26 Σεπ 2015

Διπλή επιτυχία για εφήβους και κορασίδες του Καλοχωρίου

Με νίκη ξεκίνησε το εφηβικό του Μεγάλου Αλεξάνδρου Καλοχωρίου με αντίπαλο την αξιόμαχη ομάδα των Κουφαλίων καθώς επιβλήθηκε με 88-72. Οι δυο ομάδες τελείωσαν το πρώτο ημίχρονο με την διαφορά να είναι στο καλάθι.

Πρώτο ροζ φύλλο για τους εφήβους του Αστέρα Σίνδου

Έπειτα από ένα παιχνίδι με συνεχόμενες ανατροπές στο σκορ η ομάδα του Αστέρα Σινδου
κατάφερε να αποδράσει με το ροζ φύλλο αγώνα επικρατώντας με 74-65 απέναντι στο μαχητικότατο Ανατολια.

Στον Απόλλωνα το ντέρμπι των εφήβων της Καλαμαριάς

«Φορτσάροντας» στην τελευταία περίοδο οι έφηβοι του Απόλλωνα επιβλήθηκαν στο ντέρμπι της Καλαμαριάς με 48-34 του Μαραθώνα.

Στις κορασίδες του Αρη το πρώτο ντέρμπι της χρονιάς-Επικράτησαν με 74-54 στο «Ιβανώφειο»

Καλύτερες στην επανάληψη οι κορασίδες του Αρη επιβλήθηκαν με 54-74 στο «Ιβανώφειο» του Ηρακλή κερδίζοντας το πρώτο ντέρμπι της περιόδου.

«Περίπατος» για τις κορασίδες του ΠΑΟΚ

Χωρίς κανένα πρόβλημα οι κορασίδες του ΠΑΟΚ επικράτησαν στην έδρα τους με 84-19 της ΑΕ Πυλαίας. Τέσσερις παίκτριες των γηπεδούχων (Αθανασιάδου, Στεργίου, Ζέρβα και Χριστοδούλου) πέτυχαν πάνω από δέκα πόντους.

Ανετο «διπλό» για τους εφήβους του Μαντουλίδη-Εντυπωσιακός ο Χρηστίδης

Εχοντας το προβάδισμα από την αρχή οι έφηβοι του Μαντουλίδη δεν συνάντησαν πρόβλημα και επικράτησαν εκτός έδρας του Μεγάλου Αλεξάνδρου με 46-69. Μεγάλος πρωταγωνιστής των νικητών ο Χρηστίδης με 27 πόντους.

Νικηφόρα πρεμιέρα για τις κορασίδες των Αμπελοκήπων Μενεμένης

Πρώτη επιτυχία για τις κορασίδες των Αμπελοκήπων Μενεμένης που είχαν το προβάδισμα στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα και επικράτησαν με 38-28 της ΜΕΝΤ.

Εύκολη νίκη για το εφηβικό της Αναγέννησης Φλόγας

Στην πρεμιέρα του εφηβικού πρωταθλήματος η Αναγέννηση Φλόγα πήρε την νίκη από το ICBS με 56-34. Η γηπεδούχος ομάδα βρέθηκε σε πολύ καλή μέρα και κέρδισε εύκολα τον αντίπαλο.

Ανετη επικράτηση για τις κορασίδες του Παναθλητικού-Πειραματικού Συκεών-Δείτε το βίντεο από τη νίκη επί του Φρυγανιώτη

Εκπληκτική εμφάνιση και άνετη επικράτηση επί της ομάδας των εκπαιδευτηρίων Φρυγανιώτη με 71-16 πέτυχαν οι κορασίδες του Παναθλητικού-Πειραματικού Συκεών, οι οποίες άρχισαν τις αγωνιστικές υποχρεώσεις τους με το δεξί.

Πέρασαν από τη Μηχανιώνα οι έφηβοι της Νέας Ραιδεστού

Νικηφόρα ήταν η αυλαία για το εφηβικό του ΚΑΣ Νέα Ραιδεστός που πήρε το ροζ φύλλο κερδίζοντας τον Ποσειδώνα στη Μηχανιώνα με 55-64.

Με ρούχα της Spalding οι γυναίκες του ΠΑΟΚ

Ο ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ ανακοίνωσε τη συνεργασία του με την «Top Trends Α.Ε.», αποκλειστικό διανομέα της εταιρείας Spalding στην Ελλάδα και την Κύπρο, για τα επόμενα δύο χρόνια (αγωνιστικές περίοδοι 2015-2016 και 2016-2017) ως χορηγό αθλητικού εξοπλισμού.

«Διπλό» στη ΜΕΝΤ για το εφηβικό των Πεύκων

Με νίκη ξεκίνησε το εφηβικό των Μαχητών Δόξας Πεύκων το φετινό πρωτάθλημα της ΕΚΑΣΘ καθώς επικράτησε με 48-62 στη ΜΕΝΤ.

Το πρόγραμμα της δεύτερης φάσης της δεύτερης αγωνιστικής στο κύπελλο Ελλάδας ανδρών είναι το εξής:

Περίπατος για τον Πυρσό Αγίας Τριάδας

Καλύτερος σε όλο το παιχνίδι ο Πυρσός Αγίας Τριάδας επιβλήθηκε με 79-47 της Αποκάλυψης.

