15 Σεπ 2015

Πρόκριση με «διπλό» στις Συκιές για τις γυναίκες του Απόλλωνα Καλαμαριάς

Με εξαιρετική εμφάνιση σε όλη τη διάρκεια του αγώνα οι γυναίκες του Απόλλωνα Καλαμαριάς, επικράτησαν στον πρώτο επίσημο αγώνα της χρονιάς για το κύπελλο Ελλάδας με 57-66 στις Συκιές του Παναθλητικού-Πειραματικό και θα αντιμετωπίσουν στην επόμενη φάση τους Τιτάνες Δράμας στην έδρα τους.

Δείτε τα καλύτερα στιγμιότυπα του αγώνα της εθνικής ανδρών με την Ισπανία

Οι γυναίκες της ΑΕ Πυλαίας ευχαριστούν

Το γυναικείο τμήμα της ΑΕ Πυλαίας με ανακοίνωσή του, ευχαριστεί την «Μεταφορική Ερμής» για την βοήθεια της.

Τι δήλωσαν Κατσικάρης και Κουφός στην συνέντευξη τύπου μετά το τέλος του αγώνα με την Ισπανία

Φώτης Κατσικάρης: «Μπορούσαμε να πάρουμε το παιχνίδι, αλλά το χάσαμε στις λεπτομέρειες γιατί αυτές πήγαν στην πλευρά της Ισπανίας. Δυστυχώς, δεν τα καταφέραμε κι είμαστε στενοχωρημένοι. Πάντα θα παλεύει αυτή τη ομάδα. Αυτό που θέλουμε όλοι είναι να κάνουμε το καλύτερο και να μπορέσει η εθνική ομάδα να διεκδικήσει κάτι παραπάνω.

Τι έγινε στον αγιασμό των γυναικών της Νίκης Βόλου-Φωτορεπορτάζ

Πραγματοποιήθηκε το Σάββατο ο αγιασμός της γυναικείας ομάδας της Νίκης Βόλου στο κλειστό γυμναστήριο Νέας Ιωνίας. Ο αγιασμός τελέστηκε από τον Πάτερ Απόστολο Ντόκο μέσα σε πολύ καλό κλίμα.

Δείτε την απίστευτη τάπα του Αντετοκούνμπο στον Γκασόλ και το alley οop κάρφωμα του Κουφού

Δείτε σε μαγνητοσκόπηση από την Λίλ την συνέντευξη τύπου μετά το τέλος του αγώνα Ελλάδα-Ισπανία

Ηττα στις λεπτομέρειες από την Ισπανία και αποκλεισμός από την τετράδα για την εθνική ανδρών-Οι πρώτες φωτογραφίες

Δεν τα κατάφεραν οι Ελληνες διεθνείς και γνώρισαν την ήττα από την Ισπανία με 73-71 στο κρίσιμο παιχνίδι για την πρόκριση στα ημιτελικά του Ευρωμπάσκετ. Έτσι θα αγωνιστούν για τις θέσεις 5-8.

Ζωηρού και Χαϊκάλη μιλάνε για την φετινή Α2 γυναικών-Δείτε το βίντεο

Η είσοδος των Ελλήνων διεθνών στο παρκέ για τον αγώνα με την Ισπανία

Φιλικό των γυναικών του Απόλλωνα Πτολεμαΐδας και του ΠΑΣ Γιάννινα-Φωτορεπορτάζ

Φιλική συνάντηση πραγματοποιήθηκε τις προηγούμενες ημέρες μεταξύ των γυναικών του Απόλλωνα Πτολεμαΐδας και του ΠΑΣ Γιάννινα.

Η Δαμουλάκη στον Αθηναϊκό

Η Διοικούσα Επιτροπή του Αθηναϊκού ανακοίνωσε την απόκτηση της νεαρής ταλαντούχας αθλήτριας, Αντιγόνης Δαμουλάκη.

Alex Sheedy η «εκλεκτή» του Ιπποκράτη Κω

H Alex Sheedy είναι η πρώτη ξένη του Ιπποκράτη Κω για την φετινή χρονιά με την ομάδα του νησιού να συμφωνεί με την Αυστραλέζα φόργουορντ  η οποία είναι απόφοιτος του Fresno State.

Φιλικό με τον Αστέρα Πλαγιαρίου για τους άνδρες του Παναθλητικού-Πειραματικού-Φωτορεπορτάζ

Αλλο ένα δυνατό τεστ χθες για το ανδρικό του Παναθλητικού-Πειραματικού αυτή τη φορά με τον Αστέρα Πλαγιαρίου.

Πήγε… Πλατεία ο Γιάννης Παπαϊωάννου

Ο ΑΣ Πλατεία ανακοίνωσε την απόκτηση του καλαθοσφαιριστή Γιάννη Παπαϊωάννου. Πρόκειται για μία εξαιρετικά σημαντική προσθήκη στο ρόστερ της ομάδας με έναν παίκτη ποιότητας και μεγάλης εμπειρίας.

Φιλικό του Αρίωνα Σταυρούπολης και του Δημόκριτου-Φωτορεπορτάζ

Φιλικό αγώνα προετοιμασίας έδωσαν χθες στο ΕΑΚ Αμπελοκήπων ο Αρίων Σταυρούπολης με τον Δημόκριτο.

Έφτασε στη Θεσσαλονίκη η Liza Clemons για τον ΠΑΟΚ-Οι πρώτες της δηλώσεις

Έφτασε στη Θεσσαλονίκη η πρώτη ξένη του ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ, Liza Clemons, χθες το βράδυ και σήμερα εντάχθηκε στις προπονήσεις με την νέα της ομάδα. Οι δηλώσεις της μετά το τέλος της πρώτης προπόνησης:

Ένα παιχνίδι για την προκριματική Β΄ φάση του κυπέλλου ανδρών περιλαμβάνει το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ που είναι:

Πρόκριση στην επόμενη φάση του κυπέλλου για τον Εθνικό Ευόσμου

Σε ένα όμορφο ματς για το κύπελλο ανδρών της ΕΚΑΣΘ ο Εθνικός Ευόσμου επικράτησε του Αστέρα Κουκλουτζά με 59-54.

Αρχίζουν το Σάββατο οι ακαδημίες του Παναθλητικού Συκεών-Πειραματικό

Το Σάββατο 19/9 στις 12:30 θα γίνει εκδήλωση για την έναρξη των ακαδημιών του Παναθλητικού Συκεών-Πειραματικό. Η ανακοίνωση του συλλόγου:

Φιλικό με Χαλάστρα αύριο για τις γυναίκες του Καλοχωρίου

Φιλικό αγώνα προετοιμασίας δίνει το γυναικείο του Μεγάλου Αλεξάνδρου Καλοχωρίου αύριο  Τετάρτη (16-09-2015) και ώρα 21:00 με τον Πύργο Χαλάστρας στο κλειστό γυμναστήριο του Καλοχωρίου.

Το πανόραμα του κυπέλλου ανδρών της ΕΚΑΣΘ

ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΑ Α΄ ΦΑΣΗ (9-14/9)

Ο Πυρσός… έκαψε τον Κανάρη

Δεν άντεξαν οι έξι παίκτες του Κανάρη και γνώρισαν την ήττα με 59-47 από τον Πυρσό Αγίας Τριάδας ο οποίος προκρίθηκε στην επόμενη φάση του κυπέλλου της ΕΚΑΣΘ. Οι νικητές είχαν ένα εκπληκτικό τρίτο δεκάλεπτο με επιμέρους σκορ 24-8 που τους έδωσε τη νίκη.

Στην επόμενη φάση του κυπέλλου ΕΚΑΣΘ ο Θρίαμβος Ταγαράδων μέσω ....Νεαπόλης!

Στην επόμενη φάση του κυπέλλου ανδρών της ΕΚΑΣΘ προκρίθηκε ο Θρίαμβος Ταγαράδων νικώντας στη Νεάπολη τον τοπικό Άτλαντα με 49-68.

«Καθάρισαν» από την αρχή οι νεάνιδες του Ηρακλή- Το πανόραμα του κυπέλλου γυναικών της ΕΚΑΣΘ

Παίρνοντας εντυπωσιακό προβάδισμα από τα πρώτα λεπτά οι νεάνιδες του Ηρακλή επικράτησαν με 63-46 του Αστέρα Ιπποδρομίου και προκρίθηκαν στην επόμενη φάση του κυπέλλου γυναικών της ΕΚΑΣΘ.

«Φόρτσαρε» στο τέλος ο Αγιος Δημήτριος TCG

Με απίστευτη απόδοση σε άμυνα και επίθεση στην τελευταία περίοδο ο Αγιος Δημήτριος -TCG επιβλήθηκε με 59-41 του Ερμή Καλαμαριάς και προκρίθηκε στην επόμενη φάση του κυπέλλου ανδρών της ΕΚΑΣΘ.