 62-48. Οι νικητές ήταν μετά το δεύτερο δεκάλεπτο καλύτεροι των αντιπάλων τους και δίκαια πήραν μια άνετη και εύκολη νίκη.

Στο Καλοχώρι Γιοβανούδη και Μουταφίδου

Δύο ακόμα παίκτριες προστέθηκαν στο ρόστερ  του γυναικείου του Μεγάλου Αλεξάνδρου Καλοχωρίου.

Ανετη νίκη για το εφηβικό του ΔΑΣΩ

Εχοντας προβάδισμα με διαφορά μεγαλύτερη των δέκα πόντων από τα πρώτα λεπτά οι έφηβοι του ΔΑΣΩ επιβλήθηκαν στον Εύοσμο της ΔΕΚΑ με 38-60.

Πέρασαν από τον Φρυγανιώτη οι κορασίδες των Κουφαλίων

Σημαντική επιτυχία για τις κορασίδες των Κουφαλίων που επικράτησαν στα Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη της ομώνυμης ομάδας με 27-32.

«Διπλό» με ανατροπή για την Αθλητική Ακαδημία Καλαμαριάς

Απίστευτη ανατροπή για την Αθλητική Ακαδημία Καλαμαριάς που αν και έχανε στα πρώτα λεπτά με 17-2 από τον Ορφέα Πλαγιαρίου κατάφερε να επικρατήσει τελικά με 43-55.

Ξέφυγαν μετά τη δεύτερη περίοδο οι κορασίδες του Απόλλωνα Καλαμαριάς

Εχοντας διαφορά μεγαλύτερη των δέκα πόντων, ύστερα από το δεύτερο δεκάλεπτο, οι κορασίδες του Απόλλωνα επικράτησαν στην Καλαμαριά με 52-40 των Αμπελοκήπων Μενεμένης.

Στις εταιρίες στοιχημάτων «παιζόταν ζωντανά» ο αγώνας ΑΕΝ Κρήνης-Αναγέννηση Φαλήρου για την Β΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών-Παρέμβαση του Σάββα Λόρτου στο γήπεδο

Απίστευτα πράγματα συνέβησαν χθες το βράδυ στην Καλαμαριά όταν κατά τη διάρκεια του αγώνα μεταξύ  ΑΕΝ Κρήνης και Αναγέννησης Φαλήρου οι υπεύθυνοι των ομάδων πληροφορήθηκαν ότι μπορούσαν να ποντάρουν ζωντανά στο παιχνίδι τους μέλη των εταιριών στοιχημάτων από όλον τον κόσμο, καθώς υπήρχε στα κουπόνια τουλάχιστον τεσσάρων από αυτές.

Τα παιχνίδια των πρωταθλημάτων εφήβων και κορασίδων κυριαρχούν στο σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ που είναι:

Κεσαπίδης: «Στηρίζει και στηρίζεται σε νέα παιδιά ο Έσπερος ΑΟΠΑ»

Δεν αλλάζουν οι στόχοι και η φιλοσοφία του Έσπερου ΑΟΠΑ, εν όψει του νέου πρωταθλήματος του Νότιου Ομίλου της Β’ Εθνικής, που κάνει πρεμιέρα την Κυριακή.

Πανηγύρισαν τη νίκη οι Γαλάζιοι

Πανηγύρισαν την επιτυχία οι παίκτες των Γαλάζιων με φωτογραφίες που τράβηξαν στο κλειστό του Λαγκαδά και στην συνέχεια στην ψησταριά ταβέρνα «ο Βάγγος» στις 40 Εκκλησιές, που είναι ο χορηγός της ομάδας.

Δίκαια επικράτηση για τον ΑΟΚ Αγίου Αθανασίου

Νίκη για την ομάδα του ΑΟΚ Αγίου Αθανασίου επί του ΠΑΟΚ Κυμίνων Νέων Μαλγάρων με 76-64. Η γηπεδούχος πήρε από την αρχή το προβάδισμα το οποίο κράτησε μέχρι το τέλος.

Πέρασε από τη Νεοχωρούδα ο ΑΟ Μεσήμβριας

Ο ΑΟ Μεσήμβριας με ένα πολύ καλό πρώτο ημίχρονο όπου απέδωσε όμορφο μπάσκετ  «καθάρισε» το παιχνίδι στη Νεοχωρούδα επικρατώντας με 49-61 του τοπικού Αγίου Γεωργίου.

«Διπλό» για τον ΑΣ Αστέρες-Φωτορεπορτάζ από τη νίκη επί των Μετεώρων

Εχοντας προβάδισμα στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα ο ΑΣ Αστέρες επικράτησε εκτός έδρας των Μετεώρων  με  62-66.

«Εσπασε το ρόδι» το κολλέγιο DEI

Την πρώτη του νίκη πέτυχε πριν από λίγο το κολλέγιο DEI και μάλιστα εκτός έδρας με 69-81 επί του Ορφέα Σουρωτής.

Ανετη πρόκριση για τους Γαλάζιους- Το πανόραμα του κυπέλλου ανδρών της ΕΚΑΣΘ

Εσπασαν τη γκίνια που τους συνόδευε στα γήπεδο του Λαγκαδά οι Γαλάζιοι που επικράτησαν με 48-62 της Δόξας Ασσήρου και προκρίθηκαν στην επόμενη φάση του κυπέλλου ανδρών της ΕΚΑΣΘ. Οι νικητές είχαν από την αρχή το προβάδισμα και έφθασαν και το +20 στην τρίτη περίοδο.