Ηρακλής Μελίκης-Γιαννιτσά και Ηρακλής Κοζάνης-ΑΟΚ Βέροιας ζωντανά από τη Μελίκη

Νικηφόρα «αυλαία» για το Βόσπορο

Στην πρεμιέρα της Γ1 ανδρών ο Βόσπορος Καλαμαριάς επικράτησε σε ένα γρήγορο αμφίρροπο και με πάθος από όλους τους παίκτες αγώνα του Ορφέα Σουρωτής με 71-66.

Δίκαια επικράτηση για τον ΑΣ Αστέρες

Ο ΑΣ Αστέρες ξεκίνησε και το πρωτάθλημα με το δεξί καταφέρνοντας να νικήσει εντός έδρας τις Ακαδημίες Πρωταθλητών με 83-65.

Πήρε Καρατζά ο Απόλλων Καλαμαριάς

Ο Απόλλων Καλαμαριάς απέκτησε με ελεύθερη μεταγραφή την Φανή Καρατζά  από τον ΑΟ Σερρών. Η παίκτρια που αγωνίζεται στη θέση «5», θα βοηθήσει σημαντικά την ομάδα της Θεσσαλονίκης στο νέο πρωτάθλημα της Α2.

Δείπνο πριν την έναρξη των αγώνων για τους Λέοντες

Δείπνο παρέθεσαν χθες οι Λέοντες σε γνωστό ταβερνείο στο κέντρο της πόλης. Σύσσωμοι παίκτες, διοίκηση και προπονητικό τιμ  έδωσαν το παρόν. Όλοι ευχήθηκαν για μια χρόνια γεμάτη επιτυχίες και χωρίς τραυματισμούς.

Tο Μουσείο της Χ.Α.Ν.Θ. γιόρτασε τα 10 χρόνια από την κατάκτηση του Ευρωμπάσκετ

Το Μουσείο Μπάσκετ της Χ.Α.Ν.Θ τίμησε με μια λιτή εκδήλωση, που όμως προκάλεσε έντονα συναισθήματα στους παρευρισκόμενους την επέτειο των 10 χρόνων από την κατάκτηση του Πανευρωπαϊκού Πρωταθλήματος 2005 στο Βελιγράδι.

Το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ-Αρχίζουν έφηβοι και κορασίδες

Με την πρώτη αγωνιστική των εφήβων και κορασίδων να κυριαρχούν συνεχίζονται σήμερα τα πρωταθλήματα της ΕΚΑΣΘ. Το πρόγραμμα:

Γιορτή προς τιμήν των γυναικών του Ολυμπιακού στην Τουρκία

Η αγωνιστική δραστηριότητα της ομάδας γυναικών του Ολυμπιακού, που βρίσκεται στην Τουρκία ολοκληρώθηκε σήμερα Παρασκευή.

Φιλικό πέρασμα από την Εργάνη για τον Κρόνο Αγίου Δημητρίου

Το «διπλό» πανηγύρισε ο Κρόνος Αγίου Δημητρίου απέναντι στον Αθηναϊκό, με 65-66, σε φιλικό προετοιμασίας εν όψει της έναρξης της νέας αγωνιστικής περιόδου.

Πρεμιέρα με το δεξί για τον Θρίαμβο Ταγαράδων

Σε ένα ματς που τα είχε όλα ο Θρίαμβος κατάφερε να επικρατήσει της Πλατείας σε ένα αμφίρροπο ματς με 55-54.

Παρά ένα… εκατό για τη Μεσήμβρια

Καλή εμφάνιση για τον ΑΟ Μεσήμβριας απέναντι σε ένα μέτριο αντίπαλο όπως ο Εύριπος καθώς επιβλήθηκε με 99-37. Το σκορ μάλιστα θα είχε πάρει τεράστιες διαστάσεις αν η γηπεδούχοι δεν ήταν άστοχοι στις βολές και σε εύκολα καλάθια.

Πέρασε από τη ΜΕΝΤ ο Ατλας

Με το δεξί αλλά με μέτρια εμφάνιση ο Ατλας πέρασε από το κλειστό της ΜΕΝΤ επικρατώντας με 69-76 με αντίπαλο το Φίλιππο.

Ξέσπασε στο τέλος ο Πύργος Χαλάστρας-Φωτορεπορτάζ και στιγμιότυπα από τη νίκη επί της Ολυμπιάδας Ανω Πόλης

Ένα ξέσπασμα στην τέταρτη περίοδο ήταν αρκετό να χαρίσει την πρώτη νίκη του Πύργου Χαλάστρας στην φετινή περίοδο, καθώς επικράτησε με 77-50 της Ολυμπιάδας Ανω Πόλης.

«Φόρτσαρε» στο τέλος η Αναγέννηση Φλόγα Πολίχνης

Επειτα από έναν αγώνα γεμάτο πάθος, που θύμιζε άλλες κατηγορίες πιο μεγάλες, ήρθε η πρώτη νίκη για την ομάδα της Αναγέννησης Φλόγας Πολίχνης που επιβλήθηκε με 59-49 των Μετεώρων.