Ευχαριστούν ΕΟΚ και ΕΚΑΣΔΥΜ οι νεάνιδες των Τιτάνων Δράμας

Από τον αρχηγό της αποστολής των νεανίδων των Τιτάνων Δράμας, Μπάμπη Αλεξόπουλο,  πήραμε και δημοσιεύουμε την κάτωθι επιστολή:

Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στο Πανελλήνιο Εφήβων

Φωτορεπορτάζ από τον αγώνα Ηράκλειο-Παναθηναϊκός για το Πανελλήνιο Εφήβων

Τι δήλωσαν Κουρέπης, Σκορδάς, Λιόγας και Καραμανώλης μετά την λήξη του αγώνα εφήβων ΠΑΟΚ-Ικαρος Καλλιθέας για το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα

Ηττα από τον Ικαρο Καλλιθέας για το εφηβικό του ΠΑΟΚ

Δεν τα κατάφερε ο ΠΑΟΚ που γνώρισε την δεύτερη ήττα του στο Πανελλήνιο εφήβων αυτή τη φορά από τον Ικαρο Καλλιθέας με 58-73 και περιορίζεται πλέον στην διεκδίκηση της τρίτης θέσης στον αυριανό αγώνα με αντίπαλο τον Απόλλωνα Πάτρας.

Φωτορεπορτάζ από τον αγώνα Απόλλων Πάτρας-Αρίων Ξάνθης για το Πανελλήνιο Εφήβων

Δουβίτσας: «Ουδείς αναντικατάστατος»

Σε φάση μεταγραφικού σχεδιασμού βρίσκεται η ομάδα της Νίκης Λευκάδας  και τα πρόσωπα που έχουν επιφορτιστεί με αυτή την δραστηριότητα βρίσκονται σε διαρκή εγρήγορση.

ΠΑΟΚ-Ικαρος Καλλιθέας για το Πανελλήνιο Εφήβων λεπτό προς λεπτό στις 19:00 από την Πτολεμαΐδα

Ένα μεγάλο παιχνίδι διεξάγεται σε λίγη ώρα στην Πτολεμαϊδα για το Πανελλήνιο Εφήβων. Ο ΠΑΟΚ αντιμετωπίζει τον Ικαρο Καλλιθέας και θέλει πάση θυσία τη νίκη για να μείνει ζωντανός στο κυνήγι της πρώτης θέσης.

Νταμπλ σκορ και… τέσσερα για τον Παναθηναϊκό-Τι δήλωσαν Σπυριδάκης, Καμαριανός, Κακαργιάς

Ο Παναθηναϊκός πήρε εύκολα τη νίκη από το Ηράκλειο, όπως δείχνει και το τελικό 42-88, στο πλαίσιο της 4ης μέρας του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Εφήβων στην Πτολεμαΐδα, με τους Κρητικούς να παλεύουν και να διεκδικούν κάθε φάση ως το τέλος της αναμέτρησης.

Παρά πέντε… εκατό για το εφηβικό του Απόλλωνα Πάτρας-Τι δήλωσαν Σακελλαρίου και Καρτάλης

Ο Απόλλων Πάτρας πήρε εύκολα όπως εξελίχθηκε η αναμέτρηση και δείχνει το τελικό 95-68 τη νίκη από τον Αρίωνα Ξάνθης, ο οποίος όπως σε κάθε παιχνίδι, πάλεψε ως το τέλος.

MVP η Χριστινάκη-Πρώτη σκόρερ η Σταμάτη-Οι απονομές στην τελετή λήξης του Πανελληνίου Νεανίδων-Πλούσιο φωτορπορτάζ

Με την παράταξη των έξι ομάδων στο παρκέ άρχισε η τελετή λήξης των αγώνων. Πρώτη σκόρερ της διοργάνωσης αναδείχθηκε η Γεωργία Σταμάτη του Αθηναϊκού με 101 πόντους. Την απονομή έκανε ο πρόεδρος της ΕΚΑΣΔΥΜ, Λάζαρος Σαββίδης.

Τα αποτελέσματα και η τελική βαθμολογία του Πανελληνίου Νεανίδων

Χάλκινο μετάλλιο για το Αρκάδι Ρεθύμνου-Φωτογραφίες από τον Δημήτρη Στραβού (6974-729123)

Με χαρακτηριστική άνεση οι νεάνιδες του Αρκαδίου Ρεθύμνου επικράτησαν με 60-27 των Τιτάνων Δράμας και κατέκτησαν την τρίτη θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα.

Φωτορεπορτάζ από τον αγώνα Ικαρος Καλλιθέας-Ηράκλειο για το Πανελλήνιο Εφήβων

Σκορ και θέαμα από τον Αθηναϊκό στο Πανελλήνιο Νεανίδων- Φωτογραφίες από τον Δημήτρη Στραβού (6974-729123)

Ανετη επικράτηση για τον Αθηναϊκό που κέρδισε με 85-49 τον ΠΑΣ Γιάννινα στο τελευταίο του παιχνίδι για το Πανελλήνιο Νεανίδων.

Αήττητες οι νεάνιδες του Πρωτέα Βούλας- Σόφτσης: «Να αφοσιωθούμε στην παραγωγική διαδικασία»-Φωτογραφίες από τον Δημήτρη Στραβού (6974-729123)

Την πέμπτη νίκη τους πέτυχαν οι νεάνιδες του Πρωτέα Βούλας που επικράτησαν και του ΠΑΟΚ με 57-46 στην τελευταία μέρα του Πανελληνίου Πρωταθλήματος που ολοκληρώνεται σήμερα στην Κοζάνη.

ΠΑΟΚ-Πρωτέας Βούλας για το Πανελλήνιο Νεανίδων λεπτό προς λεπτό στις 10:00 από την Κοζάνη

Το τελευταίο παιχνίδι τους για το Πανελλήνιο Νεανίδων δίνουν σήμερα στις 10:00 στην Κοζάνη οι παίκτριες του ΠΑΟΚ με αντίπαλο τον Πρωτέα Βούλας.

Στιγμιότυπα από την αναμέτρηση Ίκαρος-Ηράκλειο, για το Πανελλήνιο Εφήβων (πηγή: https://www.youtube.com/user/HellenicBF)

Εντυπωσιακό ξεκίνημα του Προμηθέα Πατρών στα προκριματικά για το Πανελλήνιο Παίδων

Στο κλειστό γυμναστήριο Κορίνθου ξεκίνησαν χθες οι αγώνες του Β’ Ομίλου στο πλαίσιο της Β’ φάσης του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Παίδων.

Αρκετά παιχνίδια περιλαμβάνει το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ που είναι το εξής: